Recenze a srovnání Lanaform LA12020800 Full Tech Filter

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Čističky vzduchu nad 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

nízká hlučnost

Zápory:

chybějící noční režim

5 600 Kč
orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Lanaform LA12020800 Full Tech Filter vyniká zejména tichým chodem. I na nejvyšší výkon vydává hluk jen 42 dB, při nízkých otáčkách je to ještě méně. Vzduchový výkon 180 m^3 za hodinu je dostačující pro prostor zhruba 27 m^2, pro alergiky pak snížených 17 m^2. Díky HEPA filtru odstaní ze vzduchu polétavý prach, pyl, roztoče, zvířecí srst. Uhlíkový filtr eliminuje pachy, kouř a těkavé látky a plyny. Odstraníte také bakterie, viry a spory plísní. Protiprašná účinnost je obvyklých 99,97 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Lanaform
Typ filtrace  HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod)  180
Doporučený prostor (m^2)  27
Doporučený prostor pro alergiky (m^2)  17
Maximální hlučnost (dB)  42
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Čistička Lanaform je dobře vybavena funkcemi, chybí pouze noční režim, který ztlumuje světlo ovládacích prvků na minimum a snížuje výkon na nízké otáčky. Budete tedy muset výkon na noc snížit manuálně. Na výběr je jeden ze 3 stupňů. Ovládání výkonu lze také svěřit automatice, konkrétně senzoru kvality vzduchu, který rozezná míru znečištění a přizpůsobí tomu otáčky. Na potřebu výměny filtru upozornění zbarvení speciálního pole na boku filtrační kazety. Stačí ji tedy občas zkontrolovat. Nastavit lze také časovač, který po zvolené době sám přístroj vypne. Všechny funkce lze nastavit také pomocí dálkového ovládání. 

​Spotřeba elektrické energie není nijak závratná, konkrétně 45 W. Pokud nebude přístroj v provozu neustále, vaše peněženka to téměř nepocítí. Pokud budete čističku často přenášet, hmotnost 6,45 vás jistě neodradí. Velikost není také nijak výrazná. Na výšku měří 56,2 centimetrů, na šířku 41,5 a do hloubky 22,6 centimetru.

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ano
Senzor kvality vzduchu  Ano
Automatický režim  Ano
Noční režim  Ne
Regulace výkonu  Ano
Počet stupňů výkonů  3
Časovač   Ano
Dálkové ovládání Ano
Signalizace výměny filtru  Ano
Spotřeba (W)  45
Výška (cm) 56,2
Šířka (cm) 41,5
Hloubka (cm) 22,6
Hmotnost (kg) 6,45

Závěr

Čistička vzduchu Lanaform LA12020800 Full Tech Filter je vhodná spíše do menších prostor. Vzdušný výkon je ideální pro místnost s plochou 27 m^2. Vybavení funkcemi je dobré, chybí pouze noční režim. Ostatní funkce včetně ionizátoru a automatického režimu tento model má. Výhodou je tichý chod, kdy čistička i při nejvyšším výkonu vydává hluk pouze 42 dB. Pokud hledáte model s vyšším vzdušným výkonem, doporučujeme například model  Airbi SPRING BI3110.

Další recenze

Kompletní porovnání