Recenze a porovnání Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

85,2 % Hodnocení
redakce

Dříve jsme doporučovali

Klasické chytré hodinky

Klady a zápory

Klady

  • Slušná výdrž baterie
  • Otočná luneta
  • Možnost eSIM

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Méně aplikací
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 jsou jedním z nejnovějších modelů na trhu. Úhlopříčka displeje, který má rozlišení 360 x 360 pixelů, je standardních 1,3 palce. Co příliš nepotěší, je mírně vyšší hmotnost, která dosahuje 63 gramů. Je tedy možné, že si na tento model budete zvykat trochu delší dobu. Kvalitní je však výdrž baterie, u níž výrobce garantuje při běžném používání až 80 hodin. Baterie není vyjímatelná a dobíjí se bezdrátově.

Tělo hodinek je z oceli, v základu doplněné ještě o plastové části, včetně plastových pásků. Ty ale jde vyměnit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Úhlopříčka displeje (")

1,3

Udávaná hmotnost (g)

63

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

80 h

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Funkční vybavení hodnotíme velmi kladně. Ze sledovaných parametrů hodinkám od společnosti Samsung prakticky nic nechybí. Mají barevný dotykový AMOLED displej, k ovládání se navíc využívá praktický systém otočné lunety. Samozřejmě zde najdeme možnost Wi-Fi připojení a Bluetooth pro spárování s telefonem. Z něj se pak přenáší informace do hodinek a na displeji se objevují různé notifikace, které nastavíte.

Tento model nemá port pro vložení SIM karty, avšak nabízí možnost eSIM, což je virtuální SIM. Funguje tak, že v hodinkách je čip, na který nahrajete SIM profil a pak můžete tento doplněk používat samostatně bez spárování s mobilem, bude mít totiž vlastní telefonní číslo. Využití této služby je zatím v Česku poměrně nové a zatím je spojené s některými nedostatky, jako je například nemožnost přesunu SIM profilu do jiného zařízení.

Užitečná je také možnost navigace za pomocí GPS modulu, najdete zde samozřejmě i zabudovaný mikrofon a reproduktor. Ty se vám budou hodit třeba při ovládání hlasového asistenta. Pro kontrolu nad fyzickým stavem uživatele pak bdí také senzor pro měření srdečního tepu. Najdeme zde i akcelerometr nebo barometr. Zařízení je voděodolné a pyšní se stupněm krytí IP 68, navíc má odolné sklo Gorilla Glass.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

AMOLED barevný

Dotykový displej

Ano

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Možnost SIM karty

Ano (eSIM)

Vlastní GPS

Ano

Možnost telefonování

Ano

Odolnost vůči vodě

IP68

Měření srdečního tepu

Ano

Závěr

Hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 hodnotíme pozitivně. Jsou vybaveny operačním systémem Tizen, mají dotykový barevný AMOLED displej s úhlopříčkou 1,3 palce. K ovládání se využívá také otočná luneta. Mírně negativní je vyšší hmotnost 63 gramů. Naopak hodinky potěší slušnou výdrží okolo 80 hodin. Baterie je vestavěná a dobíjecí. Hodinky se dají připojit přes Wi-Fi, Bluetooth, ale dokonce mají i technologii NFC, která se využívá při placení například místo platební karty. Užitečná je také možnost „vložení“ virtuální eSIM. Hodinky mají několik senzorů, z hlavních se dá zmínit GPS, měření srdečního tepu, ale také barometr a akcelerometr. Model je voděodolný a má stupeň krytí IP 68. Zápornou stránkou pro někoho může být menší nabídka nainstalovatelných aplikací.

Pokud hledáte produkt více specializovaný na měření tělesných funkcí, doporučujeme recenzi na Garmin Fenix 5 Plus.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 | Hodnocení: 85,2 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Podporují tyto hodinky sociální sítě? Například facebook nebo email poštu, whatsapp atd.? Děkuji.

Vojtech dome

Dobrý den. U těchto hodinek můžete počítat se základní prací se sociálními sítěmi – obdržíte notifikace a můžete na ně také reagovat.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, mám telefon Xiaomi Redmi Note 9, bude mi spárování fungovat s hodinkami Samsung Galaxy Watch? A funguje NFC?

Lenka

Dobrý den, spárování obou zařízení by neměl být problém. Hodinky by měly fungovat normálně.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, jdou na hodinkách vidět smajlíci? A dá se z hodinek odpovídat na zprávy? Děkuji za odpověd´

Dobrý den, ano, obě funkce by měly být možné. Emoji jsou dostupné zhruba od března letošního roku po tehdejší aktualizaci.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, hodinky doma mám… Připojuji je s telefonem Huawei P30 lite, ale po 5 minutách, i když je telefon v dosahu, se mi hodinky odpojí… Nevíte proč?

Klára

Dobrý den, v takovém případě se obecně doporučuje uvést hodinky do továrního nastavení a poté je zkusit znovu připojit. Vhodné je se také ujistit, že běží na nejnovější verzi operačního systému, ten případně aktualizovat. Podle zkušeností uživatelů mohou mít tyto hodinky se značkou Huawei občas problémy, tudíž není na škodu se v případě jakékoli závady obrátit na výrobce či prodejce. Některým uživatelům ve stejné situace ale prý pomohlo, když v nastavení baterie v telefonu vypnuli řízení spotřeby u aplikace Galaxy Wear (řídící aplikace hodinek), a nechali tak aplikaci běžet stále na pozadí. Tím pádem se mohou hodinky k telefonu samy opětovně připojovat.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, jak se vypíná hlasový asistent?
Pořád něco mluví, děkuji.

Radko Králík

Dobrý den, podívejte se do nastavení v aplikaci hodinek na telefonu. U nastavení cvičení by měl být pojem jako „frekvence vedení“ – tam můžete změnit, jak často Vás bude asistent informovat například při cvičení, nebo jej můžete úplně vypnout.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, dají se u hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm SM R800 nainstalovat stopky nebo odpočet?

Josef Vajda

Dobrý večer, hodinky by měly mít stopky ve výbavě, popřípadě je můžete stáhnout přes obchod Play/Galaxy Store.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

5 000 Kč Orientační cena