Menu

Recenze a srovnání Amazfit 2 Stratos

80,1 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Delší výdrž baterie
  • Možnost ukládání hudby přímo do hodinek
  • Kompatibilní s Android i iOS

Zápory

  • Podle uživatelů méně přesné hodnoty
  • Vyšší hmotnost
  • Neumí platit ani volat
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tyto chytré hodinky od značky Amazfit vsadily na klasický design. Ukazují tím, že nejde jen o sportovní pomůcku, ale také každodenní doplněk, který si můžete vzít klidně i na pracovní jednání. Displej má v tomto případě úhlopříčku 1,34 palců. Je barevný a na dotykové ovládání, to ještě doplňují ocelová tlačítka po stranách ciferníku. Vnitřní baterie je typu Li-Pol, dobíjecí, její kapacita je 280 mAh a udávaná výdrž 5 dní při režimu nižší spotřeby. Například oproti jinak nadupaným Apple Watch je to o poznání delší doba v době srovnání (listopad 2021). Se zapnutou GPS vydrží hodinky bez nabití něco málo přes jeden den.

Udávaná odolnost hodinek je 5 ATM, může s nimi tedy i plavat. V základní výbavě vám budou hodinky doručeny se silikonovým páskem, který je vhodný právě i na sportovní aktivity. Chcete-li ale nahodit profesionálnější vzhled, je zde možnost řemínek vyměnit a dokoupit například kovový. Potom se ale hodinky mohou pronést, i s lehčím, silikonovým řemínkem váží přes 50 gramů, což není u hodinek zrovna málo. Hodí se na zápěstí o obvodu 15-23 cm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Amazfit

Úhlopříčka displeje (")

1,34

Typ displeje

OLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

30

Výdrž baterie v úsporném režimu (dnů)

120

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Hmotnost (g)

53,7

Maximální obvod zápěstí (cm)

23

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Hodinky Amazfit samozřejmě zvládají chytré notifikace. Nemají sice zabudovaný ani reproduktor, ani mikrofon, takže hovory nelze přijímat, ale upozorní vás, když vám někdo volá nebo přišla zpráva, a vy tak nebudete muset neustále kontrolovat svůj mobilní telefon. Bonusem tohoto modelu je možnost ukládat hudbu přímo do hodinek. Mají na to vymezenou kapacitu 4 096 MB. Vlastníte-li bezdrátová Bluetooth sluchátka, bude poslech opravdu jednoduchý.

Chytré hodinky disponují i Wi-Fi připojením a vlastní GPS, takže na běhání s sebou nebudete potřebovat telefon, trasu dokáží zaznamenat samy. V telefonu fungují skrz aplikaci Amazfit Watch, nově ji najdete i pod označením Zepp. Je k dispozici jak na telefony s Androidem, tak i s iOS. Z hlediska kompatibility tak hodinky hodnotíme pozitivně.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Amazfit (Zepp)

Kompatibilita

Android i iOS

Notifikace

Ano

SIM karta

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

Přestože nejde primárně o sportovní hodinky, zvládnou vám i tak změřit základní funkce a podpořit vás ve zdravém pohybu. Samozřejmostí je měření srdečního tepu, spálených kalorií či záznam spánku. Výrobce tomuto modelu navíc přidává ještě výškoměr, barometr nebo akcelerometr. Neumí sice změřit saturaci krve kyslíkem, nabízejí ale podobnou funkci. Měří VO2max, což je ukazatel maximálního množství kyslíku v těle, které je možné využít během jedné minuty pohybové aktivity.

Na hodinkách najdete celkem 16 základních sportovních aktivit, kde nechybí chůze, běh, cyklistika, fitness, turistika, plavání, lyžování a další. Benefitem je umění rozpoznat aktuálně prováděný sport, což se hodí například při plavání, jelikož ve vodě může být ruční volba správného sportovního módu dotykem zdlouhavá.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Sledování stresu

Ne

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Chytré hodinky Amazfit 2 Stratos jsou mezi uživateli velmi oblíbené, řada uživatelů se navíc podělila i o své zkušenosti s tímto produktem. Ty jsou vesměs pozitivní. Uživatelé si chválí elegantní vzhled hodinek, dobrou čitelnost displeje na slunci a někteří z nich zmiňují, že jim hodinky fungují i na plavání. Pokud dojde na negativní odezvy, je to nejčastěji menší přesnost naměřených hodnot nebo nižší výdrž baterie, než uvádí výrobce.

Klady a zápory

Za hlavní benefity Amazfit 2 Stratos jsme označili dotykový barevný displej, který by měl být dobře čitelný na slunci. Pozitivem je i delší výdrž baterie, podle výrobce by mělo stačit dobíjet hodinky jednou za pět dní. Budou fungovat spárované s telefonem běžícím na systému Android i iOS, jsou tedy dobře kompatibilní. Navíc dokáží samy přehrávat hudbu.

Pokročilé funkce u nich ale nehledejte, stále se jedná o starší model, a tak nenabídnou ani volání, ani možnost platby. Naměřené hodnoty jsou navíc podle některých uživatelů méně přesné. Za negativum považujeme i lehce nadprůměrnou hmotnost, která se může ještě zvýšit, vyměníte-li silikonový řemínek za elegantnější kovový.

Naše hodnocení a závěr

V porovnání s Apple Watch Series 4 nebo Apple Watch Series 3, které jsou také zařazeny v našem výběru, jde v případě hodinek Amazfit 2 Stratos o levnou a přesto dobře vybavenou variantu chytrých hodinek. Zvládají chytré notifikace i základní sportovní funkce. Naměřené údaje si můžete následně vyhodnotit v mobilní aplikaci, kterou stáhnete na telefony s Androidem i iOS.

Jejich baterie vydrží relativně dlouho a barevný dotykový displej je dobře čitelný i na slunci. Můžete je také propojit s Bluetooth sluchátky a poslouchat hudbu přímo z nich. Na druhou stranu naměřené hodnoty kolikrát nebývají úplně přesné a oproti Apple Watch mají menší displej a větší hmotnost.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Amazfit 2 Stratos | Hodnocení: 80,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Amazfit 2 Stratos

Amazfit 2 Stratos

4 000 Kč Orientační cena