Menu

Recenze a srovnání Daikin MC70L

v kategorii Čističky vzduchu

Klady a zápory

  • Vysoký vzduchový výkon
  • Vyšší hmotnost
12 000 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Co se týče designu, za zmínku stojí především jeho postavení na výšku, která čítá 576 centimetrů. Společně s hmotností 8,5 kg, tak nenabízí příliš dobré možnosti pro snadnou manipulaci a časté přesuny, ale podobné tendence jsou u čističek vyšší kvality naprosto běžné, protože mají díky více komponentům větší prostorové nároky.

Čištění vzduchu

Vzduchový výkon této čističky vzduchu přináší rychlost 420 m3/h, což ji řadí mezi nejužší špičku na trhu. Podobně je na tom i v ohledu protiprašné účinnosti, která se díky HEPA filtraci rovná hodnotě 99,9 % a zachytí i velmi drobné prachové částice. Podle určení výrobce, je čistička vhodná pro běžný provoz do prostorů s rozměry 56 m2. Ačkoliv je tuto míru potřeba brát poněkud s rezervou, čistička naprosto bez problémů postačí pro jakýkoliv pokoj běžných rozměrů a může sloužit i do více místností najednou.

Hlučnost a ionizátor

Samozřejmostí ve vybavení čističky je také ionizátor. Ten se stará o obohacení vzduchu ionty, které zlepšují kvalitu vašeho dýchání. Z pohledu hlučnosti pak přináší hodnotu 48 při maximálním výkonu. Pro představu je dobré přirovnat, že tato hladina hluku se rovná zhruba hlasitosti běžného rozhovoru, a proto by vás neměl tento stroj příliš vyrušovat. Nižší stupně výkonu se pak mohou dostat až k hladině pouhých 16 dB, což je hodnota, která by vás neměla rušit ani v nočním spánku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Daikin

Typ filtrace

HEPA

Vzduchový výkon (m3/hod)

420

Maximální hlučnost (dB)

48

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Závěr

Daikin MC70L je čistička vzduchu která cílí na velmi náročné zákazníky. Díky svému velmi dobrému vybavení je vhodná i do domácnosti alergiků nebo osob citlivých na prach. Jedinou slabinou této čističky je poměrně vysoká váha, který by méně fyzicky zdatným jedincům mohla nadělat při časté manipulaci problémy. Jinak Daikin MC70L exceluje ve všech ohledech a díky tomu má pevné místo v našem žebříčku.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Daikin MC70L
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Daikin MC70L

Daikin MC70L

12 000 Kč Orientační cena