Test a recenze nejlepších
chytrých náramků
& jak je vybrat

Recenze

Trápí vás nedostatek aktivního pohybu a rádi byste to změnili? Neumíte se však dostatečně motivovat, takže ke změně životního stylu stále nedochází? Potom vám možná schází někdo nebo něco, kdo by vám pomohl nastavený trend dodržovat.

Velkou oblibu si v posledních letech vydobyly tzv. chytré náramky. Zařízení snímající tepovou frekvenci, počet kroků či množství ušlých kilometrů totiž zásadním způsobem pomáhá zvýšit motivaci. Sami jistě znáte dobrý pocit, když víte, kolik práce jste při sportovní aktivitě odvedli a jaký vliv to má na vaše tělo.

Protože nabídka roste spolu s poptávkou, rozhodli jsme se podívat chytrým náramkům na zoubek i my. Po důkladné analýze jste stanovili několik parametrů, na něž byste se při nákupu měli soustředit, a z nich jsme vytvořili i článek Jak vybrat chytrý náramek. Vynechat jsme nemohli ani klasické povídání o cenách.


Vzhled Název Podporovaný OS Orientační cena Aktuální cena
Recenze Xiaomi Mi Band 3 Xiaomi Mi Band 3 Android 800 Kč Zobrazit nabídky
Recenze LAMAX BFit LAMAX BFit Android + iOS 1 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Fitbit Alta HR Large Fitbit Alta HR Large Android + iOS 3 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Honor Band 3 Honor Band 3 Android 1 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Niceboy X-Fitpolo Niceboy X-Fitpolo Android + iOS 700 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365 Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365 Android 4 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Huawei Band 2 Pro Huawei Band 2 Pro Android + iOS 1 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Huawei Color Band A2 Huawei Color Band A2 Android + iOS 800 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Xiaomi Amazfit Cor Xiaomi Amazfit Cor Android + iOS 1 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Honor Band 4 Honor Band 4 Android 1 200 Kč Zobrazit nabídky

Na podrobném testu chytrých náramků v současné době pracujeme, jeho vydání předpokládáme v průběhu roku. V testu budou také detailně rozpracované recenze nejlépe bodovaných produktů. Zatím jsme pro vás připravili tabulku nejlépe hodnocených chytrých náramků na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o produkty, které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké chytré náramky, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat chytrý náramek

 1. K čemu se mi bude hodit?
 2. Materiál
 3. Typ baterie a její výdrž
 4. Odolnost
 5. Komptabilita
 6. Funkce a dodatečné příslušenství
 7. Displej
 8. Hmotnost
 9. Provedení řemínků
 10. Cena

Po letmém zhlédnutí seznamu čítajícího deset bodů se patrně zamýšlíte, zda vůbec budete schopni svého favorita najít. Nemusíte se ničeho bát, neboť jednotlivá kritéria jsou poměrně snadná na posouzení a vzájemně se prolínají. V prvé řadě se však musíte rozmyslet, zda chytrý náramek vůbec využijete.

Při samotném nákupu sehrává klíčovou důležitou roli použitý materiál. Zásadní vliv mají i typ použité baterie a její výdrž, stejně jako odolnost náramku proti poškození. Ověřte si, zda je doplněk kompatibilní s vašim mobilním telefonem, abyste mohli využívat širokou paletu funkcí.

Právě o funkcích a různém příslušenství se také zmíníme. Jejich množství totiž v poslední době dramaticky narostlo. V neposlední řadě zkontrolujte i provedení displeje a řemínků a hmotnost celého náramku. Na dlouhých cestách hraje každý gram navíc významnou roli.

Jako vždycky se můžete těšit i na stanovení jednotlivých cenových pásem. Dozvíte se tak, jak vysoký finanční obnos si musíte připravit, a co za něj vlastně dostanete.

1. K čemu se mi bude hodit?

Tato otázka napadne asi každého, kdo ještě chytrý náramek nevyzkoušel. Je totiž normální mít pochyby a přemýšlet nad využitím na první pohled ne zrovna užitečné věcičky.

Dovedete si sami monitorovat svůj denní režim? Víte přesně, kolik kroků jste ušli, kolik kalorií spálili, a jak dlouhý spánek jste si dopřáli? Pokud ne, pak zcela jistě služby chytrého náramku oceníte. Slouží totiž jako moderní záznamník vaší veškeré denní i noční aktivity.

V prvé řadě mu musíte poskytnout vstupní data – pohlaví, věk, výška, hmotnost, se kterými následně kalkuluje a počítá. Nejlevnější modely zvládnou změřit počet kroků, případně vzdálenost, kterou jste na svých cestách překonali. Dražší produkty monitorují i běžnou činnost, případně spánkovou aktivitu a cykly. To je velmi důležité, pokud se chcete probudit v nejpříhodnějším momentě. Asi každý z nás totiž zažil zvonění budíku, které přerušilo hluboký spánek a dokázalo zničit celý den.

