Recenze a porovnání ETA Ventum 1569 90000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA Ventum 1569 90000

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší poměr výkon/cena v kategorii Nejlevnější čističky vzduchu do 5000 Kč

Klady

  • Automatický režim
  • Ionizátor
  • UV lampa

Zápory

  • Nemá dálkový ovladač
  • Hlučnější provoz
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu ETA Ventum 1569 90000 dosahuje poměrně vysokého vzdušného výkonu, za hodinu zvládne přefiltrovat až 220 m3 vzduchu. Výrobce udává, že tento výkon je dostatečný pro vyčištění vzduchu v místnosti o rozloze do 30 m2. Doporučenou velikost čištěného prostoru, ve kterém se pohybují alergici, výrobce neuvádí. Lze ji ale vypočítat – stačí vzduchový výkon vydělit čtyřmi a potom to celé vydělit výškou stropu. Výsledkem je doporučená rozloha v metrech čtverečních. Vzduch v místnosti, ve které se pohybuje alergik, by se měl totiž přefiltrovat čtyřikrát za hodinu, aby byla zajištěna jeho co největší čistota.

V čem čistička zcela nevyniká, je hlučnost. Při minimálním výkonu vydává hluk 39 dB, což je ve srovnání s ostatními modely poměrně hodně. Maximální hlučnost je 62 dB, i to je poměrně vysoká hodnota. Přístroj by vás tedy mohl v tichém prostředí svým chodem rušit.

Výhodou je několikastupňová filtrace. Kromě klasického předfiltru je čistička vybavena HEPA filtrem, uhlíkovým filtrem a také UV lampou. Tato kombinace dokáže ze vzduchu kromě pevných částic, jako jsou vlasy, srst, pyl či prach, odstranit také bakterie, viry a spory. Uhlíkový filtr se postará také o nepříjemné pachy v ovzduší. UV lampa navíc všechny zachycené nečistoty zahubí. Protiprašná účinnost této sestavy filtrů je 99,97 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

220

Doporučený prostor (m^2)

30

Minimální hlučnost (dB)

39

Maximální hlučnost (dB)

62

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

V oblasti vybavení funkcemi si vede čistička značky Eta velmi dobře. Jediná chybějící součást výbavy je dálkový ovladač. Veškeré nastavení tak budete muset provádět klasicky mačkáním tlačítek na přístroji. Díky senzoru kvality ovzduší ale nebudete muset nastavení měnit příliš často, přístroj totiž sám vyhodnotí stav vzduchu v místnosti a automaticky mu přizpůsobí výkon. Samozřejmě zůstává také možnost manuálního ovládání, na výběr je ze tří režimů. Vybrat lze také noční režim, který vypne světelné diody, aby vás nerušily při spánku.

Dobu provozu si můžete nastavit také pomocí časovače, na výběr je ze tří možností: 2, 4 a 8 hodin. Životnost filtrů je u všech čističek omezená, stejně jako většina modelů, i tento vás na nutnost výměny upozorní. Velkou výhodou je ionizátor, který produkuje záporné ionty. Ty shlukují prachové částice, které se poté lépe zachytí ve filtru. Navíc napomáhá simulovat čisticí proces jako v přírodě. Rozměrově patří tato čistička ke středně velkým modelům. Konkrétní hodnoty najdete v následující tabulce. Hmotností 4,2 kg vás nebude příliš limitovat při přenášení z místnosti do místnosti.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ne

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

50

Výška (cm)

63

Šířka (cm)

18

Hloubka (cm)

23

Hmotnost (kg)

4,2

Názory uživatelů

Uživatelé si čističku vzduchu Eta pochvalují. Výhodu vidí v automatické detekci znečištění a kompaktních rozměrech. Neshodnou se ale na tom, zda je přístroj tichý nebo hlučný. Upozorňují také na to, že je filtr uvnitř čističky vložený i s obalem, před zapnutím proto raději zkontrolujte i vnitřní část přístroje.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou čističky Eta Ventum je automatický režim, přítomnost UV lampy a ionizátor. Potěší i slušným výkonem a nízkou hmotností. Nevýhodou je absence dálkového ovládání a pro někoho také hlučnější provoz.

Závěr

ETA Ventum 1569 90000 je čistička s poměrně vysokým výkonem a dobrou výbavou. Za hodinu zvládne přefiltrovat 220 m3 vzduchu. Vystačí vám na provoz v místnostech do 30 m2. Protiprašná účinnost je 99,97 %, a to díky sestavě několika úrovní filtrů. Kromě mechanického před filtru prochází čištěný vzduch skrz HEPA filtr a uhlíkový filtr. Díky tomu zachytí pevné částice – prach, pyl, srst, vlasy, ale i bakterie, spory a viry, postará se i o nepříjemný zápach. Zachycené škodliviny jsou ve filtru likvidovány pomocí UV lampy.

Nevýhodou je vyšší hlučnost provozu. Díky senzoru kvality vzduchu dokáže čistička automaticky regulovat svůj výkon, ten lze nastavit také ručně. Výhodou je přítomnost ionizátoru, časovače a také indikátoru životnosti filtru. U čističky ale bohužel nenajdete dálkový ovladač.

Pokud by vám tato funkce chyběla, nebo byste chtěli čističku ovládat přímo z mobilu a začlenit ji do své chytré domácnosti, můžeme vám doporučit Xiomi Air Purifier Pro.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Ventum 1569 90000 | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, když je čistička vzduchu zaplá, tak jsou cítit plasty. Nevím, jestli to časem zmizí.

Lenka

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Plastový zápach se může objevit na začátku používání, než se všechny součástky a plasty pořádně uvedou do provozu. Do týdne by měl zmizet.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Ventum 1569 90000

ETA Ventum 1569 90000

2 500 Kč Orientační cena