Menu

3 nejvhodnější zavařovací hrnce jako pomocníci při sklizni rajčat, okurek i paprik

3 nejvhodnější zavařovací hrnce jako pomocníci při sklizni rajčat, okurek i paprik

S koncem léta přichází období sklizně ovoce a zeleniny ze zahrádek. I když je chuť čerstvých rajčat utržených přímo z keříku bezkonkurenční, v takové formě zimu nepřežijí. Zavařování je skvělá možnost, jak si uchovat vitaminy a minerály z domácích plodů i na méně slunečné dny. K tomu je ale kromě sklenic potřeba i zavařovací hrnec. Podívejme se společně na 3 zavařovací hrnce, se kterými nešlápnete vedle.

Klasický vs. elektrický zavařovací hrnec

Ještě, než si představíme konkrétní produkty, vysvětlíme si rozdíly mezi klasickými a elektrickými zavařovacími hrnci. Základní rozdíl mezi oběma typy je v přísunu tepla. Zatímco klasický hrnec musí být umístěn u zdroje tepla, typicky na sporáku a je nutné u něj neustále kontrolovat teplotu na teploměru, elektrický neboli automatický hrnec stačí připojit do zásuvky, teplotu si hlídá sám a vyžaduje tak minimální kontrolu.

Elektrický hrnec je tak mnohem jednodušší na ovládání a zvládnou s ním manipulovat i úplní začátečníci. Na druhou stranu se to ale promítá do ceny. Ostřílení zavařovači, kteří mají rádi klasiku a nechtějí za pomocníka tolik platit, najdou zalíbení v klasickém hrnci.

Elektrický hrnec Domo DO42326PC

 

3 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Zavařovací hrnec belgické firmy DOMO má vše, co běžný spotřebitel potřebuje, ne-li ještě víc. Domo DO42326PC je plně automatický. Disponuje LCD displejem, pomocí kterého uvidíte, kolik času do konce cyklu zbývá a jaká je teplota uvnitř hrnce. Teplota lze nastavit na 30 až 100 °C, čas je možné navolit maximálně na 120 minut.

 

Hrnec má příkon 2 000 W, 1 metr dlouhý napájecí kabel, je nerezový a sám o sobě váží 5,7 kg. Objem hrnce je pak 27 l, vejde se tak do něj až 22 klasických zavařovacích sklenic o objemu 0,75 l najednou. Nemusíte jej ale využívat jen na zavařování. Funguje i jako várnice na teplé nápoje. Díky nerezovému povrchu se hrnec velice snadno čistí a působí dobře i svým designem. Ma vypouštěcí kohoutek a 2 rukojeti, díky čemuž je ideální pro podávání nápojů i snadné přenášení.

Hrnec je také vybaven senzorem na přehřátí či na vaření na sucho. Kdyby k takovým situacím došlo, bude Vás specifickým zvukem informovat a cyklus přeruší, stejně tak se ozve ve chvíli, kdy je var u konce a sklenice je možné bezpečně vyndat ven.

Elektrický hrnec Silvecrest Sead 1800

 

2 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Velice kvalitní zavařovací hrnec seženete i na e-shopu Lidlu. Silvecrest Sead 1800 je v mnohém podobný hrnci od společnosti DOMO. Rovněž disponuje LCD displejem, pomocí kterého si budete moct ohlídat čas i teplotu v hrnci. Také je možnost nastavit si teplotu v rozmezí 30–100 °C a čas až na 120 minut.

Příkon hrnce Silvecrest je 1 800 W, napájecí kabel je dlouhý 1,1 m. Ve srovnání s hrncem Domo je jen nepatrně těžší, váží 5,8 kg. Disponuje objemem 27 l a včetně varného roštu pojme až 14 velkých sklenic ve dvou vrstvách. Rovněž má senzory pro stav přehřátí. Součástí tohoto hrnce je také kohoutek 2 plastové rukojeti. Je tak možné tento hrnec využít i pro podávání nápojů či jako várnici na pokrmy. Silvecrest Sead 1800 nabízí poměrně dobrý poměr cena/výkon.

Elektrický hrnec Klarstein FP13-KonfiStar50Digi

 

3 400 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Cenově dostupný a zároveň kvalitní zavařovací hrnec s větším objemem. Klarstein FP13-KonfiStar50Digi je vhodný hlavně v případě, plánujete-li zavařovat opravdu ve velkém, případně potřebujete-li velkou várnici.

Disponuje příkonem 2 500 W, jeho největší předností je ale objem 50 l, přesto váží pouze 6 kg. Nabízí tak dostatek místa pro více než 30 zavařovacích sklenic najednou. Na LCD displeji pak stačí navolit teplotu v rozmezí 30 až 100 °C a čas až 180 minut. Také tento hrnec dispnuje vypouštěcím kohoutkem a rukojeťmi, díky kterým se s ním dá snadno manipulovat.

Závěr

Všechny 3 elektrické hrnce splní víceméně stejnou funkci a jejich využití je i jiné, než jen na zavařování sklenic. Zatímco u modelu značky Domo si připlatíte za ověřenou značku kuchyňských elektrospotřebičů, příjemný design hrnce a celkově jistotu kvalitní značky, ne příliš méně kvalitní hrnec pro domácí využití najdete i v Lidlu. Pokud plánujete využívat hrnec ve velkém, můžete zvážit také Klarstein.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.