Menu

Recenze a srovnání Garmin Instinct

Doporučujeme Při nákupu v kategorii sportovních hodinek

Datum doporučení: Listopad 2020

82,6 % Celkové hodnocení
  • Dobrá výdrž baterie
  • Přednastavené sportovní profily
  • Voděodolné
  • Není možnost připojení přes Wi-Fi
  • Displej není dotykový
  • Nemají mikrofon ani reproduktor
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Garmin Instinct jsou odolné sportovní hodinky, které splňují vojenské normy. Jsou odolné nízkým i vysokým teplotám, nárazu i vodě, nabízí ale spíše průměrné parametry v době srovnání (listopad 2020). Hmotnost 52 gramů představuje střední hodnoty, najdou se i lehčí sportovní hodinky, jejich nošení by však stále mělo být pohodlné. Kvůli jejich robustnímu vzhledu budou vhodné spíše pro osoby se širším zápěstím, velikost displeje ale výrobce neuvádí.

Průměrných hodnot se dočkáte i v případě baterie. Používáte-li GPS jen zřídkakdy nebo vůbec, mohou vám na jedno nabití vydržet až dva týdny. Pokud však chcete mít polohové a navigační služby neustále dostupné, baterie se vybije už po 16 hodinách a bude nutné ji znovu dobít.

Parametr Tento produkt
Výrobce Garmin
Hmotnost (g) 52
Výdrž baterie 2 týdny / 16 hod s GPS
Druh baterie Dobíjecí

Vybavení a funkce

Model Instinct nabízí většinu funkcí, které by kvalitní sportovní hodinky měly mít. Umožní počítání ušlých kroků, měření vzdálenosti, vystoupaných pater či spálených kalorií. Dokáže měřit i tep, kvalitu spánku, a dokonce i míru stresu. Naměřené údaje si později můžete prohlédnout i v mobilní aplikaci, hodinky je možné propojit s telefonem přes Bluetooth. Z něj dokáží také zobrazovat notifikace. Připojení k internetu přes Wi-Fi však nenabízejí.

Jejich zaměření na sport je nepochybné, na výběr máte již přednastavené aktivity, jako je běh, chůze, turistika, cyklistika, lezení, lyže či běžky, dokonce i veslování a plavání a mnohé další. Ovládání je uskutečněno pomocí tlačítek, displej je černobílý a není možné jej ovládat dotykem.

Parametr Tento produkt
Typ displeje LCD černobílý
Dotykový displej Ne
Chytré notifikace Ano
Bluetooth Ano
WiFi připojení Ne
Vložení SIM karty přímo do hodinek Ne
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ne
Zabudovaný reproduktor Ne
Odolnost proti vnějším vlivům Voděodolné
Měření srdečního tepu Ano

Závěr

Garmin Instinct jsou sportovní hodinky vhodné i do náročných podmínek. Odolají vodě, zimě, teplu i nárazu. Mají průměrnou hmotnost 52 gramů a podobně je na tom v našem srovnání výdrž baterie, která s použitím GPS dosahuje 16 hodin, bez něj dva týdny. Displej je černobílý a není možné jej ovládat dotykem.

Hodinky jsou zaměřené na nejrůznější sporty, jejichž profily jsou v nich přednastavené jako programy. Na výběr máte od běhu přes cyklistiku a turistiku až po veslování. Naměřené hodnoty, jako je tep, spálené kalorie či ušlá vzdálenost, je možné zobrazit na telefonu. Z něj si na hodinkách můžete zobrazovat také notifikace.

Není možné je však připojit k internetu přes Wi-Fi, pokud takovou funkci sháníte, doporučujeme Garmin Fenix 5 Plus.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Garmin Instinct | Hodnocení: 82,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Garmin Instinct

Garmin Instinct

6 500 Kč Orientační cena