Recenze Sigma PC 15.11 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sigma PC 15.11

72,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší z nejlevnějších v kategorii Sportovní chytré hodinky/sporttestery

Klady

  • Dostupná cena
  • Hrudní pás v balení
  • Baterii není nutné dobíjet
  • Vhodné i na plavání

Zápory

  • Pouze základní pulsmetr
  • Není možné propojit s telefonem
  • Chybí jakékoli pokročilé funkce
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Sigma PC 15.11 je základní sporttester pro opravdu nenáročné uživatele. Zastupuje především úlohu pulsmetru, jeho primární funkcí je totiž měření pulsu. Kromě toho umožní také stopování času na okruhy, což využijete zejména při běhání. Jeho nižší cena se projeví už v případě displeje. Ten není barevný ani dotykový, sporttester se ovládá bočními tlačítky. U sportovních hodinek je ale ovládání tlačítky příjemnější, a především jednodušší než muset se zastavit a na displeji pracně hledat, kam klepnout.

Zařízení váží 50 gramů, což je takový průměr v této kategorii v době srovnání (listopad 2022). Čímž se od většiny ostatních modelů odlišuje, je baterie, kterou není možné dobíjet, ale až nebude fungovat tak, jak má, bude vyžadovat kompletní výměnu. Na druhou stranu vám odpadnou starosti s častým potřebným dobíjením. Model PC 15.11 je voděodolný s odolností 3 ATM, můžete si jej vzít s sebou i do vody. Výrobce však ve vodě, respektive pod vodou nedoporučuje mačkat tlačítka, kterými by se do zařízení mohla dostat voda. Rovněž se nehodí ani do slané vody. K dispozici je v několika barevných provedeních. Jedná se o poměrně odolné hodinky, kterým nebude vadit ani pád nebo vaše zakopnutí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sigma

Typ displeje

E-Ink

Barevný displej

Ne

Dotykový displej

Ne

Druh baterie

Vyměnitelná

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

Nerelevantní

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

Nerelevantní

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (3 ATM)

Hmotnost (g)

50

Vyměnitelný řemínek

Ne

Hodnocení vybavení a kompatibility

V případě sporttesteru Sigma PC 15.11 počítejte, že se jedná o zařízení v nižší cenové kategorii se značně omezenými funkcemi, jehož hlavním úkolem je měřit tepovou frekvenci a jiné základní hodnoty, především čas. Sporttester není možné propojit s mobilním telefonem. Má alespoň vlastní paměť na naměřené hodnoty.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ne

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ne

Aplikace

Nerelevantní

Kompatibilita

Nerelevantní

Chytré notifikace

Ne

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

I na poli funkcí náročnější sportovce tento model nejspíš nepotěší. Z námi sledovaných funkcí může nabídnout v podstatě jen dvě – měření tepu a výpočet spálených kalorií. Díky tomu jej oceníte při jakémkoli sportu, kde vám záleží na tom, aby trénink probíhal v požadované tepové zóně.

V případě měření tepové frekvence tento pulsmetr nabídne poněkud nadstandardní možnosti. Tep měří hrudním pásem přiloženým v balení, takže máte jistotu, že naměřené hodnoty budou opravdu přesné na rozdíl od měření pouze tělem sporttestru. Dokáže také zlepšit váš trénink v tom, že zvládne sledovat, zda se držíte vámi nastavené tepové zóny, a upozornit, pokud ji překročíte, nebo jste naopak pod ní. Díky tomu budete vědět, zda máte zpomalit, zrychlit nebo jinak upravit vaše běhání.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ne

Záznam stresu

Ne

Automatické zahájení aktivity

Ne

Upozornění na neaktivitu

Ne

Hodnocení uživatelů

Mezi uživateli se tento nenáročný pulsmetr drží poměrně velké oblibě a zakoupili jej již stovky uživatelů. Ti v recenzích nejčastěji zmiňují kvalitu zpracování, jednoduchost rozhraní a také hrudní pás, který je součástí balení. Podle nich se sportovní hodinky hodí pro nenáročné uživatele a amatéry, kteří nepotřebují naměřená data nikam exportovat a postačí jim jednoduchý pulsmetr. Na druhou stranu mají ke sporttesteru i nějaké výtky, například jim vadí, že není možné vyměnit řemínek nebo že po uplynutí záruční doby hůře funguje například párování hrudního pásu se sporttestrem. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

Mezi hlavní přednosti sporttesteru patří především dostupná cena, která je však na úkol také funkcí. Sigma PC 15.11 neumí v podstatě nic jiného než měřit tep a další základní údaje, jako například spálené kalorie nebo čas. Není možné zařízení ani propojit s telefonem pro export dat, musíte si vystačit s interní pamětí. V balení najdete hrudní pás, se kterým bude měření tepu ještě přesnější a ne každý model jej má v balení.

Sporttester potěší i voděodolností, navíc není nutné myslet na časté dobíjení baterie, zařízení bude vždy připraveno k provozu. Baterii jednoduše jednou za čas vyměníte, výrobce uvádí její výdrž zhruba na jeden rok v závislosti na používání i okolních podmínkách. Na druhou stranu se jedná o méně ekologické řešení.

Porovnání s alternativami

Toto zařízení je opravdu základním pulsmetrem bez jakýchkoli dalších funkcí. Pokud sháníte cenově dostupné sportovní hodinky, které se už svými funkcemi blíží chytrým hodinkám, můžete si přečíst recenzi i na Garmin Forerunner 45S. Tady jsou již parametry značně odlišné, displej je dotykový, baterie dobíjecí, hodinky potom kromě běžných funkcí nabídnou i vlastní GPS nebo Bluetooth.

Pokud vám nevadí si připlatit a sháníte na dnešní dobu velmi pokročilý model, doporučujeme Garmin Fenix 6X PRO. S těmito sportovními hodinkami je dokonce možné i platit, a stanou se vám tak prodlouženou rukou telefonu (kromě telefonování). Počítejte ale s opravdu vysokou cenou.

Naše hodnocení a závěr

Sigma PC 15.11 je cenově dostupný sporttester, jehož primární funkcí je měřit tep a stopovat čas na okruhy. Díky hrudnímu pásu v balení, který se se sporttestrem propojuje bezdrátově, budou naměřené hodnoty opravdu přesné a pulsmetr vám pomůže sledovat například i to, zda při tréninku překročíte požadovanou tepovou zónu, a upozorní vás, abyste zpomalili. Na druhou stranu kromě výpočtu kalorií již další funkce nenabídne a jeho základní vlastnosti se projevují i v případě displeje (nedotykový, nebarevný) nebo baterie (nedobíjecí). Otázkou je, nakolik jsou tyto vlastnosti u tak levného sporttesteru žádoucí či nežádoucí, protože vám s nimi odpadá řada starostí. Pokud sháníte obecně levnější sportovní hodinky, ale požadujete od nich alespoň některé pokročilé funkce, mohly by se vám líbit Garmin Forerunner 45S.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sigma PC 15.11 | Hodnocení: 72,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sigma PC 15.11

Sigma PC 15.11

1 000 Kč Orientační cena