Recenze čističky vzduchu Daikin MC70L | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Daikin MC70L

Klady a zápory

  • Vysoký vzduchový výkon
  • Vyšší hmotnost
12 000 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Co se týče designu, za zmínku stojí především jeho postavení na výšku, která čítá 576 centimetrů. Společně s hmotností 8,5 kg, tak nenabízí příliš dobré možnosti pro snadnou manipulaci a časté přesuny, ale podobné tendence jsou u čističek vyšší kvality naprosto běžné, protože mají díky více komponentům větší prostorové nároky.

Čištění vzduchu

Vzduchový výkon této čističky vzduchu přináší rychlost 420 m3/h, což ji řadí mezi nejužší špičku na trhu. Podobně je na tom i v ohledu protiprašné účinnosti, která se díky HEPA filtraci rovná hodnotě 99,9 % a zachytí i velmi drobné prachové částice. Podle určení výrobce, je čistička vhodná pro běžný provoz do prostorů s rozměry 56 m2. Ačkoliv je tuto míru potřeba brát poněkud s rezervou, čistička naprosto bez problémů postačí pro jakýkoliv pokoj běžných rozměrů a může sloužit i do více místností najednou.

Hlučnost a ionizátor

Samozřejmostí ve vybavení čističky je také ionizátor. Ten se stará o obohacení vzduchu ionty, které zlepšují kvalitu vašeho dýchání. Z pohledu hlučnosti pak přináší hodnotu 48 při maximálním výkonu. Pro představu je dobré přirovnat, že tato hladina hluku se rovná zhruba hlasitosti běžného rozhovoru, a proto by vás neměl tento stroj příliš vyrušovat. Nižší stupně výkonu se pak mohou dostat až k hladině pouhých 16 dB, což je hodnota, která by vás neměla rušit ani v nočním spánku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Daikin

Typ filtrace

HEPA

Vzduchový výkon (m3/hod)

420

Maximální hlučnost (dB)

48

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Závěr

Daikin MC70L je čistička vzduchu která cílí na velmi náročné zákazníky. Díky svému velmi dobrému vybavení je vhodná i do domácnosti alergiků nebo osob citlivých na prach. Jedinou slabinou této čističky je poměrně vysoká váha, který by méně fyzicky zdatným jedincům mohla nadělat při časté manipulaci problémy. Jinak Daikin MC70L exceluje ve všech ohledech a díky tomu má pevné místo v našem žebříčku.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Daikin MC70L
Veronika Vyskočilová je naší dlouholetou redaktorkou, která srovnává domácí pomocníky i produkty pro zdraví. Čističky vzduchu jde začlenit do obou těchto kategorií. Jelikož žije v domácnosti s alergikem, ví, jak těžké je udržet prostor v nezávadném stavu. Své zkušenosti zúročila při výběru čističek vzduchu, který najdete na této stránce. Dále se věnovala výběru některých typů vysavačů, parním čističům či tonometrům.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Daikin MC70L

Daikin MC70L

12 000 Kč Orientační cena