Menu

Recenze a srovnání Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických chytrých hodinek

Datum doporučení: Říjen 2019

85,2 % Celkové hodnocení
  • Slušná výdrž baterie
  • Otočná luneta
  • Možnost eSIM
  • Vyšší hmotnost
  • Méně aplikací
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 jsou jedním z nejnovějších modelů na trhu. Úhlopříčka displeje, který má rozlišení 360 x 360 pixelů, je standardních 1,3 palce. Co příliš nepotěší, je mírně vyšší hmotnost, která dosahuje 63 gramů. Je tedy možné, že si na tento model budete zvykat trochu delší dobu. Kvalitní je však výdrž baterie, u níž výrobce garantuje při běžném používání až 80 hodin. Baterie není vyjímatelná a dobíjí se bezdrátově.

Tělo hodinek je z oceli, v základu doplněné ještě o plastové části, včetně plastových pásků. Ty ale jde vyměnit.

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Úhlopříčka displeje (") 1,3
Hmotnost (g) 63
Výdrž baterie 80 h
Druh baterie Dobíjecí

Vybavení a funkce

Funkční vybavení hodnotíme velmi kladně. Ze sledovaných parametrů hodinkám od společnosti Samsung prakticky nic nechybí. Mají barevný dotykový AMOLED displej, k ovládání se navíc využívá praktický systém otočné lunety. Samozřejmě zde najdeme možnost Wi-Fi připojení a Bluetooth pro spárování s telefonem. Z něj se pak přenáší informace do hodinek a na displeji se objevují různé notifikace, které nastavíte.

Tento model nemá port pro vložení SIM karty, avšak nabízí možnost eSIM, což je virtuální SIM. Funguje tak, že v hodinkách je čip, na který nahrajete SIM profil a pak můžete tento doplněk používat samostatně bez spárování s mobilem, bude mít totiž vlastní telefonní číslo. Využití této služby je zatím v Česku poměrně nové a zatím je spojené s některými nedostatky, jako je například nemožnost přesunu SIM profilu do jiného zařízení.

Užitečná je také možnost navigace za pomocí GPS modulu, najdete zde samozřejmě i zabudovaný mikrofon a reproduktor. Ty se vám budou hodit třeba při ovládání hlasového asistenta. Pro kontrolu nad fyzickým stavem uživatele pak bdí také senzor pro měření srdečního tepu. Najdeme zde i akcelerometr nebo barometr. Zařízení je voděodolné a pyšní se stupněm krytí IP 68, navíc má odolné sklo Gorilla Glass.

Parametr Tento produkt
Typ displeje AMOLED barevný
Dotykový displej Ano
Chytré notifikace Ano
Bluetooth Ano
WiFi připojení Ano
Vložení SIM karty přímo do hodinek Ano (eSIM)
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ano
Zabudovaný reproduktor Ano
Odolnost proti vnějším vlivům Voděodolné
Měření srdečního tepu Ano

Závěr

Hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 hodnotíme pozitivně. Jsou vybaveny operačním systémem Tizen, mají dotykový barevný AMOLED displej s úhlopříčkou 1,3 palce. K ovládání se využívá také otočná luneta. Mírně negativní je vyšší hmotnost 63 gramů. Naopak hodinky potěší slušnou výdrží okolo 80 hodin. Baterie je vestavěná a dobíjecí. Hodinky se dají připojit přes Wi-Fi, Bluetooth, ale dokonce mají i technologii NFC, která se využívá při placení například místo platební karty. Užitečná je také možnost „vložení“ virtuální eSIM. Hodinky mají několik senzorů, z hlavních se dá zmínit GPS, měření srdečního tepu, ale také barometr a akcelerometr. Model je voděodolný a má stupeň krytí IP 68. Zápornou stránkou pro někoho může být menší nabídka nainstalovatelných aplikací.

Pokud hledáte produkt více specializovaný na měření tělesných funkcí, doporučujeme recenzi na Garmin Fenix 5 Plus.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 | Hodnocení: 85,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Podporují tyto hodinky sociální sítě? Například facebook nebo email poštu, whatsapp atd.? Děkuji.

Vojtech dome

Dobrý den. U těchto hodinek můžete počítat se základní prací se sociálními sítěmi – obdržíte notifikace a můžete na ně také reagovat.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, mám telefon Xiaomi Redmi Note 9, bude mi spárování fungovat s hodinkami Samsung Galaxy Watch? A funguje NFC?

Lenka

Dobrý den, spárování obou zařízení by neměl být problém. Hodinky by měly fungovat normálně.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

6 000 Kč Orientační cena