Menu

2 roky s robotickým vysavačem Niceboy ION Charles i7 (Recenze)

2 roky s robotickým vysavačem Niceboy ION Charles i7 (Recenze)

Robotický vysavač je rozhodně jedna z vychytávek, které bych se v domácnosti nechtěla vzdát. Už skoro dva roky nám doma udržuje čisté podlahy model Niceboy ION Charles i7. S vysavače jsem poměrně spokojená, ale kdybych si pořizovala nový, nebála bych se investovat do vybavenějšího modelu. Jaké má Niceboy ION Charles i7 výhody a co se naopak nepovedlo?

Představení produktu

Niceboy ION Charles i7 je robotický vysavač s funkcí mopování a automatickým dobíjením. V prostoru se orientuje pomocí gyroskopické navigace. Disponuje senzorem proti nárazu a proti pádu ze schodů. Nabízí 5 režimů čištění (chytrý/podél stěny/spirála/náhodný/manuální), 3 intenzity čištění a časovač. Na jedno nabití vydrží uklízet až 120 minut.

Ovládání a plánování úklidu se realizuje pomocí mobilní aplikace Niceboy ION (kompatibilní s iOS a Androidem). Vysavač lze kromě toho ovládat hlasem pomocí Google Assistant a dálkovým ovladačem, který je součástí příslušenství. Robot je vybaven HEPA filtrem H13, rotačním kartáček a 2 bočními štětci. Vysavač je dodáván včetně bohatého příslušenství.

Parametr Hodnota
Orientační cena 6 500 Kč
Určení Na všechny typy podlah
Sací výkon 30 W
Hlučnost 65 dB
Funkce mopování Ano
Navigace Gyroskopická
Hepa Filtr Ano
Automatické dobíjení  Ano
Automatické vysypání zásobníku na prach Ne
Senzor proti nárazu Ano
Senzor proti pádu ze schodů Ano
Virtuální zábrana, ukládání map Ne
Bezdotykové rozpoznání překážek Ne
Objem nádoby

  • na prach
  • na vodu
 

600 ml

600 ml

Ovládání Mobilní aplikace, hlasový asistent, dálkový ovladač
Kapacita akumulátoru 2 600 mAh
Výdrž baterie na jedno nabití 120 minut
Doba nabíjení 5 hodin
Maximální překonatelná výška překážky 1,5 cm
Rozměry 32,5 x 32,5 x 8,3 cm
Příslušenství v ceně Nabíjecí základna + napájecí adaptér

Dálkový ovladač

2 náhradní postranní štětiny

Náhradní HEPA filter

Magnetický pásek (zábrana)

Nádrž na vodu

2x mopovací hadřík

 

Osobní zkušenosti

Robotický vysavač Niceboy ION Charles i7 jsme si pořídili do domácnosti před 1,5 rokem. Důvodem koupě bylo problematické udržení pořádku se dvěma malými dětmi. Vysavač používáme každý den.

Kvalita úklidu

Tvrdé podlahy a koberce s nízkým vlasem vysává perfektně (efektivitu na kobercích s dlouhým vlasem nemohu posoudit). Díky gyroskopické navigaci zajíždí až těsně k překážkám. Nezvládá ale uklidit prostor asi 20 cm okolo své nabíjecí stanice.

Funkce mopování je o něco slabší. Chybí totiž technologie vibrací mopu, vysavač mop pouze „táhne“ za sebou. Mopování proto slouží pouze na rychlé setření prachu. Se zaschlými skvrnami si neporadí.

Orientace v prostoru

Vysavač se při úklidu neztrácí. Za dobu, co jej máme, se do nabíjecí stanice nevrátil jen párkrát, a to protože se zasekl mezi překážkami, nebo se zamotal do kabelů. Takovéto typy překážek mu proto před úklidem odstraňuji z cesty.

Za velkou nevýhodu považuju nemožnost plánovat úklid v jednotlivých místnostech a vytvářet virtuální zábrany. Vysavač si neumí zapamatovat namapovaný prostor (mapu si vytváří znova při každém výjezdu), což pro nás bylo po zakoupení docela zklamáním.

K videu: Robotický vysavač jsem pro vás natočila v akci. Nejprve jsem ho nechala vysát rozsypaný kuskus, poté jsem mu několikrát změnila režim úklidu a nakonec jej poslala zpět do dokovací stanice. Vysavač se navzdory rychlým změnám režimů a trasy dokázal vrátit do výchozí pozice.

Obsluha a přehlednost aplikace

Ovládání vysavače je snadné a mobilní aplikace Niceboy ION přehledná (viz galerie níže). Oceňuji plánování úklidu na určitý den a čas a možnost zvýšení sacího výkonu podle potřeby. Ovládání hlasem ani dálkovým ovladačem nepoužívám (ovladač jsem poprvé použila až při natáčení videa).

Pozitivně hodnotím dostatečně velkou nádobu na prach (vyprazdňuji cca 2x týdně) a jednoduché čištění celého vysavače. Výhodou jsou také náhradní filtry, boční štětce a mopovací hadřík v ceně. Zatím jsem filtry ani hadřík neměnila, i když HEPA filtr už by si to už zasloužil.

Výdrž baterie a nabíjení

Výdrž baterie na jedno nabití je dostatečná i na velké prostory. Vysavač i po roce půl intenzivního používání bez problému zvládne vysát celý byt o výměře cca 100 m2. Nepociťuji ani žádné snížení kapacity jeho baterie. Jako nevýhodu ale považuji poměrně dlouhou dobu nabíjení (cca 5 hodin).

Klady

+ Velmi dobrý poměr cena/výkon

+ Perfektní úklid tvrdých podlah

+ Dobrá orientace v prostoru, senzor proti pádu ze schodů

+ Uživatelsky příjemné ovládání, přehledná aplikace

+ I po roce a půl dostatečná kapacita baterie

+ Bohaté příslušenství včetně náhradních filtrů a mopovacího hadříku

Zápory

Slabší mopování (spíše jen stírání prachu)

Nelze nastavovat zakázané zóny a plánovat úklid v jednotlivých místnostech

Delší doba nabíjení

6 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Závěr

S vysavačem Niceboy ION Charles i7 jsem vcelku spokojená a určitě bych jej doporučila méně náročným uživatelům. Poměr cena/výkon je velmi dobrý, kvalita vysávání je perfektní, mopování ale příliš nenadchne. Produkt hodnotím 85 %. Dnes už bych se ale nebála investovat do vybavenějšího modelu s automatickým vysypáváním sběrného koše, pokročilejším mopováním s funkcí 2v1 a dokonalejším plánováním úklidu. Zde je příklad tří perfektních modelů s pokročilými funkcemi:

Náš nejnovější test nejlepších robotických vysavačů s mopem naleznete zde: https://www.arecenze.cz/test-robotickych-vysavacu/roboticke-vysavace-s-mopem/

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.