Chytrý náramek tedy může posloužit jako monitorovací zařízení vašich aktivit, stejně jako užitečný budík pro dosažení svěžesti ze spánku.

2. Materiál

Připravte se na to, že náramek budete nosit po celý den na holé kůži. Nesmí vám proto způsobovat žádné alergické reakce ani nepříjemné svědění. Jestliže víte o alergii na některý z použitých materiálů, zvolte adekvátní náhradu. Obvykle se lze setkat s těmito třemi provedeními:

 • Plast
 • Guma
 • Silikon

Mezi jednotlivými variantami nejsou žádné zásadní rozdíly. K dispozici máte širokou paletu barevných i designových provedení, takže si jistě vyberete. Pokud trváte na plastu, ale jste na něj alergičtí, nabízejí pro vás výrobci speciální nealergenní variantu. Samozřejmě si však za její pořízení připlatíte.

3. Typ baterie a její výdrž

Na trhu v současné době jednoznačně dominují modely s vestavěnými akumulátory. Ty po vybití baterie připojíte ke zdroji elektrické energie a můžete pokračovat v činnosti. Jen menšina přístrojů funguje na klasické baterie hodinové, po jejichž vybití vám nezbude nic jiného než jejich výměna. Taková zařízení jsou ovšem schopna fungovat i déle než jeden rok.

V případě dobíjecích akumulátorů se výdrž zásadně liší. Zatímco některé strojky potřebují dodat šťávu po několika dnech používání, jiné fungují i po měsíci. Zamyslete se tedy nad tím, jak často jste ochotní náramky dobíjet.

Na rychlost vybití baterie má vliv zejména množství funkcí, síla LED diod, displej, případně četnost vibrací. Proto se často stává, že drahé, různými možnostmi našlapané, výrobky vydrží jen několik dní, zatímco levné náramky klidně i přes měsíc.

Rozhodně doporučujeme si před nákupem kromě oficiální dat pročíst i zkušenosti uživatelů. Na jejich základě totiž dostanete mnohem lepší přehled o tom, jak dlouhý provoz vlastně můžete od náramku očekávat.

4. Odolnost

Parametr odolnosti skýtá dvě základní roviny. Na obě byste měli dbát zhruba stejně, protože nikdy nevíte, do jaké situace se dostanete:

 • Odolnost proti pádům a škrábancům
 • Odolnost proti vodě

Odolnost proti pádům a škrábancům

Obecně pád nemá na tělo náramku žádný významný vliv. Mnohem citlivější jsou displeje, které se mohou při přímém pádu z velké výšky nenávratně poškodit. Levnější modely nabízejí krytí odolnými sklíčky, jež při málo šetrném zacházení rozhodně nepomohou. Určitě zvažte alespoň pořízení speciální ochranné fólie, poskytující dostatečnou protekci.

Drahé výrobky bývají osazeny speciální safírovým sklíčkem. K jeho rozbití běžným pádem jen tak nedojde. Nebojte se je tedy vzít i do méně komfortního prostředí.

Odolnost proti vodě

Chcete sledovat svou fyzickou aktivitu i v bazénu? Kupte si náramek, jenž odolá působení vody. O vodotěsnosti informuje přítomnost certifikace IP 68, zamezující vstupu jakéhokoliv množství vody nebo prachu. Samotný náramek by měl být vybaven i plaveckým režimem.

Počítejte s tím, že naprostá většina dostupné produkce dosáhla pouze na hodnocení IP67. Díky tomu se zařízení bez větší újmy popasuje s půlhodinovým ponořením do hloubky jednoho metru. Pro krátký pobyt ve vodě tedy dostačuje. Nejnižší stupeň ochrany nabízí IP64, jež potvrzuje ochranu proti stříkající vodě. Zajistí tedy bezproblémové sprchování, aniž byste si náramek sundávali.

5. Komptabilita

Přístroj sám o sobě sice zobrazuje užitečné údaje na přehledném displeji, někdy se přeci jen hodí vedení širší statistiky. K tomu slouží propojení s mobilním telefonem, případně tabletem. Proto bývají náramky vybaveny rozhraním Bluetooth 4.0 a kompatibilitou s Androidem alespoň verze 4.3 či iOS 7.0 a novější.

Před nákupem si ověřte hodnocení aplikace, kterou firmy ke svým výrobkům dodávají. S její pomocí si můžete vést detailní statistiku o stavu vašeho tréninku. Dražší modely lze navíc propojit s oblíbenými chatovacími aplikacemi, fitness programy, případně kalorickými tabulkami.

6. Funkce a dodatečné příslušenství

Všechno je o funkcích. Již výše jsme zmiňovali, že chytré náramky dnes nejsou jen jednoduchými krokoměry, ale nabízejí širokou škálu různých možností. Kromě počtu kroků, vzdálenosti či spálených kalorií mohou být vybaveny i GPS navigací, měřičem tepové frekvence nebo výškoměrem. Zmiňovali jsme se též o průběžném monitoringu spánkových cyklů.

