Recenze a srovnání Xiaomi Amazfit 2 Stratos

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Klasické chytré hodinky

Datum doporučení: Srpen 2018

Klady:

Výdrž baterie

Možnost ukládání hudby přímo do hodinek

Zápory:

Méně přesné hodnoty

Pouze v angličtině

4 300 Kč
orientační cena

Základní parametry

Tyto chytré hodinky od značky Xiaomi vsadily na klasický design. Ukazují tím, že nejde jen o sportovní pomůcku, ale také každodenní doplněk, který si můžete vzít klidně i na pracovní jednání. Displej má v tomto případě úhlopříčku 1,34 palců. Je barevný a na dotykové ovládání. To ještě doplňují ocelová tlačítka po stranách ciferníku. Vnitřní baterie je Li-Pol, dobíjecí, její kapacita je 280 mAh a udávaná výdrž 5 dní. Například oproti jinak nadupaným Apple Watch je to opravdu luxusně dlouhá doba.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 1,34
Hmotnost (g) 53,7
Výdrž baterie  5 dní
Druh baterie  Dobíjecí

Vybavení a funkce

Hodinky Xiaomi samozřejmě zvládají chytré notifikace. Nemají sice zabudovaný ani reproduktor, ani mikrofon, takže hovory nelze přijímat, ale upozorní vás, když vám někdo volá nebo přišla zpráva, a vy tak nebudete muset neustále kontrolovat svůj mobilní telefon. Bonusem tohoto modelu je možnost ukládat hudbu přímo do hodinek. Mají na to vymezenou kapacitu 4096 MB. Vlastníte-li bezdrátová Bluetooth sluchátka, bude poslech opravdu jednoduchý.

Přestože nejde primárně o sportovní hodinky, zvládnou vám i tak změřit základní funkce a podpořit vás ve zdravém pohybu. Samozřejmostí je měření srdečního tepu. Výrobce tomuto modelu navíc přidává ještě výškoměr, barometr nebo akcelometr. Udávaná odolnost hodinek je 5 ATM, což je spolehlivě ochrání proti dešti a nemusíte se bát s nimi ani sprchovat. Potápění ale výrobci již nedoporučují, na to jsou vhodnější voděodolné modely. V základní výbavě vám budou hodinky doručeny se silikonovým páskem, který je vhodný právě i na sportovní aktivity. Chcete-li ale nahodit profesionálnější vzhled, je zde možnost si dokoupit ještě pásek kovový.

Hodnocení uživatelů

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit 2 Stratos jsou mezi uživateli velmi oblíbené, řada uživatelů se navíc podělila i o své zkušenosti s tímto produktem. Ty jsou vesměs pozitivní. Uživatelé si chválí elegantní vzhled hodinek, dobrou čitelnost displeje na slunci a někteří z nich zmiňují, že jim hodinky fungují i na plavání. Pokud dojde na negativní odezvy, je to nejčastěji menší přesnost naměřených hodnot nebo nižší výdrž baterie, než uvádí výrobce.

Parametr Tento produkt
Dotykový displej Ano
Chytré notifikace  Ano
Bluetooth  Ano
WiFi připojení  Ne
Vložení SIM karty přímo do hodinek  Ne
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ne
Odolnost proti vnějším vlivům  Vlhkuodolné
Měření srdečního tepu  Ano

Závěr

V porovnání s Apple Watch Series 4 nebo Apple Watch Series 3, které jsou také zařazeny v našem výběru, jde v případě hodinek Xiaomi Amazfit 2 Stratos o levnou a přesto dobře vybavenou variantu chytrých hodinek. Zvládají chytré notifikace i základní sportovní funkce. Naměřené údaje si můžete následně vyhodnotit v mobilní aplikaci. Jejich baterie vydrží relativně dlouho a barevný dotykový displej je dobře čitelný i na slunci. Můžete je také propojit s Bluetooth sluchátky a poslouchat hudbu přímo z nich. Na druhou stranu naměřené hodnoty kolikrát nebývají úplně přesné a oproti Apple Watch mají menší displej a větší hmotnost. Vše je pouze v angličtině.

Další recenze

Kompletní porovnání