Recenze a srovnání Guzzanti GZ 998

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čističek vzduchu

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Nižší cena při zachování využitelnosti

Zápory:

Všeobecně průměrné parametry

2 600 Kč
orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Tato čistička je konstruována do obdélníkového tvaru s výškou 48,5 cm. Váha se pak zastavila u Guzzanti GZ 998 na hodnotě 4,3 kg. Kombinace obou těchto parmetrů přináší poměrně dobré možnosti pro přesuny a relativně snadnou manipulaci.

Čištění vzduchu

Čistička díky čtyřstupňové HEPA filtraci přináší protiprašnou účinnost 99,97 %, což znamená velmi dobrou hodnotu, která je k nalezení u téměř všech kvalitních čističek. Z toho vyplývá také určení pro prostory do 30 m2, což přinese naprosto bezproblémové vyčištění místnosti téměř jakékoliv běžné velikosti a v některých případech může pokrýt i více místností najednou. Naplnění této hodnoty v realitě však nemusí vždy přinášet zcela dokonalý odraz a určení pro prostory nabízí spíše orientační hranici.

Hlučnost a ionizátor

Z pohledu hlučnosti lze čističku považovat za poměrně šetrnou, protože hladina hluku se u ní při běžném provozu pohybuje okolo hodnoty 30 dB. Pro představu si můžeme uvést, že tato hladina je zhruba srovnatelná s hladinou v běžném klidném pokoji, takže by vás neměla vyrušit ani při spánku nebo situacích, kdy potřebujete v klidu pracovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Guzzanti
Typ filtrace  Elektrostatický
Maximální hlučnost (dB)  28,5
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Závěr

Guzzanti GZ 998 je čistička, která nabízí za nízkou cenu rozhodně použitelné parametry, a ačkoliv výrazně neoslňuje, v mnoha ohledech může méně náročné zákazníky jistě uspokojit. Do našeho výběru se dostala především díky zachování velmi příznivé ceny v kombinaci se slušnou využitelností.