Menu

Recenze a srovnání Suunto Spartan Trainer Wrist HR

80,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Sportovní chytré hodinky/sporttestery

Klady

  • 80 sportovních režimů
  • Webová a mobilní aplikace
  • Vše v češtině

Zápory

  • Lehce zmatené ovládání
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Spartan Trainer Wrist HR jsou zatím nejmenší sportovní hodinky od finské značky Suunto. Mají barevný, ale bezdotykový, displej. Pro základní ovládání jsou k dispozici tlačítka po stranách hodinek. Oproti Top produktu v této kategorii (Garmin Fenix 5) má o 0,6 palce větší úhlopříčku displeje, což usnadňuje pochopení informací, přitom hodinky váží o 20 gramů méně. Jsou vyrobené z lehkého polyamidu a celkový vzhled je velmi příjemný. Baterie těchto hodinek vydrží poměrně dlouho bez nabíjení – 10 dní s vypnutou a 10–25 hodin se zapnutou GPS (hodnoty se potom liší podle nastavené citlivosti GPS). Hodinky se kompletně nabijí zhruba za hodinu a půl, přičemž nemusíte ani pozastavovat měření své aktivity, tyto dvě věci mohou probíhat současně.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Suunto

Úhlopříčka displeje (")

1,8

Hmotnost (g)

66

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

10 dní / 10-25 hod s GPS

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Osmdesát sportovních režimů naleznete v nabídce těchto hodinek. Sice na rozdíl od Garmin Fenix 5 nemůžete přidávat své vlastní programy, ale předpřipravená nabídka je opravdu bohatá. Hodinky hodnoty pouze neměří, ale také je analyzují a počítají z nich čas potřebný k zotavení. Mezi ne tak běžné funkce, které Suunto Trainer Wrist nabízejí, patří například měření nastoupaných metrů (pomocí GPS) nebo nastavení intervalového tréninku. K tomu samozřejmě zvládají základní funkce, jako je měření tepu či rychlosti nebo monitorování spánku. Jsou vybaveny také GPS a jsou schopny vás navigovat buďto po předem připravené trase, kterou si do hodinek nahrajete, ještě než vyrazíte, nebo po trase zpět. Srdeční frekvenci měří přes barometrický snímač na zadní straně hodinek, hrudní pás si můžete dokoupit.

Co je na těchto hodinkách obrovskou výhodou a přitom není přímo jejich součástí, je webová a mobilní aplikace Movescount. Můžete skrz ni nastavovat hodinky a především plánovat a analyzovat své tréninky. Zároveň se tím zapojíte do komunity dalších sportovců a můžete se srovnávat a inspirovat navzájem. Nabízí i podporu pro trenéry. Vychytávkou jsou tzv. teplotní mapy, které ukazují, kde se uživatelé Movescount pohybují nejčastěji a vytvářejí tak síť tras k běhu, cyklistice a dalším mnoha sportům.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

Barevný

Dotykový displej

Ne

Notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

SIM karta

Ne

Vlastní GPS

Ano

Možnost telefonování

Ne

Odolnost vůči vodě

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Závěr

Většina hodinek od značky Suunto se může pochlubit dobrou kvalitou a kladnými recenzemi od svých uživatelů a nejinak je tomu u modelu Spartan Trainer Wrist. Uživatelé si chválí především přesnost naměřených hodnot, intuitivní ovládání a stabilní signál GPS. Nezanedbatelným bonusem je zázemí poskytované v podobě webové a mobilní aplikace Movescount, která výrazně rozšiřuje možnosti využití vašich hodinek. Dokáže vás upozornit na základní notifikace z vašeho telefonu, propojí se s operačním systémem Android i iOS. V porovnání s dražšími modely nemají Suunto Spartan Trainer Wrist možnost až takové personalizace, například předpřipravené sportovní programy již nemůžete nijak upravovat. Nemá barometrický výškoměr, nastoupané metry měří přes GPS. Citlivost displeje nebývá vždy nejpřesvědčivější. Obecně jde však o velmi kvalitní model v hezkém provedení, který potěší i výdrží baterie.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Suunto Spartan Trainer Wrist HR | Hodnocení: 80,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Suunto Spartan Trainer Wrist HR

Suunto Spartan Trainer Wrist HR

6 500 Kč Orientační cena