Recenze a porovnání Winix ZERO+ | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Winix ZERO+

Klady a zápory

  • Silný vzdušný výkon
  • Ovládání pomocí aplikace
  • Vyšší spotřeba
10 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Winix ZERO + měla v době psaní recenze (březen 2019) jeden z největších vzduchových výkonů na trhu. Ten dosahuje 480 m^3/hod, zvládne tedy pohodlně vyčistit prostor o velikosti 71 m^2. Pokud je v místnosti alergik, je vhodné přefiltrovat vzduch v místnosti alespoň čtyřikrát za hodinu, místnost by pak měla mít rozlohu asi 44 m^3. Filtraci zajišťuje systém tří filtrů – předfiltru, který zachytává hrubé nečistoty jako jsou vlasy či zvířecí srst, HEPA filtr pohlcuje spory plísní, pyl, bakterie, prach a všechny malé částice, uhlíkový filtr zbavuje vzduch zápachu, smogu a některých nebezpečných plynů. Povrchová vrstva filtru HEPA je speciálně upravena tak, aby likvidovala bakterie, viry i plísně a zabraňovala tak jejich dalšímu množení. Celková protiprašná účinnost je 99,97 %. Filtry jsou omyvatelné, což je výhoda, která zajišťuje delší životnost a šetří vám tak náklady. Pro alergiky astmatiky není ale manipulace s filtry vhodná a doporučuje se jim filtry rovnou vyměňovat. Hlučnost této čističky je 26,5 až 56 dB. Hodnoty ve spodní části této škály jsou dostatečně nízké i na provoz v noci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Winix

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

480

Doporučený prostor (m^2)

71

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

44

Minimální hlučnost (dB)

26,5

Maximální hlučnost (dB)

56

Protiprašná účinnost (%)

99,97

Vybavení, funkce a rozměry

Model Zero + značky Winix je vybavený všemi hodnocenými funkcemi. Díky ionizátoru jsou prachové částice shlukovány a filtr je následně lépe zachytí. Ionizátor také simuluje přírodní proces čištění vzduchu, ten vám pak bude připadat čistější a čerstvější. Výhodou je také neutralizování pozitivních iontů, které jsou vyzařovány televizory a počítači a mají negativní vliv na člověka vzhledem k únavě, bolesti hlavy a dalším potížím. Díky senzoru kvality vzduchu vždy víte, jaký je stav ovzduší ve vaší místnosti. Senzor také reguluje automatický režim, který mění výkon právě podle úrovně znečištění. Máte tak jistotu, že vzduch v místnosti je maximálně čistý. Automatický je také noční režim, který se sám spustí při setmění v místnosti. Zaručuje nejtišší možný chod a tlumí také jas diod, nic tak neruší váš klidný spánek. Výkon lze regulovat také ručně a to ve čtyřech stupních. Užitečnou funkcí je možnost časovače, který za předem nastavenou dobu čističku vypne. Dálkové ovládání má podobu mobilní aplikace. Díky tomu máte vždy přehled o všech funkcích i když zrovna nejste doma. Můžete si také nastavovat různá pravidla, kdy má přístroj pracovat a kdy naopak nikoli. V aplikaci se také dozvíte, na kolik procent je filtr v přístroji znečištěn a můžete tak v předstihu zakoupit nový.

Co se týká spotřeby, ta je na tento druh přístroje vysoká, je ale vykoupena velkým vzduchovým objemem. Jedná se o spotřebu při maximálním výkonu, při běžném provozu bude o poznání nižší. Na čem se ale velký výkon nepodepsal, je velikost přístroje. Ta zůstává poměrně standardní – 60 cm na výšku, 41,5 na šířku a 24,5 do hloubky. Vysoká není ani hmotnost, která dosahuje 8,5 kg a pocítíte ji zejména při přemisťování z místnosti do místnosti.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Počet stupňů výkonu

4

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

90

Výška (cm)

60

Šířka (cm)

41,5

Hloubka (cm)

24,5

Hmotnost (kg)

8,5

Závěr

Chytrá čistička Winix Zero + vyniká zejména velkým vzdušným výkonem, který zvládne 2,5krát přefiltrovat vzduch v místnosti o velikosti přes 70 m^2, u alergiků je vhodná velikost místnosti 44 m^2. Výhodou tohoto modelu je plná výbava a to včetně ionizátoru, automatického i nočního režimu a indikátoru opotřebení filtru. Užitečná je také možnost ovládání přístroje na dálku pomocí aplikace. Kombinace antibakteriálního HEPA a uhlíkového filtru dokáže ze vzduchu odfiltrovat nejen prach a srst, ale také pyly, roztoče, spory plísní, bakterie, viry, zápach i smog. Nevýhodou je vyšší spotřeba, ta je ale vhledem k výkonu poměrně opodstatněná. Pokud je pro vás tato čistička zbytečně velká, vystačíte si s méně výkonným modelem, a zároveň chcete pár tisícovek ušetřit, mohla by vás zaujmout recenze Airbi SPRING BI3110.

10 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Winix ZERO+
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Winix ZERO+

Winix ZERO+

10 600 Kč Orientační cena