Recenze čističky vzduchu Comedes LR 50 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Comedes LR 50

v kategorii Čističky vzduchu

Klady a zápory

  • Nižší cena při zachování využitelnosti
  • Všeobecně průměrné parametry
2 500 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Čistička z pohledu designu zaujme především oválným tvarem určeným pro postavení zařízení na výšku, která čítá 415 centimetrů. Hmotnost pak přináší hodnotu 2,9 kg, která nabídne poměrně slušné možnosti ke snadné manipulaci i pro méně fyzicky zdatné jedince.

Čištění vzduchu

Čistička dosahuje v ohledu vzduchového výkonu rychlosti 108 m3/h a protiprašné účinnosti 99,97 % zajištěné díky HEPA filtru. Díky tomu ji lze považovat za poměrně dobře vybavenou a může hravě konkurovat i některým dražším modelům. Čistička je díky tomu předurčena pro prostory do 30 m2, což postačí pro vyčištění opravdu velkých pokojů nebo i více menších místností. Tento parametr však není zcela přesný a je nutné ho brát poněkud s rezervou, protože ve skutečném provozu nemusí vždy odpovídat realitě.

Hlučnost a ionizátor

Čistička stejně jako většina konkurenčních produktů disponuje také ionizátorem, který zlepšuje kvalitu vyčištěného vzduchu přidáním iontů, které zlepší kvalitu vámi vdechovaného vzduchu. Co se týče hlučnosti, v nejvyšším výkonu vykazuje čistička hodnotu 48 dB, což znamená hodnotu odpovídající hlasitosti zhruba běžného rozhovoru. Méně výkonné režimy však již nabízejí tišší provoz a mohou být vhodné i pro noční použití.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Comedes

Typ filtrace

HEPA

Vzduchový výkon (m3/hod)

108

Maximální hlučnost (dB)

28,5

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Závěr

Čistička vzduchu Comedes LR 50 nenabízí sice nejkvalitnější řešení dostupné na trhu. V kombinaci s velmi příznivou cenu však lze považovat její parametry rozhodně za velmi slušné. V mnoha ohledech může konkurovat i mnohem dražším zařízením, a pokud hledáte kvalitu za opravdu velmi nízkou cenu, rozhodně její koupí neprohloupíte.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Comedes LR 50
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Comedes LR 50

Comedes LR 50

2 500 Kč Orientační cena