Menu

Recenze a srovnání Winix NK305 Smart

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čističek vzduchu nad 5 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • silný vzdušný výkon
  • ovládání pomocí aplikace
  • vyšší hlučnost
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Winix NK305 Smart se vyznačuje velkým vzduchovým výkonem 366 m^3, který je dostatečný pro provoz v místnosti o rozloze až 54 m^2, pro alergiky je doporučený prostor 34 m^2. Díky HEPA filtru zachytí až 99,97 % prachu, zvířecích alergenů, pylů, plísní a roztočů. Uhlíkový filtr eliminuje pachy, těkavé láky a toxické plyny. Zbavíte se také bakterií a virů. Hluk, který čistička při provozu vydává, se pohybuje mezi 34 a 53 decibely v závislosti na výkonu. Přičemž minimální hlučnost je dostatečně nízká i pro noční provoz, ale maximální hlučnost je poměrně vysoká a mohla by v tišším prostředí obtěžovat. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Winix
Typ filtrace HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod) 366
Doporučený prostor (m^2) 54
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 34
Minimální hlučnost (dB) 34
Maximální hlučnost (dB) 53
Protiprašná účinnost (%) 99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Tento model značky Winix má všechny dostupné funkce. Ionizátor shlukuje prachové částice, které pak filtr lépe zachytí, a zároveň napodobuje přírodní proces čištění vzduchu. Senzor kvality vzduchu monitoruje přítomnost škodlivin a řídí automatický režim. Noční režim sníží otáčky a tím i hlučnost a také jas přístroje, což napomáhá klidnému spánku. Výkon můžete volit také automaticky a to jeden z 5 stupňů. Časovač umožňuje nastavit automatické vypnutí za určitou dobu. O nutnosti výměny filtru vás bude přístroj informovat. Díky smart funkci lze čističku ovládat i na dálku a to odkudkoli. Lze nastavovat časovač, výkon a jednotlivé režimy. Máte také přehled o stavu ovzduší. 

Spotřeba je standardní, přístroj tedy není nijak úsporný, ale ani energeticky náročný. S velkým výkonem se pojí také větší rozměry přístroje. Na výšku měří čistička 75 centimetrů, na šířku a do hloubky 31 centimetrů. Hmotnost 7,7 kilogramu by mohla být při při častém přenášení obtěžující, je tedy dobré předem promyslet, kde chcete čističku používat.  

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Senzor kvality vzduchu Ano
Automatický režim Ano
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Počet stupňů výkonů 5
Časovač Ano
Dálkové ovládání Ano
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 55
Výška (cm) 75
Šířka (cm) 31
Hloubka (cm) 31
Hmotnost (kg) 7,7

Závěr

Chytrá čistička Winix NK305 Smart je vhodná pro použití ve velkých prostorách o rozloze až 54 m^2. Díky účinnému HEPA a uhlíkovému filtru zachytí až 99,97 % nečistot. Přístroj je vybavený všemi dostupnými funkcemi včetně ionizátoru, senzoru kvality ovzduší a automatického režimu. Lze jej ovládat na dálku pomocí aplikace pro chytré telefony. Nevýhodou je vyšší hlučnost při vysokém výkonu, při nízkém výkonu je ale hlučnost nízká. Pokud nepotřebujete vysoký vzdušný výkon a oželíte smart funkce, doporučujeme jako alternativu produkt Airbi SPRING BI3110.

9 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Winix NK305 Smart

Winix NK305 Smart

9 000 Kč Orientační cena