Recenze a porovnání Suunto Spartan Trainer Wrist HR | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Suunto Spartan Trainer Wrist HR

Doporučujeme Při nákupu v kategorii sportovních hodinek

Datum doporučení: Srpen 2018

80,0 % Celkové hodnocení
  • 80 sportovních režimů
  • Webová a mobilní aplikace
  • Vše v češtině
  • Lehce zmatené ovládání
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Spartan Trainer Wrist HR jsou zatím nejmenší sportovní hodinky od finské značky Suunto. Mají barevný, ale bezdotykový, displej. Pro základní ovládání jsou k dispozici tlačítka po stranách hodinek. Oproti Top produktu v této kategorii (Garmin Fenix 5) má o 0,6 palce větší úhlopříčku displeje, což usnadňuje pochopení informací, přitom hodinky váží o 20 gramů méně. Jsou vyrobené z lehkého polyamidu a celkový vzhled je velmi příjemný. Baterie těchto hodinek vydrží poměrně dlouho bez nabíjení – 10 dní s vypnutou a 10–25 hodin se zapnutou GPS (hodnoty se potom liší podle nastavené citlivosti GPS). Hodinky se kompletně nabijí zhruba za hodinu a půl, přičemž nemusíte ani pozastavovat měření své aktivity, tyto dvě věci mohou probíhat současně.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Suunto

Úhlopříčka displeje (")

1,8

Hmotnost (g)

66

Výdrž baterie

10 dní / 10-25 hod s GPS

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Osmdesát sportovních režimů naleznete v nabídce těchto hodinek. Sice na rozdíl od Garmin Fenix 5 nemůžete přidávat své vlastní programy, ale předpřipravená nabídka je opravdu bohatá. Hodinky hodnoty pouze neměří, ale také je analyzují a počítají z nich čas potřebný k zotavení. Mezi ne tak běžné funkce, které Suunto Trainer Wrist nabízejí, patří například měření nastoupaných metrů (pomocí GPS) nebo nastavení intervalového tréninku. K tomu samozřejmě zvládají základní funkce, jako je měření tepu či rychlosti nebo monitorování spánku. Jsou vybaveny také GPS a jsou schopny vás navigovat buďto po předem připravené trase, kterou si do hodinek nahrajete, ještě než vyrazíte, nebo po trase zpět. Srdeční frekvenci měří přes barometrický snímač na zadní straně hodinek, hrudní pás si můžete dokoupit.

Co je na těchto hodinkách obrovskou výhodou a přitom není přímo jejich součástí, je webová a mobilní aplikace Movescount. Můžete skrz ni nastavovat hodinky a především plánovat a analyzovat své tréninky. Zároveň se tím zapojíte do komunity dalších sportovců a můžete se srovnávat a inspirovat navzájem. Nabízí i podporu pro trenéry. Vychytávkou jsou tzv. teplotní mapy, které ukazují, kde se uživatelé Movescount pohybují nejčastěji a vytvářejí tak síť tras k běhu, cyklistice a dalším mnoha sportům.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

Barevný

Dotykový displej

Ne

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

WiFi připojení

Ne

Vložení SIM karty přímo do hodinek

Ne

GPS

Ano

Zabudovaný mikrofon

Ne

Zabudovaný reproduktor

Ne

Odolnost proti vnějším vlivům

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Závěr

Většina hodinek od značky Suunto se může pochlubit dobrou kvalitou a kladnými recenzemi od svých uživatelů a nejinak je tomu u modelu Spartan Trainer Wrist. Uživatelé si chválí především přesnost naměřených hodnot, intuitivní ovládání a stabilní signál GPS. Nezanedbatelným bonusem je zázemí poskytované v podobě webové a mobilní aplikace Movescount, která výrazně rozšiřuje možnosti využití vašich hodinek. Dokáže vás upozornit na základní notifikace z vašeho telefonu, propojí se s operačním systémem Android i iOS. V porovnání s dražšími modely nemají Suunto Spartan Trainer Wrist možnost až takové personalizace, například předpřipravené sportovní programy již nemůžete nijak upravovat. Nemá barometrický výškoměr, nastoupané metry měří přes GPS. Citlivost displeje nebývá vždy nejpřesvědčivější. Obecně jde však o velmi kvalitní model v hezkém provedení, který potěší i výdrží baterie.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Suunto Spartan Trainer Wrist HR | Hodnocení: 80,0 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry, jako je například typ displeje. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy, proteiny a další.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Suunto Spartan Trainer Wrist HR

Suunto Spartan Trainer Wrist HR

6 500 Kč Orientační cena