Recenze a srovnání Goclever Cristal Air Coral

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Čističky vzduchu do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

UV lampa

Nízká cena

Zápory:

Chybí automatika

1 200 Kč
orientační cena

Základní parametry

Největší výhodou čističky vzduchu Goclever Cristal Air Advanced je několikaúrovňová filtrace. Kromě obvyklého HEPA a uhlíkového filtru je vybavena ještě fotokatalytickým a  netkaným filtrem a také UV lampou. Ta není příliš obvyklá, zvláště v této cenové relaci. Čistička dokáže tedy zachytit prach, pyl, roztoče, těkavé látky, zvířecí alergeny, zápach ale i toxické látky, bakterie a viry. Díky UV lampě dokáže zachycené bakterie a viry také rovnou zneškodnit. Vzduchový výkon 180 m^3 za hodinu umožňuje použití v místnostech s plochou až 27 m^2, pro alergiky vzhledem k jejich zvýšené citlivosti až 15 m^2. Hluk, který čistička při nejvyšším výkonu vydává, je 40 dB, což je podprůměrná hodnota. Protiprašná účinnost této čističky je díky filtru HEPA vysokých 99,97 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Goclever
Typ filtrace  HEPA + uhlíkový + fotokatalytický + netkaný + UV lampa
Vzduchový výkon (m3/hod)  180
Doporučený prostor (m^2)  27
Doporučený prostor pro alergiky (m^2)  15
Maximální hlučnost (dB)  40
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Nízká pořizovací cena tohoto modelu značky Goclever se odrazila zejména na vybavení funkcemi. To je opravdu pouze základní. Z obvyklých funkcí mu chybí senzor kvality vzduchu a tím i automatický režim, který je právě na senzoru závislý. Chybí také speciální noční režim, který snižuje jas světelných prvků a hluk. Na výměnu filtru si budete muset dávat pozor sami, protože tento model postrádá také notifikaci výměny. Ta by se měla uskutečnit jednou za tři až šest měsíců v závislosti na znečistění vzduchu ve vaší domácnosti. Abyste životnost prodloužili, výrobce doporučuje jednou za dva týdny filtr vyluxovat. My k této radě však dodáváme, že je potřeba mít k tomuto úkonu vysavač s kvalitní filtrací, nejlépe HEPA. Jinak zachycený prach pouze rozvíříte a vůbec ničemu nepomůžete.  Abychom však pouze nekritizovali, je potřeba zmínit časovač, který umožňuje nastavení délky filtrace. Důležité je také vybavení ionizátorem, který produkuje záporné ionty stimulující proces čistění vzduchu v přírodě. Další funkcí, kterou tato čistička má, je regulace výkonu. Můžete si tedy vybrat mezi třemi stupni rychlosti sání.

Spotřeba této čističky je velice nízká, pouhých 6 wattů. Nemusíte se tedy bát, že by i celodenní provoz tohoto přístroje nějak výrazně zatížil váš rozpočet. Z pohledu rozměrů se jedná o velice kompaktní přístroj. Má tvar kvádru, na šířku měří 30,2 centimetru, na výšku 23,9 centimetru a do hloubky zabere pouze 11,2 centimetru.  Také hmotnost je velmi nízká, pouze 1,66 kilogramu. Tyto vlastnosti umožňují pohodlné přenášení mezi místnostmi nebo například na cestování. Pokud máte doma silného alergika či astmatika a chystáte se na dovolenou, tuto čističku můžete vzít pohodlně s sebou a zajistit mu tak bezpečné prostředí i na cestách. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ano
Senzor kvality vzduchu  Ne
Automatický režim  Ne
Noční režim  Ne
Regulace výkonu  Ano
Počet stupňů výkonů 3
Časovač   Ano
Dálkové ovládání Ne
Signalizace výměny filtru  Ne
Spotřeba (W)  6
Výška (cm) 23,9
Šířka (cm) 30,2
Hloubka (cm) 11,2
Hmotnost (kg) 1,66

Závěr

Čistička vzduchu Goclever Cristal Air Coral uspokojí zejména nenáročné uživatele, kteří nevyžadují mnoho funkcí a vystačí si se základním vybavením. Předností je několikaúrovňová filtrace, a to včetně UV lampy, která likviduje choroboplodné zárodky, plísně a roztoče. Vzduchový výkon je dostatečný pro použití v místnosti s plochou až 27 m^2. Kromě kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti je výhodou také velice nízká pořizovací cena. Nevýhodou jsou chybějící funkce, zejména automatický režim, senzor kvality ovzduší a signalizace výměny filtru. Pokud byste chtěli přístroj s vyšším vzdušným výkonem a chytrými funkcemi, doporučujeme Xiaomi Mi Air Purifier 2.

Další recenze

Kompletní porovnání