Menu

Recenze a srovnání Goclever Cristal Air Coral

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Čističky vzduchu do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • UV lampa
  • Nízká cena
  • Chybí automatika
1 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Goclever Cristal Air Coral je účinná čistička vzduchu s několikastupňovou filtrací. Stejně jako většina modelů je vybavena HEPA a uhlíkovým filtrem, dále také fotokatalytickým a netkaným filtrem.  HEPA filtr zajišťuje protiprašnou účinnost až 99,97 %. Soustava filtrů dokáže zachytit prach, roztoče, pyly, zvířecí alergeny, zápach, ale také těkavé a toxické látky, bakterie a viry. Ty jsou přímo v přístroji likvidovány UV lampou. Čistička je vzdušným výkonem 180 m^3 za hodinu vhodná pro provoz v místnostech do 27 m^2. Jestliže ale v domácnosti žije alergik či astmatik, měla by být maximální rozloha místnosti 15^2. Jelikož se jedná o zařízení vybavené ventilátorem, pojí se s jeho používáním určitý provozní hluk. Ten dosahuje při nejvyšším výkonu 40 dB, což je jedna z nižších hodnot, se kterými se u čističek setkáváme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Goclever
Typ filtrace HEPA + uhlíkový + fotokatalytický + netkaný + UV lampa
Vzduchový výkon (m3/hod) 180
Doporučený prostor (m^2) 27
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 15
Maximální hlučnost (dB) 40
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Nízká pořizovací cena tohoto modelu značky Goclever se odrazila zejména na vybavení funkcemi. To je opravdu pouze základní. Z obvyklých funkcí mu chybí senzor kvality vzduchu a tím i automatický režim, který je právě na senzoru závislý. Chybí také speciální noční režim, který snižuje jas světelných prvků a hluk. Na výměnu filtru si budete muset dávat pozor sami, protože tento model postrádá také notifikaci výměny. Ta by se měla uskutečnit jednou za tři až šest měsíců v závislosti na znečistění vzduchu ve vaší domácnosti. Abyste životnost prodloužili, výrobce doporučuje jednou za dva týdny filtr vyluxovat. My k této radě však dodáváme, že je potřeba mít k tomuto úkonu vysavač s kvalitní filtrací, nejlépe HEPA. Jinak zachycený prach pouze rozvíříte a vůbec ničemu nepomůžete.  Abychom však pouze nekritizovali, je potřeba zmínit časovač, který umožňuje nastavení délky filtrace. Důležité je také vybavení ionizátorem, který produkuje záporné ionty stimulující proces čistění vzduchu v přírodě. Další funkcí, kterou tato čistička má, je regulace výkonu. Můžete si tedy vybrat mezi třemi stupni rychlosti sání.

Spotřeba této čističky je velice nízká, pouhých 6 wattů. Nemusíte se tedy bát, že by i celodenní provoz tohoto přístroje nějak výrazně zatížil váš rozpočet. Z pohledu rozměrů se jedná o velice kompaktní přístroj. Má tvar kvádru, na šířku měří 30,2 centimetru, na výšku 23,9 centimetru a do hloubky zabere pouze 11,2 centimetru.  Také hmotnost je velmi nízká, pouze 1,66 kilogramu. Tyto vlastnosti umožňují pohodlné přenášení mezi místnostmi nebo například na cestování. Pokud máte doma silného alergika či astmatika a chystáte se na dovolenou, tuto čističku můžete vzít pohodlně s sebou a zajistit mu tak bezpečné prostředí i na cestách.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Senzor kvality vzduchu Ne
Automatický režim Ne
Noční režim Ne
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů 3
Časovač Ano
Dálkové ovládání Ne
Signalizace výměny filtru Ne
Spotřeba (W) 6
Výška (cm) 23,9
Šířka (cm) 30,2
Hloubka (cm) 11,2
Hmotnost (kg) 1,66

Závěr

Čistička vzduchu Goclever Cristal Air Coral uspokojí zejména nenáročné uživatele, kteří nevyžadují mnoho funkcí a vystačí si se základním vybavením. Předností je několikaúrovňová filtrace, a to včetně UV lampy, která likviduje choroboplodné zárodky, plísně a roztoče. Vzduchový výkon je dostatečný pro použití v místnosti s plochou až 27 m^2. Kromě kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti je výhodou také velice nízká pořizovací cena. Nevýhodou jsou chybějící funkce, zejména automatický režim, senzor kvality ovzduší a signalizace výměny filtru. Jestliže vám vzdušný výkon této čističky nestačí a navíc toužíte po chytrých funkcích, mohla by vás zaujmout recenze Xiaomi Mi Air Purifier 2.

1 200 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Goclever Cristal Air Coral

Goclever Cristal Air Coral

1 200 Kč Orientační cena