Recenze čističky vzduchu Guzzanti GZ 998 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Guzzanti GZ 998

Klady a zápory

  • Nižší cena při zachování využitelnosti
  • Všeobecně průměrné parametry
2 600 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Tato čistička je konstruována do obdélníkového tvaru s výškou 48,5 cm. Váha se pak zastavila u Guzzanti GZ 998 na hodnotě 4,3 kg. Kombinace obou těchto parmetrů přináší poměrně dobré možnosti pro přesuny a relativně snadnou manipulaci.

Čištění vzduchu

Čistička díky čtyřstupňové HEPA filtraci přináší protiprašnou účinnost 99,97 %, což znamená velmi dobrou hodnotu, která je k nalezení u téměř všech kvalitních čističek. Z toho vyplývá také určení pro prostory do 30 m2, což přinese naprosto bezproblémové vyčištění místnosti téměř jakékoliv běžné velikosti a v některých případech může pokrýt i více místností najednou. Naplnění této hodnoty v realitě však nemusí vždy přinášet zcela dokonalý odraz a určení pro prostory nabízí spíše orientační hranici.

Hlučnost a ionizátor

Z pohledu hlučnosti lze čističku považovat za poměrně šetrnou, protože hladina hluku se u ní při běžném provozu pohybuje okolo hodnoty 30 dB. Pro představu si můžeme uvést, že tato hladina je zhruba srovnatelná s hladinou v běžném klidném pokoji, takže by vás neměla vyrušit ani při spánku nebo situacích, kdy potřebujete v klidu pracovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Typ filtrace

Elektrostatický

Maximální hlučnost (dB)

28,5

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Závěr

Guzzanti GZ 998 je čistička, která nabízí za nízkou cenu rozhodně použitelné parametry, a ačkoliv výrazně neoslňuje, v mnoha ohledech může méně náročné zákazníky jistě uspokojit. Do našeho výběru se dostala především díky zachování velmi příznivé ceny v kombinaci se slušnou využitelností.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 998
Veronika Vyskočilová je naší dlouholetou redaktorkou, která srovnává domácí pomocníky i produkty pro zdraví. Čističky vzduchu jde začlenit do obou těchto kategorií. Jelikož žije v domácnosti s alergikem, ví, jak těžké je udržet prostor v nezávadném stavu. Své zkušenosti zúročila při výběru čističek vzduchu, který najdete na této stránce. Dále se věnovala výběru některých typů vysavačů, parním čističům či tonometrům.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Guzzanti GZ 998

Guzzanti GZ 998

2 600 Kč Orientační cena