Menu

Recenze a srovnání Rowenta Intense Pure Air PU4010F0

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Čističky vzduchu do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Tichý chod
  • Chybí senzor kvality vzduchu
  • Chybí ionizátor
3 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Největší předností čističky vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4010F0 je její tichý chod. Na nejnižší stupeň vydává hluk pouze 22 dB. Nejvyšší je hlučnější, vydává 45 dB. Ani to ale není vysoká hodnota. Svým vzduchovým výkonem 170 m^3 za hodinu je předurčena spíše do menších prostor. Optimálně bude fungovat v místnosti o rozloze kolem 25 m^2, pro alergiky 16m^2. Díky kombinaci HEPA a uhlíkového filtru vás zbaví 99,97 % prachu a dalších nečistot. Dokáže odfiltrovat pyl, roztoče, zvířecí srst, ale i pachy, těkavé látky a bakterie a viry.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Rowenta
Typ filtrace HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod) 170
Doporučený prostor (m^2) 24
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 16
Minimální hlučnost (dB) 22
Maximální hlučnost (dB) 45
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Výbava ale není silnou stránkou této čističky značky Rowenta. Chybí jí ionizátor a senzor kvality vzduchu. Nemá tedy ani automatický režim, který by reguloval výkon podle úrovně znečištění. V noci však můžete využít noční režim, který sníží výkon a tím vydávaný hluk na minimum a ztlumí také jas světelných prvků. Nebude vás tedy během spánku rušit ani hlukem, ani světlem. Výkon lze regulovat pomocí 4 stupňů výkonu. Vypnutí přístroje po určité době umožňuje časovač. Dálkové ovládání není u čističek nižší cenové kategorie příliš obvyklé, není tedy překvapením, že jej nemá ani tento model. Na nutnost výměnu filtru vás přístroj upozorní, nemusíte tedy hlídat dobu používání ani úroveň zanesení.

Po energetické stránce se jedná o úsporný model, při maximálním výkonu má příkon pouze 30 W. Velikostně lze tento model označit za průměrný. Na výšku měří 54 centimetrů, na šířku má 30 centimetrů a do hloubky zabere 28,5 centimetru. Je každopádně vhodné předem promyslet, kam budete chtít čističku umístit. Neměla by stát ani přímo u okna, ani přímo u dveří. Váží 5,7 kilogramu, což není nijak výrazná hmotnost a nebude překážkou v manipulaci.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ne
Senzor kvality vzduchu Ne
Automatický režim Ne
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů 4
Časovač Ano
Dálkové ovládání Ne
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 30
Výška (cm) 54
Šířka (cm) 30
Hloubka (cm) 28,5
Hmotnost (kg) 5,7

Závěr

Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4010F0 je vhodná spíše do menších prostor. Ideální rozloha místnosti pro tento model je 25 m^2. Její výhodou je tichý chod – na nejnižším stupni výkonu vydává hluk pouze 22 dB. Díky nočnímu režimu neruší tedy ani hlukem, ani jasným světlem. Nevýhodou jsou některé chybějící funkce, například ionizátor či senzor kvality vzduchu a s ním spojený automatický režim. Díky HEPA a uhlíkovému filtru odfiltruje prach, pyl, roztoče, zvířecí srst, ale i roztoče, bakterie či viry. Pokud chcete čističku s ionizátorem, doporučujeme Goclever Cristal air Advanced z obdobné cenové kategorie.

3 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Rowenta Intense Pure Air PU4010F0

Rowenta Intense Pure Air PU4010F0

3 300 Kč Orientační cena