Recenze a porovnání Polar Vantage M | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Polar Vantage M

84,3 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Sportovní chytré hodinky/sporttestery

Klady

  • Vysoká výdrž baterie
  • Nízká hmotnost
  • Přes 130 sportovních aktivit

Zápory

  • Displej není dotykový
  • Nemá Wi-Fi
  • Chybí některé pokročilé funkce
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Polar Vantage M jsou sportovní hodinky spíše s menším displejem v době našeho srovnání (říjen 2020), jehož úhlopříčka měří 1,2 palce. I tak ale nabízí přehledné ovládání a zobrazování nejrůznějších parametrů. Hmotnost hodinek včetně řemínku je 45 gramů, což značí opravdu lehký model. Úctyhodná je také výdrž baterie, při zapnuté GPS se dočkáte výdrže 30 hodin, bez ní výrobce uvádí provoz hodinek až po dobu 24 dní. Když stav baterie klesne, hodinky můžete jednoduše dobít, není nutné baterii měnit.

Displej není dotykový, jak je u sportovních modelů běžné; hodinky se ovládají tlačítky. Řemínky můžete měnit podle vašeho stylu či příležitosti, ke které je zrovna využijete.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Polar

Úhlopříčka displeje (")

1,2

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ne

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

30

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

576

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (3 ATM)

Hmotnost (g)

45

Maximální obvod zápěstí (cm)

21

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Sportovní hodinky se pomocí Bluetooth či USB kabelu dokáží připojit k telefonu nebo počítači, kde svá data můžete vyhodnocovat v aplikaci Polar Flow. Ta je dostupná pro operační systémy Android i iOS. Z hlediska kompatibility tak nemáme co vytknout, můžete je propojit téměř s jakýmkoli telefonem. Některé modely přitom mají připojení omezené jen na konkrétní značku.

Hodinky umí zobrazovat příchozí upozornění z telefonu. Nedisponují však Wi-Fi připojením, zabudovaným reproduktorem ani mikrofonem, kromě telefonování s nimi navíc nejde ani platit. Předností je ale jejich voděodolnost do 30 metrů (3 ATM), můžete s nimi tedy i plavat. Z mnoha jazyků ovládání si můžete zvolit i češtinu, hodí se tedy i pro ty z vás, kteří požadujete sporttester ve vašem mateřském jazyce.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Polar Flow

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

Sporttester Polar Vantage M je svým vybavením a funkcemi vhodný i pro náročné sportovce. Disponuje barevným displejem, který promítne širokou škálu informací. Na výběr máte přes 130 sportovních aktivit včetně plavání a nechybí zde senzor spánku, měření spálených kalorií či srdečního tepu. Dále se dočkáte GPS senzoru, akcelerometru, výškoměru nebo gyroskopu. Hodí se i upozornění na neaktivitu a doporučení pohybu či protažení, což pomůže ke zlepšení kondice nebo uleví od dlouhého sezení při práci.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ne

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Polar Vantage M hodnotí většina uživatelů pozitivně. Ovládání těchto sportovních hodinek považují za intuitivní, oceňují i široký výběr sportovních módů, dlouhou výdrž baterie, přesné hodnoty při snímání a některé pokročilé funkce. Na ruce podle recenzí sedí pohodlně a jsou velmi lehké.

Klady a zápory

My na sporttesteru kladně hodnotíme v podstatě to stejné. Některé pokročilé funkce, jako je placení, telefonování či měření saturace krve nebo hladiny stresu zde sice chybí, pro méně náročného uživatele se zaměřením na sport ale přijdou vhod. Na výběr máte z nadstandardního množství sportovních aktivit, hodinky jsou navíc lehké a vydrží nabité poměrně dlouhou dobu oproti konkurenčním modelům. Kromě toho je potěšující také kompatibilita, hodinky propojíte s iPhonem i telefonem běžícím na Androidu. Co hodinkám vytýkáme, je absence dotykového ovládání, to je ale u sportovních hodinek málo časté.

Naše hodnocení a závěr

Polar Vantage M jsou sportovní hodinky vhodné i pro náročné sportovce, nabízejí až 130 sportovních aktivit a množství funkcí a senzorů. Jsou navíc voděodolné, a tedy vhodné i na plavání. Jejich předností je také vysoká výdrž baterie, při zapnuté GPS je to až 30 hodin. Nesmíme opomenout ani nízkou hmotnost 45 g včetně řemínku, což z nich dělá jedny z nejlehčích modelů v době našeho srovnání. Velikost displeje je 1,2″. Navíc podporují český jazyk i propojení s telefonem pomocí Bluetooth, z nějž vám budou zobrazovat notifikace.

Nedostatkem může být absence zabudovaného mikrofonu a reproduktorů či dotykového displeje, které však u sporttesterů nejsou tolik obvyklé. Tento model také není možné připojit přes Wi-Fi. Sháníte-li sportovní hodinky, které Wi-Fi nabízejí, doporučujeme Garmin Fenix 5 Plus.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Polar Vantage M | Hodnocení: 84,3 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, dá se do hodinek nahrát např. trasa závodu, dle GPS souřadnic?
Děkuji za odpověd.

Zdeněk Hlna

Dobrý den, podle specifikací výrobce tato funkce k dispozici není, lze jen zpětně vyvolat trasu v aplikaci, na základě údajů získaných hodinkami v průběhu sportovní aktivity. Mezi funkcemi GPS výrobce zmiňuje aktuální údaje o rychlosti, vzdálenosti, nadmořské výšce (stoupání a klesání) a případně výpočet běžeckého indexu.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Polar Vantage M

Polar Vantage M

7 000 Kč Orientační cena