Menu

Recenze a srovnání Daikin MC70L

Již se neprodává Při nákupu v kategorii čističek vzduchu

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký vzduchový výkon
  • Vyšší hmotnost
12 000 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Co se týče designu, za zmínku stojí především jeho postavení na výšku, která čítá 576 centimetrů. Společně s hmotností 8,5 kg, tak nenabízí příliš dobré možnosti pro snadnou manipulaci a časté přesuny, ale podobné tendence jsou u čističek vyšší kvality naprosto běžné, protože mají díky více komponentům větší prostorové nároky.

Čištění vzduchu

Vzduchový výkon této čističky vzduchu přináší rychlost 420 m3/h, což ji řadí mezi nejužší špičku na trhu. Podobně je na tom i v ohledu protiprašné účinnosti, která se díky HEPA filtraci rovná hodnotě 99,9 % a zachytí i velmi drobné prachové částice. Podle určení výrobce, je čistička vhodná pro běžný provoz do prostorů s rozměry 56 m2. Ačkoliv je tuto míru potřeba brát poněkud s rezervou, čistička naprosto bez problémů postačí pro jakýkoliv pokoj běžných rozměrů a může sloužit i do více místností najednou.

Hlučnost a ionizátor

Samozřejmostí ve vybavení čističky je také ionizátor. Ten se stará o obohacení vzduchu ionty, které zlepšují kvalitu vašeho dýchání. Z pohledu hlučnosti pak přináší hodnotu 48 při maximálním výkonu. Pro představu je dobré přirovnat, že tato hladina hluku se rovná zhruba hlasitosti běžného rozhovoru, a proto by vás neměl tento stroj příliš vyrušovat. Nižší stupně výkonu se pak mohou dostat až k hladině pouhých 16 dB, což je hodnota, která by vás neměla rušit ani v nočním spánku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Daikin
Typ filtrace HEPA
Vzduchový výkon (m3/hod) 420
Maximální hlučnost (dB) 48
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Závěr

Daikin MC70L je čistička vzduchu která cílí na velmi náročné zákazníky. Díky svému velmi dobrému vybavení je vhodná i do domácnosti alergiků nebo osob citlivých na prach. Jedinou slabinou této čističky je poměrně vysoká váha, který by méně fyzicky zdatným jedincům mohla nadělat při časté manipulaci problémy. Jinak Daikin MC70L exceluje ve všech ohledech a díky tomu má pevné místo v našem žebříčku.

12 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Daikin MC70L

Daikin MC70L

12 000 Kč Orientační cena