Menu

3 největší stavebnice LEGO: Stojí desetitisíce, přesto se jich lidé nemohou nabažit

3 největší stavebnice LEGO: Stojí desetitisíce, přesto se jich lidé nemohou nabažit

LEGO je fenomén, který je tady s námi již téměř sto let. Tyto plastové kostičky dokázaly oslovit snad všechny věkové kategorie a získaly si obrovskou světovou popularitu. Za tu dobu jsme se již mohli setkat s tisíci nejrůznějšími sety a motivy, které čítaly různé počty dílků. Ovšem jen tři z nich jich mohou nabídnout více než 8 000 a právě na ty se dnes podíváme podrobněji.

LEGO® Creator 10294 Titanic

Tato stavebnice je dokonale věrná své předloze v měřítku 1:200. Přináší úchvatný pohled na jeden ze symbolů námořní historie spojující dobovou eleganci, dobrodružství a jednu z nejznámějších tragédií, která se kdy stala. Od elegantních kajut až po monumentální paluby si tak můžete užít každičký detail. Nezapomnělo se ani na jídelnu, kuřárnu, čítárnu nebo bazén. Model byl pečlivě navržen tak, aby zachytil všechnu tu krásu, kterou loď nabízela.

Pokud se rozhodnete pro tuto stavebnici, tak se připravte na to, že k její sestavení budete potřebovat opravdu velké množství času a hlavně trpělivosti. Počet dílků totiž čítá více než devět tisíc (přesně je to 9 090)! Ovšem za takto strávené chvíle vás čeká opravdu dokonalé umělecké dílo, které má na délku neuvěřitelných 135 centimetrů a řadí jej tak mezi nejdelší, které kdy LEGO vytvořilo.

Parametr
Vzhled
Orientační cena 19 699 korun
Doporučený věk 18 let
Počet dílků 9 090
Série Titanic
Rok uvedení na trh 2023

 

LEGO® Creator Expert 10276 Koloseum

Druhou položkou našeho seznamu je koloseum, díky kterému budete mít možnost oživit zašlou slávu římského impéria. Z pohodlí domova budete moci prozkoumat každý detail, jelikož se jedná o věrnou kopii s přesným ztvárněním každého oblouku a detailním zpracováním historických prvků. Kdysi se jednalo o jedno z největších divadel světa a dnes je to jedna z největších lego staveb.

Rozhodnete-li se pořídit si jeden tento opravdu skvostný kousek k vám domů, pak si připravte dostatek místa. Po sestavení má tento model 27 centimetrů na výšku a po stranách 52 × 59 centimetrů, takže se rozhodně nejedná o žádného trpaslíka. Když k tomu přičteme, že se skládá z více než 9 000 kostiček, pak máte postaráno o zábavu na spoustu nudných zimních večerů.

Parametr
Vzhled
Orientační cena 18 599 korun
Doporučený věk 18 let
Počet dílků 9 036
Série ICONS™
Rok uvedení na trh 2020

LEGO® Icons™ 10307 Eiffelova věž

Patříte mezi milovníky výzev? V tom případě je pro vás vhodný tento model, který je aktuálně veden jako ten, jenž obsahuje nejvíce dílků ze všech. Je jich přesně 10 001. To ovšem není jeho jediné prvenství. Zároveň se jedná o nejvyšší stavebnici, kterou prozatím LEGO vyrobilo, a po dostavení měří necelých 150 centimetrů. Podle uživatelů jde rovněž o jednu z těch nejsložitějších skládaček, kterou si dnes můžete pořídit.

Když pomineme složitost, kterou tento sběratelský model opravdu nešetřil, pak si jeho koupí pořizujete do domácnosti i kousek francouzské historie. Model je rozdělen do čtyř oddílů. Každý detail je pečlivě propracovaný a od originálu téměř nerozeznatelný. Ať už jde o okolní krajiny, tři vyhlídkové plošiny, výtahy, nebo vrcholovou vysílací věž, na níž s elegancí vlaje francouzská vlajka.

Parametr
Vzhled
Orientační cena 17 980 korun
Doporučený věk 18 let
Počet dílků 10 001
Série ICONS™
Rok uvedení na trh 2022

Závěr

Na těchto třech setech můžeme jasně vidět, že svět LEGO nám neustále přináší nové a nové ohromující zážitky spojeny s neuvěřitelnými modely, které nás doslova vtáhnou. Od monumentálního Titanicu až po impozantní Eiffelovu věž. Tyto nevinně vypadající plastové kostičky nám umožňují prožívat historii, architekturu a fantazii jako nikdy předtím.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.