Recenze čističky vzduchu Sinclair SP 300A | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Sinclair SP 300A

v kategorii Čističky vzduchu

Klady a zápory

  • Dobrý poměr ceny ku výkonu
  • Vysoký vzduchový výkon
  • Vyšší hmotnost a hlučnost
6 000 Kč Orientační cena

Konstrukce a hmotnost

Tato čistička zaujme z pohledu designu především svojí obdélníkovou konstrukcí orientovanou na výšku, která činí 576 cm. Hmotnost se pak pohybuje okolo hranice 10 kg, což znamená kombinaci, která nenabízí příliš dobré možnosti manipulace a při častých přesunech a stěhování byste u této čističky mohli narazit na problémy. Nutné je však vzít v potaz, že podobným problémem disponuje většina dražších čističek, protože sofistikovanější technologie znamenají logicky větší nároky na prostory v konstrukčním řešení.

Čištění vzduchu

Co se týče vzduchového výkonu, nabízí čističkou úctyhodnou rychlost 300m3/h, což je v kombinaci s HEPA filtrací zajišťující protiprašnou účinnost 99,97 % velmi slušná hodnota. Ta předurčuje čističku pro prostory s rozměrem okolo 40 m2. Ačkoliv toto určení není zcela determinující, protože nevypovídá přesně o kvalitách čističky, pro pokoje všech běžných velikostí by tento přístor měl vystačit naprosto bez problémů, a to i v domácnostech alergiků.

Hlučnost a ionizátor

Čistička disponuje také ionizátorem, který ještě zvyšuje kvalitu vyčištěného proudu a zlepšuje kvalitu vámi vdechovaného vzduchu. Co se týče hlučnosti, maximální hladina hluku se u Sinclair SP 300A pohybuje u čištění na nejvyšší výkon okolo hodnoty 53 dB. Tato hladina zvuku se rovná například televizoru puštěnému na běžnou hlasitost a například pro noční použití by její využití mohlo znamenat určité nepříjemnosti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sinclair

Typ filtrace

HEPA

Vzduchový výkon (m3/hod)

300

Maximální hlučnost (dB)

53

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Závěr

Čistička vzduchu Sinclair SP 300A nabízí velmi slušné parametry při zachování přijatelné ceny, což je hlavní důvod jejího zařazení v našem výběru. Jistým problémem je její větší hlučnost a hmotnost, oba tyto parametry jsou však u kvalitnějších čističek většinou velmi podobné, a tak nelze tyto slabiny Sinclair SP 300A výrazněji vyčítat.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sinclair SP 300A
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sinclair SP 300A

Sinclair SP 300A

6 000 Kč Orientační cena