Toto jsou 3 nejkrásnější umělé vánoční stromky podle naší redakce napříč cenami
Vánoce už jsou za rohem a s nimi se pojí i tradice vánočního stromku. Poslední dobou vzrůstá obliba jeho umělé varianty, kterou stačí jednoduše jednou ročně vynést ze sklepa. Máte o starost méně – nemusíte stromek před Vánoci shánět. Nemusíte stromky zalévat, napadá z nich jehličí a nemají v sobě broučky.
Mezi další výhody patří dlouhá životnost. Při správném zacházení vydrží umělé stromky i několik let. S tím se pojí i ekonomický aspekt. Živý smrk stojí od šesti do sedmi set korun, prvotní investice se vám tedy vrátí velice brzy. V neposlední řadě můžeme hovořit také o bezpečnosti – suchý přírodní stromek se může lehce vznítit, u nehořlavých materiálů toto nehrozí. Redakce pro vás vybrala ty nejlepší z umělých vánočních stromků.
Smrk kanadský NOL Shops
Jedle NOL Shops
Jedle Aga
Smrk kanadský NOL Shops
Tento umělý jehličnan je k nerozeznání od skutečného kanadského smrku. Tento stromek se řadí mezi ty menší, od podlahy po špičku má 130 centimetrů a v nejširších částech měří 80 centimetrů. Díky výšce jej můžete dát do vyvýšených prostor, mezipatra nebo na pódium, menší průměr se pak hodí do menších místností.
Nezpochybnitelnou výhodou je také stabilní kovový stojan, který je součástí balení. Díky nové technologii 3D, kdy je místo běžnějšího materiálu PVC použit polyetylen (PE), má husté a velmi realistické jehličí. Větve jsou ke kmeni připevněny novou technologií pomocí speciálního návinu. Všechny větve jsou silné a zvládnou nápor ozdob, pod jejichž váhou se nehroutí.
Zákazníci kladně hodnotí realističnost, kvalitní zpracování stromku a dobrý poměr cena/výkon. Díky vysokému počtu větví není vidět kmen stromu, který má pak v horní části stromku dřevěný vzhled.
Jedle NOL Shops
Zlatou střední cestu v ceně/výkonu představuje umělá jedle od výrobce NOL Shops. I s plastovým stojanem, který je součástí balení, měří 150 centimetrů a její šířka se pohybuje kolem jednoho metru. Stejně jako smrk kanadský, který zmiňujeme výše, se stromek dodává v celku v kartonové krabici.
Tmavě zelené jehličí je měkké a středně dlouhé. Větvičky se dají lehce tvarovat. Jedle je vyrobená ze samozhášivé PVC fólie a zákazníci kladně hodnotí zejména živý vzhled stromku a jeho hustotu větví a jehličí.
Jedle Aga
Jedle Aga se řadí do levnější kategorie, to ale neubírá na její kvalitě. Součástí ceny je také dvouletá záruka. Výška stromku i se stojanem dosahuje 180 centimetrů a šířka se pak pohybuje okolo 105 centimetrů. Součástí balení je čtyřramenný plastový stojan. Díky svému přírodnímu vzhledu připomíná živý stromek a jehličí se mírně leskne.
Mezi benefity patří i její skladnost – je totiž ze dvou dílů, které lze spojit vyztuženou spojovací částí. Díky tomu také mimo sezónu zabere méně místa. Zákazníci si zejména schválí cenu, spokojení jsou také s výškou stromu, počtem větviček i hustotou jehličí.
Na co při výběru umělého vánočního stromku dávat pozor:
- Určete si, jakou velikost stromku chcete. Pokud máte v domě vysoké stropy, nebojte se vyšších stromků, na internetu lze najít i třímetrové jehličnany. Pokud však bydlíte v panelovém domě, poohlédněte se spíše po menší variantě.
- Rozmyslete si dopředu, jakou barvu, druh a vzhled stromku preferujete. Někdo má v oblibě stromky s bílým zasněženým jehličím, někdo naopak dává přednost tmavému jehličí. Někdo kope za borovice, někdo za smrky.
- Přečtěte si recenze a nakupujte v ověřených ochodech. Někdy je lepší si připlatit za jistotu, než vyhodit peníze za nekvalitní výrobky, které musí po sezóně jít na skládku.
Rubriky
Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti
Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.