Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890

91,0 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Možnost platby i volání
  • Množství senzorů
  • Otočná luneta

Zápory

  • Kratší výdrž baterie
  • Podle uživatelů nefungují s iPhony
  • Všechny funkce jen s telefony Samsung
4 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čtvrtá řada chytrých hodinek Samsung Galaxy přináší o něco větší displej než předchozí modely, jeho úhlopříčka má 1,4 palce. Displej si od výrobce odnáší označení Super AMOLED, je barevný a ovládá se dotykem. K dispozici jsou však i postranní tlačítka, a především otočná luneta, která nebyla v době srovnání (listopad 2021) standardem.

Baterie je dobíjecí, oproti starším modelům se ale výrazně zkrátila její výdrž, a to až o polovinu. Není se však čemu divit, protože funkce, který tyto hodinky dokáží, jsou opravdu pokročilé a v porovnání s jinými modely, které nabízejí podobné funkce, je výdrž baterie stále dobrá. Závisí samozřejmě na individuálním využití. Samsung Galaxy Watch 4 Classic navíc podporují i bezdrátové nabíjení.

Hodinky váží 52 gramů, což je takový průměr mezi chytrými a sportovními hodinkami. Zaměříme-li se na jejich vzhled, působí spíše elegantním dojmem jako klasické hodinky, a tak na první pohled nemusí být patrné, že pro vás kromě módního doplňku zvládnou plnit i funkci sportovního trenéra. K dispozici jsou rovnou ve více barevných provedeních. Pokud budete chtít změnit vzhled hodinek na sportovnější, nebo naopak více elegantní, můžete tak učinit dokoupením vyměnitelných řemínků různých materiálů a barev. Hodinky sednou na zápěstí s obvodem 14,5-20,5 cm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka displeje (")

1,4

Typ displeje

AMOLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

40

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

48

Odolnost vůči prachu

Ano (IP6x)

Odolnost vůči vodě

Ano (IPx8)

Hmotnost (g)

52

Maximální obvod zápěstí (cm)

20,5

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Chytré hodinky nabízejí poměrně bohatou výbavu a široké možnosti připojení. Disponují technologií Bluetooth i vlastní Wi-Fi či GPS, díky které s sebou pro určení polohy nebo zaznamenání trasy nemusíte například na běhání nosit telefon. V něm si naměřené hodnoty prohlédnete v aplikaci Wear OS. Ta je sice dostupná ke stažení jak na telefony s operačním systémem Android, tak i iOS, podle uživatelů hodinek však přístroj po spárování s iPhonem nefunguje tak, jak má, potažmo vůbec. Doporučujeme je proto jen k telefonům s Androidem, kde je jistota bezchybného chodu.

Po spárování s telefonem vám hodinky značky Samsung budou zobrazovat příchozí notifikace, užitečnou funkcí je také možnost volání pomocí hodinek, protože mají zabudovaný reproduktor i mikrofon. Vložení SIM karty není možné, k volání ji však nepotřebujete, to zvládnou pouhým připojením k telefonu. Na poli pokročilých funkcí zde potom najdete také technologii NFC pro platby. Kapacita vnitřního úložiště činí v porovnání s konkurenčními modely nadprůměrných 16 GB, máte tak spoustu místa pro aplikace a doplňky ke stažení.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Wear OS

Kompatibilita

Android

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ano

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

<!–

–>

U tohoto modelu potěší hlavně bohatá výbava funkcí. Dokáží měřit srdeční tep, saturaci krve či spálené kalorie, monitorovat kvalitu spánku i jeho fáze, úroveň stresu nebo menstruační cyklus. Nadstandardem je potom měření EKG, což umí jen málo modelů na trhu. Z uživatelských recenzí však vyplývá, že tato funkce je k dispozici pouze po spárování s telefony značky Samsung.

Hodinky Samsung disponují všemi základními sportovními aktivitami, mezi nimiž stojí běhání, chůze, cyklistika, turistika, fitness, jóga nebo veslování, a dokonce také plavání, protože jsou s hodnotou IP68 voděodolné. Aby se vám staly co možná nejlepším sportovním trenérem, dokáží upozornit na dlouhou dobu neaktivity a také samy rozpoznat a zahájit sport, do kterého jste se právě pustili a zapomněli jej na hodinkách navolit.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

U uživatelů hodinky sklízí nemalý úspěch, a to především pro své pokročilé funkce. Uživatelé pochvalují zejména bezkontaktní placení, automatickou regulaci jasu, dostupné senzory, počet sportovních režimů či celkovou výkonnost hodinek a svižnost systému. Dle recenzí je hodnotí jako kvalitně zpracované, oceňují otočnou lunetu a celkový poměr ceny ku výkonu. Ačkoli je aplikace hodinek dostupná i pro telefony s iOS, uživatelé tvrdí, že s iPhony hodinky nefungují. Negativně hodnotí také kratší výdrž baterie a rychlost nabíjení.

<!–

–>

Klady a zápory

Tento model značky Samsung vyniká především svým počtem senzorů a pokročilých funkcí. Hodinkami můžete po spárování s telefonem telefonovat i platit. Mají vlastní Wi-Fi i GPS, snímají všechny podstatné tělesné funkce včetně saturace krve či EKG. Jako velkou výhodu vidíme i voděodolnost, můžete s nimi plavat. Displej je dotykový, barevný, s automatickou regulací jasu, pohodlnému ovládání potom může pomoci otočná luneta.

Za negativa jsme označili kratší výdrž baterie, která podle uživatelů někdy doslova mizí před očima. Jelikož jsou hodinky z dílny Samsung, nejlépe fungují s telefony stejné značky. Funkce EKG nemusí být s jinými telefony dostupná. Ačkoli je aplikace hodinek vhodná pro Android i iOS, podle uživatelských recenzí hodinky s iPhony nefungují.

Naše hodnocení a závěr

Pokud vlastníte telefon značky Samsung a rádi byste si pořídili chytré hodinky, které s tímto telefonem poběží ruku v ruce, můžeme vám Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890 jen a jen doporučit. Můžete je spárovat i s jinými telefony s Androidem, potom vám ale nemusí fungovat všechny vymoženosti hodinek, jako například měření EKG. Hodinky celkově nabízejí množství pokročilých funkcí, jako je provádění plateb či telefonních hovorů, měření saturace krve nebo kvality spánku nebo bezdrátové nabíjení, to vše se ale kromě vyšší ceny promítlo i v kratší výdrži baterie.

Sháníte-li hodinky, které vydrží trochu déle, můžeme doporučit například Suunto 9 Baro. Ty jsou ale spíše sportovněji laděným modelem, u kterého navíc scházejí některé pokročilé funkce chytrých hodinek.

4 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890 | Hodnocení: 91,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

které telefony Samsung jsou pro
watch 4 classic sm r890 vhodné

Milan Zubček, milanzubcek@seznam.cz

Dobrý den, hodinky fungují s telefony s operačním systémem Android od verze 8.0 dále. Na konkrétním modelu telefonu nesejde, pokud bude splňovat předchozí požadavek na kompatibilitu.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890

4 700 Kč Orientační cena