Menu

Recenze a srovnání Goclever Cristal Air Advanced

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Čističky vzduchu do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • UV lampa
  • dobré vybavení funkcemi
  • chybí dálkové ovládání
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Největší výhodou čističky vzduchu Goclever Cristal Air Advanced je několika úrovňová filtrace. Kromě obvyklého HEPA a uhlíkového filtru je vybavena ještě fotokatalytickým a  elektrostatickým filtrem a také UV lampou. Dokáže tedy zachytit prach, pyl, roztoče, těkavé látky, zvířecí alergeny, zápach ale i toxické látky, bakterie a viry. Díky UV lampě dokáže zachycené bakterie a viry také zneškodnit. Vzduchový výkon 280 m^3 za hodinu umožňuje použití v místnostech s plochou až 41 m^2, pro alergiky 26 m^2. Hluk, který čistička při nejvyšším výkonu vydává, je 45 dB, což je zhruba střední hodnota. Protiprašná účinnost této čističky je vysokých 99,97 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Goclever
Typ filtrace HEPA + uhlíkový + fotokatalytický + elektrostatický + UV lampa
Vzduchový výkon (m3/hod) 280
Doporučený prostor (m^2) 41
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 26
Maximální hlučnost (dB) 45
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Model značky Goclever je dobře vybavený funkcemi. Chybí mu pouze dálkové ovládání, které ale u levnějších čističek není obvyklé. Je vybaven ionizátorem, který napodobuje čištění vzduchu v přírodě, a senzorem kvality vzduchu. Díky tomu je vybavený i automatickým režimem, který reguluje výkon podle úrovně znečištění vzduchu. Samozřejmě lze výkon regulovat také ručně, na výběr je 5 stupňů. Manuální noční režim umožňuje nerušený spánek díky nízkým otáčkám a vypnutému podsvícení. Díky časovači můžete nastavit automatické vypnutí čističky, například v noci. Na opotřebení filtru a nutnost výměny upozorňuje zabudovaný indikátor. 

Spotřeba je proti ostatním přístrojům poměrně vysoká – 80 W při nejvyšším výkonu. Rozměrově se ale nejedná o velký přístroj. Na výšku měří 57 centimetrů, na šířku 16,5 a do hloubky 22,5 centimetrů. Hmotnost 4,3 kilogramu nebude nijak komplikovat manipulaci, například přenášení z jedné místnosti do druhé. Přesto je dobré si předem promyslet, kam jej umístíte. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Senzor kvality vzduchu Ano
Automatický režim Ano
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů 5
Časovač Ano
Dálkové ovládání Ne
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 60
Výška (cm) 57
Šířka (cm) 16,5
Hloubka (cm) 22,5
Hmotnost (kg) 4,3

Závěr

Čistička vzduchu Goclever Cristal Air Advanced se vyznačuje zejména několika druhy filtrů, díky kterým dokáže nejen zachytit veškeré alergeny a škodliviny, ale také zničit viry a bakterie UV lampou. Vzdušný výkon umožňuje bezproblémový provoz v prostoru s rozlohou až 41 m^2. Hlučnost při provozu je standardních 45 dB při maximálním výkonu. Velkou výhodou je také nízká pořizovací cena. Pokud byste chtěli přístroj s vyšším vzdušným výkonem a chytrými funkcemi, doporučujeme Xiaomi Mi Air Purifier 2.

2 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Goclever Cristal Air Advanced

Goclever Cristal Air Advanced

2 000 Kč Orientační cena