Menu

Recenze a srovnání Pebble Classic

Klady

  • Nízká cena
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Velmi dobře čitelný displej

Zápory

  • Dlouhé nabíjení
  • Český jazyk není v nabídce
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Hodinky Pebble Classic byly jedny z prvních chytrých hodinek, které se na českém trhu objevily. Od té doby (léto 2013) utekla již poměrně dlouhá doba. A tak zatímco technologie se posouvala směrem vzhůru a některé funkce u toho modelu se mohou zdát již starší a nedostatečné, jeho cena se posouvala směrem dolů a dnes si jej můžete pořídit za pouhé dva tisíce korun, což je v podstatě pětina ceny nejnovějších Apple Watch.

Výhodou i nevýhodou je fakt, že hodinky vznikly jako projekt na Kickstarteru a tudíž nejsou zastřešeny žádným velkým výrobcem. Nemusí si tedy na nic hrát a vynikají svou jednoduchostí. Na druhou stranu může být trochu obtížnější se k nim dostat a vyřizovat případné reklamace. Podle uživatelských recenzí na internetu však i ty ve většině případů fungují bez problému.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

1,26

Hmotnost (g)

38

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

7 dní

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Pebble znamená oblázek a právě ten by měly hodinky svým vzhledem připomínat. Design je hladký a čistý. Plastové provedení s gumovým páskem (obzvláště v barevných variantách) může na někoho působit lacině. V takovém případě si však lze připlatit za novější ocelové modely – např. Pebble Time Steel. Díky těmto materiálům jsou však hodinky hezky lehké a i relativně odolné.

Největší výhodou tohoto výrobku a také jeden z hlavních důvodů, proč jsme je do našeho výběru vůbec zařadili, je vysoká výdrž baterie. Vydrží klidně 5 až 6 dní. Je způsobena spořivým černobílým displejem, který je velmi dobře čitelný i na slunci. V noci lze zapnout podsvícení. Ovládání je velmi jednoduché, slouží k němu tlačítka po stranách displeje.

Funkce, které Pebble Classis nabízí, jsou základní a mnohé z nich navíc fungují pouze při propojení s telefonem, což dělá hodinky docela nesamostatné. Zobrazí se vám všechny notifikace, ale nelze na ně odpovídat a to ani předpřipravenými větami. Snesou namočení či opláchnutí, ale podobně jako Apple Watch Series 1 nejsou vyloženě voděodolné a před plaváním či koupáním byste si je tedy měli sundat.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

e-ink jednobarevný

Dotykový displej

Ne

Notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

SIM karta

Ne

Vlastní GPS

Ne

Možnost telefonování

Ne

Odolnost vůči vodě

Vlhkuodolné

Měření srdečního tepu

Ne

Závěr

Obecně bývají hodinky Pebble Classis doporučovány jako levná varianta k Apple Watch. Propojíte je však i s chytrými telefony, které mají nainstalovaný operační systém Android. Náročnějším uživatelům mohou chybět některé pokročilé funkce, pokud ale hledáte nějaký levný základ, jsou tou nejlepší variantou. Svou nižší vybavenost totiž kompenzují kromě nízké ceny také vysokou výdrží baterie, kterou se Apple modely rozhodně pyšnit nemůžou. Bezdotykový displej může být navíc příjemnější. Nestane se vám, že něco omylem stisknete, a tlačítka jsou jasně daná. Upřednostňujete-li tedy tyto věci před nadupanými vychytávkami, pak jsou Pebble Classic tou nejlepší variantou.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Pebble Classic
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Pebble Classic

Pebble Classic

2 300 Kč Orientační cena