Menu

Vybrali jsme 3 kvalitní modely vánočních světýlek za rozumnou cenu

Vybrali jsme 3 kvalitní modely vánočních světýlek za rozumnou cenu

V obchodech, na ulicích, v oknech domácností i na vánočních stromečcích; všude tam září světla všeho druhu. Jejich výběr je zdánlivě snadný, neboť vánočních světel je v obchodech nepřeberné množství. Nejsou však světla jako světla a nákup těch nejlevnějších se může nepříjemně odrazit v jejich kvalitě, životnosti i bezpečnosti. Při nákupu vánočních světel tak jednoznačně platí, že kvalita je důležitější než cena.

Nexos Trading GmbH & Co. KG Vánoční LED osvětlení barevné hvězdy 40 LED

Jedná se o barevný světelný řetěz o celkové délce 14 metrů. Na jeho světelné části jsou v intervalech 10 cm rozmístěny barevné LED diody v plastové objímce ve tvaru hvězdy o průměru 5 cm. Celkový počet diod na řetězu je 40. Řetěz je napájen ze sítě a díky krytí transformátoru na úrovni IP44 je použitelný jak v interiéru, tak v exteriéru.

Díky použití LED světel odpadá nutnost měnit žárovku v případě jejího poškození. Na rozdíl od klasických žárovek mají diody také až o 80 procent nižší spotřebu energie, jsou mnohem odolnější a nehrozí, že se o ně někdo popálí. Pro venkovní použití je důležitý dlouhý napájecí kabel, který má v tomto případě délku deset metrů.

Tento vánoční produkt hodnotilo na webu srovnávače Heureka celkem 43 zákazníků, kteří mu udělili průměrné hodnocení 95 procent. Pouze pět z celkového počtu neudělilo známku 100 procent. Zákazníci kladně hodnotí vzhled světel i možnost použít je venku i vevnitř. Ojedinělé negativní hodnocení se zaměřuje na odpadlý plast nebo délku světelné části, která nemusí být dostatečná pro použití na větších stromcích.

Poznámka: Tento typ jsme zařadili jako levnější model zejména pro velkou spokojenost uživatelů na Heurece.

Voltronic 59796 Vánoční světelný déšť 600 LED studená bílá 15 m + ovladač

Tento svítící vánoční řetěz je tvořen celkem 600 LED diodami se studeným bílým světlem. Řetěz má podobu takzvaného světelného deště, tj. z hlavního kabelu vede řada různě dlouhých pramenů. Díky krytí na úrovni IP44 je možné použít řetěz i ve venkovním prostředí. Napájení je síťové a součástí balení je také dálkové ovládání.

Celková délka řetězu je dvacet metrů, z čeho tvoří tři čtvrtiny světelná část a pět metrů připadá na napájecí kabel. Osvětlení má několik režimů, stálé světlo, rychlé blikání, pomalé blikání atd. Použití LED diod na místo klasických žárovek znamená výrazně nižší spotřebu energie, mnohonásobně větší odolnost i životnost. Světla mají funkci časovače, který sám řídí svícení v délce šest hodin, po němž následuje osmnáct hodin vypnutí světel.

Na webu Heureka.cz hodnotilo tento produkt 33 zákazníků. Tím udělily průměrné hodnocení 92 procent. V recenzích lidé kladně hodnotí kvalitu zpracování i vzhled rozsvíceného řetězu. Na druhou stranu většině zákazníků nevyhovuje, že po vytažení ze zásuvky a opětovném zapojení se řetězec automaticky rozsvítí v režimu blikání. Zákazníci také zmiňují, že součástí balení není baterie pro dálkový ovladač.

Voltronic 59790 Vánoční dekorativní osvětlení rampouchy 40 LED studená bílá + ovladač

Vánoční světelná dekorace od firmy Voltronic má podobu řetězu se svítícími rampouchy různé délky. Světelným zdrojem jsou zde LED diody, které jsou ve srovnání s klasickými žárovkami výrazně úspornější, odolnější a také bezpečnější. Řetěz lze použít jak v interiéru, například pro nazdobení vánočního stromečku, tak v exteriéru, třeba na balkoně. Je to možné díky stupni krytí IP44.

Dekorace je napájena ze sítě a celková délka řetězu je 10,5 metru. Světelná část měří 5,5 metru a rampouchy o velikosti 11 až 16 cm jsou na ní rozmístěny ve vzdálenosti 14 cm od sebe. Napájecí kabel měří 5 metrů. Barva diod je studeně bílá a osvětlení má celkem osm režimů. K dispozici je také dálkový ovladač a řetěz disponuje časovačem, který světla zapíná vždy ve stejnou hodinu a po šesti hodinách je opět vypíná.

Na srovnávači Heureka.cz hodnotilo tento produkt celkem 36 zákazníků s celkovým průměrným hodnocením 93 procent. Naprostá většina zákazníků zmiňuje, že světla naplnila jejich očekávání a díky svým funkcím je jejich používání velmi příjemné. Negativní komentáře se soustřeďují na to, že po vypojení ze sítě a opětovném zapojení si řídící jednotka nepamatuje své poslední nastavení. Zmíněn je také krátký dosah ovladače.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.