Menu

Recenze a srovnání Goclever Cristal Air Advanced

Klady a zápory

  • UV lampa
  • dobré vybavení funkcemi
  • chybí dálkové ovládání
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Největší výhodou čističky vzduchu Goclever Cristal Air Advanced je několika úrovňová filtrace. Kromě obvyklého HEPA a uhlíkového filtru je vybavena ještě fotokatalytickým a  elektrostatickým filtrem a také UV lampou. Dokáže tedy zachytit prach, pyl, roztoče, těkavé látky, zvířecí alergeny, zápach ale i toxické látky, bakterie a viry. Díky UV lampě dokáže zachycené bakterie a viry také zneškodnit. Vzduchový výkon 280 m^3 za hodinu umožňuje použití v místnostech s plochou až 41 m^2, pro alergiky 26 m^2. Hluk, který čistička při nejvyšším výkonu vydává, je 45 dB, což je zhruba střední hodnota. Protiprašná účinnost této čističky je vysokých 99,97 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Goclever

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový + fotokatalytický + elektrostatický + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

280

Doporučený prostor (m^2)

41

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

26

Maximální hlučnost (dB)

45

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Model značky Goclever je dobře vybavený funkcemi. Chybí mu pouze dálkové ovládání, které ale u levnějších čističek není obvyklé. Je vybaven ionizátorem, který napodobuje čištění vzduchu v přírodě, a senzorem kvality vzduchu. Díky tomu je vybavený i automatickým režimem, který reguluje výkon podle úrovně znečištění vzduchu. Samozřejmě lze výkon regulovat také ručně, na výběr je 5 stupňů. Manuální noční režim umožňuje nerušený spánek díky nízkým otáčkám a vypnutému podsvícení. Díky časovači můžete nastavit automatické vypnutí čističky, například v noci. Na opotřebení filtru a nutnost výměny upozorňuje zabudovaný indikátor. 

Spotřeba je proti ostatním přístrojům poměrně vysoká – 80 W při nejvyšším výkonu. Rozměrově se ale nejedná o velký přístroj. Na výšku měří 57 centimetrů, na šířku 16,5 a do hloubky 22,5 centimetrů. Hmotnost 4,3 kilogramu nebude nijak komplikovat manipulaci, například přenášení z jedné místnosti do druhé. Přesto je dobré si předem promyslet, kam jej umístíte. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

5

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ne

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

60

Výška (cm)

57

Šířka (cm)

16,5

Hloubka (cm)

22,5

Hmotnost (kg)

4,3

Závěr

Čistička vzduchu Goclever Cristal Air Advanced se vyznačuje zejména několika druhy filtrů, díky kterým dokáže nejen zachytit veškeré alergeny a škodliviny, ale také zničit viry a bakterie UV lampou. Vzdušný výkon umožňuje bezproblémový provoz v prostoru s rozlohou až 41 m^2. Hlučnost při provozu je standardních 45 dB při maximálním výkonu. Velkou výhodou je také nízká pořizovací cena. Pokud byste chtěli přístroj s vyšším vzdušným výkonem a chytrými funkcemi, doporučujeme Xiaomi Mi Air Purifier 2.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Goclever Cristal Air Advanced
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Goclever Cristal Air Advanced

Goclever Cristal Air Advanced

2 000 Kč Orientační cena