Menu

Recenze a srovnání Garmin Instinct

82,6 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Sportovní chytré hodinky/sporttestery

Klady

  • Dobrá výdrž baterie
  • Přednastavené sportovní profily
  • Kompatibilní s Androidem i iOS

Zápory

  • Displej není dotykový
  • Není možnost připojení přes Wi-Fi
  • Neumí volat ani platit
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Garmin Instinct jsou sportovní hodinky, které splňují vojenské normy. Jsou odolné nízkým i vysokým teplotám, nárazu i vodě, nabízí ale spíše průměrné parametry v době srovnání (listopad 2020). Hmotnost 52 gramů představuje střední hodnoty, najdou se i lehčí sportovní hodinky, jejich nošení by však stále mělo být pohodlné. Kvůli jejich robustnímu vzhledu budou vhodné spíše pro osoby se širším zápěstím, velikost úhlopříčky displeje však činí pouhých 0,9″. Je možné je dopnout na zápěstí s obvodem už od 13,2 cm, maximální hranice je potom 22,4 cm.

Průměrných hodnot se dočkáte i v případě baterie. Používáte-li GPS jen zřídkakdy nebo vůbec, mohou vám na jedno nabití vydržet až dva týdny. Pokud však chcete mít polohové a navigační služby neustále dostupné, baterie se vybije už po 16 hodinách a bude nutné ji znovu dobít. Ovládání je uskutečněno pomocí tlačítek, displej je černobílý a není možné jej ovládat dotykem. Potěšující je fakt, že je u tohoto modelu možné vyměnit řemínek.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Garmin

Úhlopříčka displeje (")

0,9

Typ displeje

LCD

Barevný displej

Ne

Dotykový displej

Ne

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

16

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

336

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (10 ATM)

Hmotnost (g)

52

Maximální obvod zápěstí (cm)

22,4

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Hodinky jsou kompatibilní s telefony s operačním systémem Android i iOS. Ovládají se pomocí aplikace Garmin Connect, kde si můžete zobrazovat i naměřené hodnoty, a při spárování skrz Bluetooth dokáží na telefon odesílat nová upozornění jako e-maily či zprávy. K dispozici také máte několik přednastavených odpovědí na zprávy. Připojení k internetu přes Wi-Fi však nenabízejí. Rovněž postrádají i jiné pokročilé funkce, jako je možnost placení nebo telefonování, což je však vlastní spíše chytrým než sportovním hodinkám.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Garmin Connect

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

Model Instinct nabízí většinu funkcí, které by kvalitní sportovní hodinky měly mít. Umožní počítání ušlých kroků, měření vzdálenosti, vystoupaných pater či spálených kalorií. Dokáže měřit i tep, kvalitu spánku, a dokonce i míru stresu. Jejich zaměření na sport je nepochybné, na výběr máte již přednastavené aktivity, jako je běh, chůze, turistika, cyklistika, lezení, lyže či běžky, dokonce i veslování a plavání a mnohé další. Přijdou vhod i jako osobní trenér, jelikož dokáží zasílat výzvy k pohybu po určitém čase nečinnosti či automaticky zahájit aktivitu, pokud ji na hodinkách zapomenete navolit.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří hodinky používají, jsou s nimi nadmíru spokojeni. V recenzích nejčastěji zmiňují, že hodinky jsou celkově kvalitní jak svým provedením, tak i přesností naměřených hodnot. Také se prý ovládají poměrně intuitivně, možnost ovládání dotykem zde uživatelům ani neschází. Hodinky jsou navíc poměrně lehké a vydrží dlouho nabité.

Klady a zápory

Za benefity tohoto modelu značky Garmin považujeme slušnou výdrž baterie v porovnání s jinými modely, množství přednastavených sportovních profilů, ze kterých si vybere i profesionální sportovec či široké možnosti kompatibility, sporttester spárujete skrz aplikaci Garmin Connect s telefonem se systémem iOS i Android. Nedostatkem hodinek může pro někoho být absence dotykového displeje, ovládají se pouze tlačítky. Displej je navíc pouze černobílý. Hodinky nemají vlastní Wi-Fi, přesto ale umí zobrazovat notifikace z telefonu. Jiné pokročilé funkce v tomto směru ale chybí, hodinky neposlouží jako prodloužená ruka telefonu.

Naše hodnocení a závěr

Garmin Instinct jsou sportovní hodinky vhodné i do náročných podmínek. Odolají vodě, zimě, teplu i nárazu. Mají průměrnou hmotnost 52 gramů a podobně je na tom v našem srovnání výdrž baterie, která s použitím GPS dosahuje 16 hodin, bez něj dva týdny. Displej je černobílý a není možné jej ovládat dotykem.

Hodinky jsou zaměřené na nejrůznější sporty, jejichž profily jsou v nich přednastavené jako programy. Na výběr máte od běhu přes cyklistiku a turistiku až po veslování. Naměřené hodnoty, jako je tep, spálené kalorie či ušlá vzdálenost, je možné zobrazit na telefonu. Z něj si na hodinkách můžete zobrazovat také notifikace. Není možné je však připojit k internetu přes Wi-Fi, pokud takovou funkci sháníte, doporučujeme Garmin Fenix 5 Plus.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Garmin Instinct | Hodnocení: 82,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Garmin Instinct

Garmin Instinct

5 000 Kč Orientační cena