Menu

3 kuchyňské roboty na tuhé těsto: Podívali jsme se pod ruce Michelinským kuchařům

3 kuchyňské roboty na tuhé těsto: Podívali jsme se pod ruce Michelinským kuchařům

Již dávno nemusíte být profesionálním cukrářem, abyste si mohli v kuchyni dovolit robotického pomocníka. Kuchyňský robot je v dnešní době již ozdobou kuchyně každé správné hospodyňky a dokáže ušetřit velké množství času i úsilí.

V tomto článku se podíváme na tři nejopěvovanější a najznámější značky kuchyňských robotů, z nichž každá má velké množství zarytých fanoušků mezi které patří i známá jména světa vysoké gastronomie. 

KitchenAid KSM150PSAC Artisan Series 5

Zdroj: KitchenAid

KitchenAid je bezpochyby světovou značkou č.1. Kuchyňským náčiním této značky využívá velké množství luxusních restaurací. Výjimkou není ani kalifornská restaurace Providence, která se chlubí hned dvěmi Michelinskými hvězdami. Šéf cukrář Mac Daniel Dimla, který dopomohl restauraci k Michelinským hvězdám, doporučuje od značky KitchenAid kuchyňský robot KitchenAid KSM150PSAC Artisan Series 5-Qt.

Jedná se o celokovový dokonale vyladěný stroj, který se chlubí tichým provozem a poradí si snad s každým typem těsta. Lze k němu dokoupit až 15 nástavců. Z recenzí vyplývá, že se jedná o téměř dokonalý stroj, který Vám vydrží na celý život. A to doslova. Firma KitchenAid se rozhodla ke svému 75. výročí, které slavila v roce 1994 vyhledat nejstarší funkční a aktivně používaný kuchyňský robot své značky a ten byl z roku 1919.

Tento konkrétní model není v ČR dostupný, pokud Vás ale značka KitchenAid zaujala, můžete si pořídit například robot KitchenAid 5KSM185 si podle uživatelů vysloužil na Heurece plný počet hvězd. Pokud byste raději dostupnější varianty kuchyňských robotů, uvedeme si další typy, které jsou běžně k sehnání i u nás a cenově jsou mnohem přátelštější.

Kenwood Titanium Chef Baker KVC85.124SI

Robot Kenwood Titanium Chef Baker se Vám proti ostatním uvedeným robotům bude pravděpodobně zdát jako tak trochu z jiného světa. Jedná se o moderní celokovový robot s více jak 25 nástavci, promyšleným designem a rozmanitou paletou funkcí.

Mimo obvyklé funkce má třeba také zabudovanou váhu, takže odpadá problém zbytečně velkého množství špinavého nádobí. Dále má také inteligentní regulaci rychlosti, která přizpůsobí výkon robotu právě připravovanému pokrmu a mnoho dalších vymožeností.

Dle uživatelských recenzí se jedná opravdu o univerzální stroj, který nahradí množství malých přístrojů. Některými je opěvován za menší rozměry, někdo ho za ně spíše haní. Uživatelé si velmi chválí bohaté příslušenství a nadčasový design. Mezi jeho nevýhody patří, že ač se chlubí tichým chodem, tak při zpracování tužších těst je hlasitost vyšší a nedokáže si s nimi poradit tak dobře jako jiné typy.

ETA Gratus Smart 0028 90025

Zdroj: ETA

Jedná se v dnešní době asi o nejznámější typ kuchyňského robota a to hlavně díky velké propagaci v televizních pořadech jako MasterChef Česko. ETA Gratus Smart je celokovový robot, který v základní výbavě disponuje funkcemi šlehat, mísit, hnětat a mixovat. Je k němu možné dokoupit velmi bohaté příslušenství, takže s ním pak můžete třeba i brousit nože, strouhat nebo louskat ořechy.

Z recenzí uživatelů obecně vyplývá, že co se týče cena/výkon, je tento robot rozhodně nadprůměrný. Dobře si poradí i s tuhým těstem, příjemně se s ním pracuje a snadno se udržuje. Velkou výhodou je také 10 let záruka na motor. Mezi menší mínus pak patří, že není oproti dražším modelům tolik stabilní.

Obecně značka ETA patří k levnějším, takže nákup tohoto robota Vám účet nevysaje. Je to česká značka s desítkami let zkušeností a asi i proto byla v roce 2023 zvolena nejdůvěryhodnější značkou roku. Takže značka samotná je jednoznačným plusem pro tento kuchyňský robot.

Srovnání kuchyňských robotů v datech: 

KitchenAid 5KSM185 Kenwood Titanium Chef Baker ETA Gratus Smart
Příkon 300 W 1 200 W 1 200 W
Hmotnost 10,6 kg 9,5 kg 10,7 kg
Objem nádoby 4,8 l 3,5 l + 5 l 5,5 l
Plynulá reg. rychlosti ano ano ano
Počet rychlostí 10 12 8
Materiál kov kov kov
Ovládání mechanické elektronické – tlačítkové mechanické – tlačítkové
Displej ne ano ano
Cena (Heureka) 20 000 Kč 14 800 kč 9 000 kč

 

Závěr

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ z těchto třech kuchyňských robotů, rozhodně neuděláte krok vedle. Každý z nich má své jasné výhody a stačí si tedy jen zvážit, co je pro Vás osobně při výběru klíčové. Přejeme mnoho štěstí s výběrem!

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.