Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi Air Purifier 2

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Čističky vzduchu do 5000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Vysoký vzdušný výkon
  • Chybí ionizátor
3 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2 je díky vysokému vzdušnému výkonu vhodná i do větších prostor. Za hodinu zvládne přefiltrovat 406 m^3 vzduchu, lze ji tedy pro běžný provoz použít v místnostech o velikosti 60 m^2. Pokud je v domácnosti alergik, doporučujeme umístit čističku do prostoru o maximální rozloze 38 m^3. Menší plocha zajistí, že se vzduch pročistí i čtyřikrát za hodinu a bude zbaven opravdu veškerých alergenů. Kombinace HEPA a uhlíkového filtru zvládne ze vzduchu odstranit polétavé částice, prach, pyl, roztoče, zvířecí srst, ale také zápach a toxické plyny, jako je benzen a různé viry a bakterie. Protiprašná účinnost je závislá na HEPA filtru a v tomto případě je 99,3 %. Výhodou je velmi tichý chod, ventilátor čističky vydává hluk pouze 31 dB, a je dostatečně tichý i pro noční provoz.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Xiaomi
Typ filtrace HEPA + uhlíkový
Vzduchový výkon (m3/hod) 406
Doporučený prostor (m^2) 60
Doporučený prostor pro alergiky (m^2) 38
Maximální hlučnost (dB) 31
Protiprašná účinnost (%) 99,3

Vybavení, funkce a rozměry

Z funkcí, které jsme hodnotili, chybí této čističce pouze ionizátor. Ten napodobuje přírodní proces čištění vzduchu a pomáhá shlukovat prachové částice. Samozřejmostí je senzor kvality vzduchu, který nejen upozorňuje na nebezpečné látky, ale také upravuje automatický režim. Pokud senzor zjistí jakékoli znečištění, zvýší výkon čističky a odstraní tak problém rychleji. Automatický je také noční režim, který sniží výkon na minimum, aby zajistil tichý chod a ztlumí světelnou indikaci, aby nic nebránilo vašem klidnému spánku. Výkon však lze regulovat i manuálně. Časovač umožňuje nastavit automatické vypnutí za určitou dobu. Výhodou této čističky je ovládání pomocí aplikace pro chytrý telefon. Ta umožňuje sledovat stav ovzduší, na dálku regulovat výkon čističky a nastavovat jednotlivé módy. Umožňuje nastavení časovače či plánování zapnutí a vypnutí přístroje. Pokud je filtr zanesený a je třeba jej vyměnit, přístroj na to sám upozorní.

Spotřeba této čističky je v nejvýkonnějším módu 31 W, což nijak výrazně nezatíží vaši peněženku. Při nižším výkonu je to ještě méně. Rozměrově se ale jedná o poměrně velký přístroj. Na výšku měří 73,5 centimetru a má čtvercovou základnu o šířce 26 cm. Je tedy dobré si předem rozmyslet, kam přístroj umístíte. O správném umístění si můžete více přečíst v našem článku. Design výrobku je hladký a bílý, dokáže tedy poměrně dobře splynout s moderním interiérem.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ne
Senzor kvality vzduchu Ano
Automatický režim Ano
Noční režim Ano
Regulace výkonu Ano
Časovač Ano
Dálkové ovládání Ano
Signalizace výměny filtru Ano
Spotřeba (W) 31
Výška (cm) 73,5
Šířka (cm) 26
Hloubka (cm) 26
Hmotnost (kg) 4,8

Závěr

Čistička vzduchu značky Xiaomi vyniká zejména vysokým vzdušným výkonem, díky kterému zvládne pohodlně vyčistit vzduch v místnosti o rozloze 60 m^2. Výhodou je také velmi tichý chod – maximální hlučnost je 31 dB. Jediná nevýhoda je chybějící ionizátor. Ostatní funkce tato čistička má. Ovládání je možné pomocí mobilní aplikace, která zobrazuje stav ovzduší v místnosti a umožňuje nastavení výkonu, časovače či automatického a nočního režimu. Pokud trváte na ionizátoru a jsou pro vás důležité i chytré funkce, doporučujeme Winix NK305 Smart. Musíte ale počítat s vyšší investicí.

3 700 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Xiaomi Mi Air Purifier 2

Xiaomi Mi Air Purifier 2

3 700 Kč Orientační cena