Recenze a porovnání Pebble Classic | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Pebble Classic

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Velmi dobře čitelný displej

Zápory

  • Dlouhé nabíjení
  • Český jazyk není v nabídce
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Hodinky Pebble Classic byly jedny z prvních chytrých hodinek, které se na českém trhu objevily. Od té doby (léto 2013) utekla již poměrně dlouhá doba. A tak zatímco technologie se posouvala směrem vzhůru a některé funkce u toho modelu se mohou zdát již starší a nedostatečné, jeho cena se posouvala směrem dolů a dnes si jej můžete pořídit za pouhé dva tisíce korun, což je v podstatě pětina ceny nejnovějších Apple Watch.

Výhodou i nevýhodou je fakt, že hodinky vznikly jako projekt na Kickstarteru a tudíž nejsou zastřešeny žádným velkým výrobcem. Nemusí si tedy na nic hrát a vynikají svou jednoduchostí. Na druhou stranu může být trochu obtížnější se k nim dostat a vyřizovat případné reklamace. Podle uživatelských recenzí na internetu však i ty ve většině případů fungují bez problému.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")

1,26

Hmotnost (g)

38

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

7 dní

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Pebble znamená oblázek a právě ten by měly hodinky svým vzhledem připomínat. Design je hladký a čistý. Plastové provedení s gumovým páskem (obzvláště v barevných variantách) může na někoho působit lacině. V takovém případě si však lze připlatit za novější ocelové modely – např. Pebble Time Steel. Díky těmto materiálům jsou však hodinky hezky lehké a i relativně odolné.

Největší výhodou tohoto výrobku a také jeden z hlavních důvodů, proč jsme je do našeho výběru vůbec zařadili, je vysoká výdrž baterie. Vydrží klidně 5 až 6 dní. Je způsobena spořivým černobílým displejem, který je velmi dobře čitelný i na slunci. V noci lze zapnout podsvícení. Ovládání je velmi jednoduché, slouží k němu tlačítka po stranách displeje.

Funkce, které Pebble Classis nabízí, jsou základní a mnohé z nich navíc fungují pouze při propojení s telefonem, což dělá hodinky docela nesamostatné. Zobrazí se vám všechny notifikace, ale nelze na ně odpovídat a to ani předpřipravenými větami. Snesou namočení či opláchnutí, ale podobně jako Apple Watch Series 1 nejsou vyloženě voděodolné a před plaváním či koupáním byste si je tedy měli sundat.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

e-ink jednobarevný

Dotykový displej

Ne

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Možnost SIM karty

Ne

Vlastní GPS

Ne

Možnost telefonování

Ne

Odolnost vůči vodě

Vlhkuodolné

Měření srdečního tepu

Ne

Závěr

Obecně bývají hodinky Pebble Classis doporučovány jako levná varianta k Apple Watch. Propojíte je však i s chytrými telefony, které mají nainstalovaný operační systém Android. Náročnějším uživatelům mohou chybět některé pokročilé funkce, pokud ale hledáte nějaký levný základ, jsou tou nejlepší variantou. Svou nižší vybavenost totiž kompenzují kromě nízké ceny také vysokou výdrží baterie, kterou se Apple modely rozhodně pyšnit nemůžou. Bezdotykový displej může být navíc příjemnější. Nestane se vám, že něco omylem stisknete, a tlačítka jsou jasně daná. Upřednostňujete-li tedy tyto věci před nadupanými vychytávkami, pak jsou Pebble Classic tou nejlepší variantou.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Pebble Classic
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Pebble Classic

Pebble Classic

2 300 Kč Orientační cena