Menu

Recenze a srovnání Garmin Forerunner 45S

76,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Sportovní chytré hodinky/sporttestery

Klady

  • Více velikostních i barevných provedení
  • Nízká hmotnost
  • Některé pokročilé funkce

Zápory

  • Nižší výdrž baterie
  • Méně sportovních profilů
  • Nelze jimi volat ani platit
3 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Garmin Forerunner 45S jsou sportovní hodinky s přijatelnou cenou. Obecně se řadí do skupiny jednodušších sporttesterů s kompaktními rozměry a nižší hmotností. K dostání jsou rovnou ve dvou velikostech, model 45s je menší, jeho displej má úhlopříčku lehce přes 1″ a celé hodinky váží 32 gramů. Větší model 45 váží o čtyři gramy více, oba typy se ale řadí mezi obecně menší sportovní hodinky. Navíc je hodinky možné zakoupit rovnou v několika barevných provedeních, proto se hodí pro sportovní nadšence ženského i mužského pohlaví. Navíc je možné vyměňovat řemínky.

Displej tohoto modelu značky Garmin je barevný, typově poté LCD. Měl by nabídnout dobrou čitelnost na slunci i podsvícení, připravte se ale na to, že se neovládá dotykem. Na poli sportovních hodinek je dotykový displej poměrně raritou, takový najdete spíše u chytrých hodinek. Díky tomu, že hodinky budete ovládat tlačítky, nabídnou dobrou ovladatelnost i v dešti či ve vodě, kde by jinak mohlo dojít k nechtěnému samovolnému přepínání. Mluvíme-li o vodě, hodí se zmínit, že jsou hodinky voděodolné do 5 ATM.

Co se výdrže baterie týče, hodnota není nejvyšší a spíše než sportovním hodinkám se blíží chytrým wearables. Výrobce její výdrž udává zhruba týden v závislosti na využití, se zapnutou GPS se doba zkracuje na 13 hodin. Připravte se proto raději na četnější nutnost dobíjení, v kategorii sportovních hodinek se v době srovnání (říjen 2021) jedná o spíše kratší výdrž.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Garmin

Úhlopříčka displeje (")

1,04

Typ displeje

LCD

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ne

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

13

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

168

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano

Hmotnost (g)

32

Maximální obvod zápěstí (cm)

20,4

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

V případě modelu Forerunner se stále jedná o sporttester, což znamená, že nedokáže nahradit chytré hodinky svými funkcemi. Platí zde heslo „malý, ale šikovný,“ stále ale neočekávejte nikterak pokročilé funkce vzhledem k ceně. Po připojení k telefonu skrz Bluetooth dokáže zobrazovat notifikace, vlastní připojení k internetu však nemá. Naměřené hodnoty můžete prohlížet jak na hodinkách, tak v telefonu. Tam fungují skrz aplikaci Garmin Connect, která je dostupná pro operační systémy iOS i Android. Nemají ale mikrofon ani reproduktor, tudíž s nimi nepůjde telefonovat. Mezi další pokročilé funkce, které hodinkám chybí, se řadí možnost provádění plateb. Ta je ale výsadou především dražších modelů.

 

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Garmin Connect

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

Z hlediska sportovních módů jsou hodinky víceúčelové a nabízejí pouze spíše základní aktivity jako běh, kolo, chůze, jóga, eliptický trenažer a další. K dispozici je paměť na 200 hodin sportovních aktivit, upozornění na neaktivitu či automatická detekce právě zahájeného pohybu. Hodinky dokáží monitorovat srdeční tep, spánek, úroveň stresu či měřit spálené kalorie, vzdálenost a ušlé kroky. Kromě základních funkcí jako je kalendář, počasí nebo stopky umí ovládat hudbu z telefonu.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří sáhli po těchto sportovních hodinkách, své koupě nelitují. Z recenzí vyplývá, že jsou s nimi poměrně spokojení, hodinky se prý snadno ovládají, jsou skvěle čitelné, dobře padnou na ruku a nejsou těžké. Hodí se i na opravdu tenká zápěstí. Uživatelé je hodnotí jako vhodné pro amatérské či rekreační sportovce, kteří požadují nenáročné sportovní hodinky za přijatelnou cenu.

Klady a zápory

Za hlavní benefity sportovních hodinek Garmin Forerunner 45S považujeme jejich variabilitu, prodávají se ve dvou velikostních a mnoha barevných provedeních. Menší 45s budou vhodné i pro tenká ženská zápěstí, klasické 45 poté i mužům. Celkově hodinky patří se 32 a 36 gramy dle velikosti mezi lehčí modely na trhu, podle uživatelů navíc pohodlně padnou na ruku. Vzhledem k obecně nižší ceně nabídnou hodinky některé pokročilé funkce, mezi které řadíme ovládání hudby a zobrazování notifikací po připojení k telefonu.

Na výběr ale máte pouze z menšího množství sportovních aktivit, ty jsou navíc spíše základní. Například i když jsou hodinky odolné vodě do 5 ATM, výrobce neuvádí, že by se s nimi mohlo plavat a že máte k dispozici sportovní mód pro plavání. Připravte se také na nižší výdrž baterie, bez GPS vydrží zhruba týden, s ní však jen v řádu hodin. Ačkoli jsou nenáročným kompromisem mezi sportovními a chytrými hodinkami, chybí jim pokročilé atributy jako například možnost telefonování; nemají mikrofon ani reproduktor. Displej navíc není dotykový.

Naše hodnocení a závěr

Garmin Forerunner 45S jsou hodinky na pomezí kategorie chytrých a sportovních, které ale nabízejí spíše pouze základní funkce vzhledem k jejich nižší ceně. Dokáží zobrazovat notifikace z telefonu a ovládat hudbu, nabídnou dále vlastní GPS, měření všech podstatných hodnot a základní sportovní módy. Disponují barevným displejem, ten ale není dotykový, hodinky se ovládají tlačítky. To na druhou stranu umožňuje dobrou ovladatelnost i za mokra. Výdrž baterie je spíše kratší, proto se hodí pro méně náročné uživatele na občasné, spíše rekreační sportovní využití.

K dostání jsou ve dvou velikostech a několika barevných provedení, takže si vybere opravdu každý. Ovládají se skrz aplikaci Garmin Connect, ta je ke stažení pro Android i iOS. Řadí se mezi lehčí wearables na trhu a uživatelé si je nejen proto velmi pochvalují. Hledáte-li o něco našlapanější sportovní hodinky a nezáleží-li vám tolik na ceně, mohly by vás zaujmout spíše Garmin Fenix 6X PRO.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Garmin Forerunner 45S | Hodnocení: 76,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Garmin Forerunner 45S

Garmin Forerunner 45S

3 600 Kč Orientační cena