Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi Air Purifier 2

Klady a zápory

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Vysoký vzdušný výkon
  • Chybí ionizátor
3 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2 je díky vysokému vzdušnému výkonu vhodná i do větších prostor. Za hodinu zvládne přefiltrovat 406 m^3 vzduchu, lze ji tedy pro běžný provoz použít v místnostech o velikosti 60 m^2. Pokud je v domácnosti alergik, doporučujeme umístit čističku do prostoru o maximální rozloze 38 m^3. Menší plocha zajistí, že se vzduch pročistí i čtyřikrát za hodinu a bude zbaven opravdu veškerých alergenů. Kombinace HEPA a uhlíkového filtru zvládne ze vzduchu odstranit polétavé částice, prach, pyl, roztoče, zvířecí srst, ale také zápach a toxické plyny, jako je benzen a různé viry a bakterie. Protiprašná účinnost je závislá na HEPA filtru a v tomto případě je 99,3 %. Výhodou je velmi tichý chod, ventilátor čističky vydává hluk pouze 31 dB, a je dostatečně tichý i pro noční provoz.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Typ filtrace

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

406

Doporučený prostor (m^2)

60

Doporučený prostor pro alergiky (m^2)

38

Maximální hlučnost (dB)

31

Protiprašná účinnost (%)

99,3

Vybavení, funkce a rozměry

Z funkcí, které jsme hodnotili, chybí této čističce pouze ionizátor. Ten napodobuje přírodní proces čištění vzduchu a pomáhá shlukovat prachové částice. Samozřejmostí je senzor kvality vzduchu, který nejen upozorňuje na nebezpečné látky, ale také upravuje automatický režim. Pokud senzor zjistí jakékoli znečištění, zvýší výkon čističky a odstraní tak problém rychleji. Automatický je také noční režim, který sniží výkon na minimum, aby zajistil tichý chod a ztlumí světelnou indikaci, aby nic nebránilo vašem klidnému spánku. Výkon však lze regulovat i manuálně. Časovač umožňuje nastavit automatické vypnutí za určitou dobu. Výhodou této čističky je ovládání pomocí aplikace pro chytrý telefon. Ta umožňuje sledovat stav ovzduší, na dálku regulovat výkon čističky a nastavovat jednotlivé módy. Umožňuje nastavení časovače či plánování zapnutí a vypnutí přístroje. Pokud je filtr zanesený a je třeba jej vyměnit, přístroj na to sám upozorní.

Spotřeba této čističky je v nejvýkonnějším módu 31 W, což nijak výrazně nezatíží vaši peněženku. Při nižším výkonu je to ještě méně. Rozměrově se ale jedná o poměrně velký přístroj. Na výšku měří 73,5 centimetru a má čtvercovou základnu o šířce 26 cm. Je tedy dobré si předem rozmyslet, kam přístroj umístíte. O správném umístění si můžete více přečíst v našem článku. Design výrobku je hladký a bílý, dokáže tedy poměrně dobře splynout s moderním interiérem.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ne

Senzor kvality vzduchu

Ano

Automatický režim

Ano

Noční režim

Ano

Regulace výkonu

Ano

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Signalizace výměny filtru

Ano

Spotřeba (W)

31

Výška (cm)

73,5

Šířka (cm)

26

Hloubka (cm)

26

Hmotnost (kg)

4,8

Závěr

Čistička vzduchu značky Xiaomi vyniká zejména vysokým vzdušným výkonem, díky kterému zvládne pohodlně vyčistit vzduch v místnosti o rozloze 60 m^2. Výhodou je také velmi tichý chod – maximální hlučnost je 31 dB. Jediná nevýhoda je chybějící ionizátor. Ostatní funkce tato čistička má. Ovládání je možné pomocí mobilní aplikace, která zobrazuje stav ovzduší v místnosti a umožňuje nastavení výkonu, časovače či automatického a nočního režimu. Pokud trváte na ionizátoru a jsou pro vás důležité i chytré funkce, doporučujeme Winix NK305 Smart. Musíte ale počítat s vyšší investicí.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Air Purifier 2
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se při své práci ráda zabývá tématy týkající se péče o zdraví, mezi které bezpochyby patří i čističky vzduchu. V této oblasti si udržuje aktuální přehled a poradí, na které parametry se při výběru zaměřit i do jakých produktů se vyplatí investovat. Zohledňuje přitom vlastní zkušenosti, odborné a uživatelské recenze a výsledky nejrůznějších testů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Mi Air Purifier 2

Xiaomi Mi Air Purifier 2

3 700 Kč Orientační cena