Menu

Recenze a srovnání Lanaform LA12020800 Full Tech Filter

Klady a zápory

  • nízká hlučnost
  • chybějící noční režim
5 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Lanaform LA12020800 Full Tech Filter vyniká zejména tichým chodem. I na nejvyšší výkon vydává hluk jen 42 dB, při nízkých otáčkách je to ještě méně. Vzduchový výkon 180 m^3 za hodinu je dostačující pro prostor zhruba 27 m^2, pro alergiky pak snížených 17 m^2. Díky HEPA filtru odstaní ze vzduchu polétavý prach, pyl, roztoče, zvířecí srst. Uhlíkový filtr eliminuje pachy, kouř a těkavé látky a plyny. Odstraníte také bakterie, viry a spory plísní. Protiprašná účinnost je obvyklých 99,97 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lanaform

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

180

Doporučený prostor (m^2)

27

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

17

Maximální hlučnost (dB)

42

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Čistička Lanaform je dobře vybavena funkcemi, chybí pouze noční režim, který ztlumuje světlo ovládacích prvků na minimum a snížuje výkon na nízké otáčky. Budete tedy muset výkon na noc snížit manuálně. Na výběr je jeden ze 3 stupňů. Ovládání výkonu lze také svěřit automatice, konkrétně senzoru kvality vzduchu, který rozezná míru znečištění a přizpůsobí tomu otáčky. Na potřebu výměny filtru upozornění zbarvení speciálního pole na boku filtrační kazety. Stačí ji tedy občas zkontrolovat. Nastavit lze také časovač, který po zvolené době sám přístroj vypne. Všechny funkce lze nastavit také pomocí dálkového ovládání. 

​Spotřeba elektrické energie není nijak závratná, konkrétně 45 W. Pokud nebude přístroj v provozu neustále, vaše peněženka to téměř nepocítí. Pokud budete čističku často přenášet, hmotnost 6,45 vás jistě neodradí. Velikost není také nijak výrazná. Na výšku měří 56,2 centimetrů, na šířku 41,5 a do hloubky 22,6 centimetru.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ne

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

3

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

45

Výška (cm)

56,2

Šířka (cm)

41,5

Hloubka (cm)

22,6

Hmotnost (kg)

6,45

Závěr

Čistička vzduchu Lanaform LA12020800 Full Tech Filter je vhodná spíše do menších prostor. Vzdušný výkon je ideální pro místnost s plochou 27 m^2. Vybavení funkcemi je dobré, chybí pouze noční režim. Ostatní funkce včetně ionizátoru a automatického režimu tento model má. Výhodou je tichý chod, kdy čistička i při nejvyšším výkonu vydává hluk pouze 42 dB. Pokud hledáte model s vyšším vzdušným výkonem, doporučujeme například model  Airbi SPRING BI3110.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lanaform LA12020800 Full Tech Filter
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lanaform LA12020800 Full Tech Filter

Lanaform LA12020800 Full Tech Filter

5 600 Kč Orientační cena