Menu

2. díl série Zpátky do školy – Notebooky a další vybavení na vysokou školu

2. díl série Zpátky do školy – Notebooky a další vybavení na vysokou školu

Začátek akademického roku se kvapem blíží a s tím vyvstávají obavy, jak náročné budou nové předměty a přednášející. Jak se ale říká, štěstí přeje připraveným. Čím se vybavit, aby bylo vaše studium co nejpříjemnější, vám poradíme v následujícím článku.

S dobrým notebookem je vejška hračka

V současnosti je téměř nezbytné, aby měl každý student vysoké školy svůj notebook. Využijete jej na zapisování poznámek z přednášek, psaní školních prací, na komunikaci se spolužáky a vyučujícími, při práci na ročníkových projektech nebo k obsluze školního informačního systému. Na běžné studijní úkony je dostatečný notebook v cenové hladině okolo 20 000 Kč. Výkonnější a dražší modely ocení především studenti technických oborů.

Pokud chcete, aby vám notebook vydržel co nejdéle, vybírejte model s kvalitním zpracováním a s kovovým šasi. Pro časté přenášení mezi přednáškami se hodí kompaktní stroj s lehkou a odolnou konstrukcí. Dalšími důležitými vlastnostmi, které byste měli jako studenti zohlednit, jsou zejména výkon, velikost displeje a výdrž baterie. Připravili jsme pro vás tři tipy na vhodné notebooky pro studenty:

Kompaktní a stylový: Apple Macbook Air 2020

Pro studenty humanitních, uměleckých i vědeckých oborů je ideální volbou odolný Apple Macbook Air 2020. Model je vybaven špičkovým 13,3″ displejem s rozlišením 2 560×1 600 px a dostatečně vysokým výkonem. Přístroj vyniká rychlým, plynulým a úsporným procesorem M1, až 18 hodinovou výdrží baterie a díky pasivnímu hliníkovému chladiči také tichým chodem.

Super výkonný: Lenovo LOQ 15IRH8

Při studiu technických oborů více využijete herní model Lenovo LOQ 15IRH8 s 15,6″ displejem. Dvanáctijádrový procesor Intel Core i5, výkonná grafika NVIDIA GeForce řady RTX a optimalizace výkonu pomocí umělé inteligence zajistí, že si počítač hravě poradí s kterýmkoliv náročným programem. Notebook vyniká displejem s vysokým rozlišením a rychlou obnovovací frekvencí.

Na časté nošení: HP Pavilion Aero

Rychlý procesor, odolné hliníko-hořčíkové šasi a hmotnost pod 1 kg… To je HP Pavilion Aero 13, ideální společník na cesty a přenášení mezi přednáškami. Displej s úhlopříčkou 13,3´´ je vybaven antireflexní úpravou a při plném nabití vydrží až 10 hodin chodu.

Další vychytávky pro zlepšení studia

Kromě notebooku vám určitě přijdou vhod tyto praktické vychytávky.

Termoska na spoustu kávy

Protože přednášky mohou být někdy nekonečné, nezapomeňte se vybavit velkou termoskou se zásobou posilující kávy na celé odpoledne.

Batoh nejen na notebook

Další důležitou položkou na seznamu potřeb studenta je prostorný batoh. Do něj by se vám měl vejít notebook, skripta či knihy, sešity, psací potřeby, svačina, pití, … Takový batoh by měl být odolný, aby vydržel každodenní zacházení, pohodlný na nošení a praktický (dostatek kapes). Investice do vhodného batohu může být i v rámci několika tisíc korun. Méně nároční studenti si nejspíš vystačí s batohem HP Renew Travel, ti náročnější možná dají přednost modelu Wenger 600637.

Sluchátka s aktivním potlačením hluku

Abyste mohli nerušeně studovat na své koleji, v knihovně nebo ve vlaku cestou domů, přijdou vám vhod kvalitní sluchátka s aktivním potlačením hluku (ozn. ANC). Dnes už jsou cenově dostupné, takže slušný kousek pořídíte od cca 500 Kč. Mezi levnější sluchátka s ANC patří například Xiaomi Redmi Buds 4 Active, více  muziky vám nabídnou JBL Tune 230NC TWS.

Vertikální nebo ergonomická myš 

Vertikální nebo ergonomická myš uleví zápěstí při dlouhém psaní seminárních a kvalifikačních prací. Pro studenty technických oborů, kteří budou na počítači programovat nebo kreslit projekty, je taková myš naprostou nutností. Dobrým poměrem cena a výkon vyniká bezdrátová vertikální myš Trust Verto Wireless Ergonomic.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.