Vestavěné aplikace nabízejí možnost zobrazení základních informací, plánovače, kalendáře nebo chatu. Nejmodernější výrobky umí dokonce suplovat roli mobilních telefonů a informovat o příchozích hovorech či SMS.

Dobré také je, pokud výrobce nabízí ke svým modelům různorodé příslušenství. Oblíbené jsou sklíčko a fólie na displej, případně pouzdro pro bezpečné uložení zařízení.

7. Displej

Na první pohled se některým se provedení displeje jeví jako maličkost, zkuste se však podívat na ruku při rychlém běhu. Z toho důvodu musí být všechny údaje dobře čitelné a dostatečně velké. Berte v potaz i jejich rozmístění na obrazovce tak, abyste okamžitě viděli to, co hledáte.

Nejběžněji se využívá drobného OLED displeje o úhlopříčce 0,6 – 1 palce. Představují rozumnou volbu zejména z hlediska spotřeby baterie, neboť akumulátor příliš nezatěžují. Některé displeje mohou být barevné, při jejich pořízení ovšem očekávejte nutnost častého dobíjení. Také platí, že čím větší obrazovka je, tím větší je i riziko jejího poškození při pádu.

Poněkud specifickým druhem zařízení jsou náramky bez obrazovky. Významným způsobem šetří baterii, a navíc nejsou vůbec nápadné. S klidným svědomím si tedy můžete vzít hodinky, aniž byste se dvěma ciferníky budili pozornost. Oželet musíte valnou většinu funkcí, přičemž propojení s mobilem je nutností.

8. Hmotnost

Zde není příliš co řešit. V obchodech naleznete modely pohybující se v rozpětí od necelé stovky gramů až po čtvrtkilová „monstra“. Rozhodně se ještě před nákupem zamyslete, nakolik vám bude zátěž navíc vadit. Vyplatí se též náramek osobně vyzkoušet.

Plánujete-li fyzicky náročnou aktivitu, určitě je každý gram navíc znát. Pokud chcete ovšem náramek využít namísto klasických hodinek, pak hmotnost prakticky řešit ani nemusíte.

9. Provedení řemínků

Počítáte s každodenním nošením náramků a nechcete v průběhu několika měsíců kupovat nový? Pak vezměte v úvahu i provedení řemínku. Zajímat by vás především měla obtížnost jeho výměny. Zatímco některé modely jsou k tomu přímo stavěné, u jiných se může výměna řemínku změnit v hotové martýrium. Tomu byste měli přizpůsobit i svůj výběr.

Náhrada řemínků hraje roli i při četnosti nošení zařízení. Velmi často se totiž dostanete do situace, kdy se zkrátka určité barevné provedení nebude hodit. Proto platí, že čím jednodušší výměna je, tím lépe pro vás a vaše duševní i fyzické zdraví.

10. Cena

Z řádků výše vám patrně došlo, že se jednotlivé modely pohybují v poměrně širokých cenových rozpětích. Použitý materiál, počet funkcí a provedení displeje má hlavní vliv na to, jakou částku zaplatíte. Po provedení analýzy trhu se nám podařilo identifikovat tři základní pásma:

Cena do 750 Kč

V cenové relaci do 750 korun se nacházejí produkty pro méně náročné zákazníky. Základem je displej a kompatibilita s operačními systémy Android a iOS. U valné většiny lze nalézt funkce krokoměru, měření vzdálenosti a kontroly spánku. Další pokročilé možnosti se nevyskytují rovnoměrně a obvykle některé z nich chybí. Vybírejte tedy podle toho, co od náramku očekáváte.

Mnozí výrobci reklamují u svých produktů v této kategorii vodotěsnost. Standardně se jedná o hodnocení IP64, takže náramky jsou odolné pouze proti stříkající kapalině.

Cena od 750 do 1 500 Kč

Naproti tomu u výrobků střední třídy již lze očekávat regulérní vodotěsnost. Většina nabízených zařízení disponuje certifikací IP67, takže se s nimi můžete na krátkou dobu i ponořit. Zásadním rozdílem oproti levným modelům je výraznější bohatství funkcí, které za své peníze získáte. Výjimkou nejsou ani modely disponující všemi dostupnými možnostmi. Někdy se připravte na mírně pokulhávající aplikaci.

Cena nad 1 500 Kč

Vrcholná skupina, již nachází využití i u profesionálních sportovců. Samozřejmostí je široká kompatibilita s mobilními telefony a tablety. Počítat můžete s kompletní nabídkou funkcí včetně praktických aplikací. S jejich pomocí si snadno povedete záznamy o své sportovní aktivitě a na jejich základě upravíte tréninkový plán.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Chytré náramky
Průměrné hodnocení 4.8 z 11 hlasů