Menu

5 chytrých hraček pro děti, které podpoří učení i zábavu

5 chytrých hraček pro děti, které podpoří učení i zábavu

V dnešní moderní době se učení z papírů, sešitů a učebnic přesunuje do virtuálního světa a s tím souvisí i zavádění elektronických vymožeností do procesu výuky. Takzvaných chytrých hraček je dnes na trhu spousta a je jasné, že pokud jste se pro koupi některé z nich rozhodli, že v tom může být malinko zmatek. Dnes jsme se tak rozhodli, že pro vás tuto problematiku trošku osvětlíme a vybereme si těch 5 nejlepších chytrých hraček, které podle nás nejvíce stojí za to.

Co je to chytrá hračka

Toto sousloví se skládá ze dvou částí, jak je na první pohled vidět. Slovo hračka označuje věc, se kterou by manipulace měla přinášet zábavu, odreagování a příjemně strávené chvíle. Princip hraček spočívá v tom, že děti by si s nimi měli chtít hrát a měli by jejich přítomnost vyhledávat. Slovo chytré zase znamená, že tyto hračky jsou interaktivní a že mohou dělat více věcí než například pouhé dřevěné hračky. Jsou to tak hračky, které dětem simulují proces hraní a zároveň jim mohou nabízet aktivity přidané hodnoty jako učení.

5 nejlepších chytrých hraček určených ke vzdělávání

Mezi tyto hračky, které nabízí jak odreagování, tak i prostor k učení, patří například různé vzdělávací hrací konzole, aplikace na tablet nebo třeba programovatelní roboti. V dnešní době je jich již opravdu neskutečné množství a vyznat se v tomto množství chce již pořádný průzkum trhu. My jsme tento průzkum udělali za vás a vybrali těch 5 za nás nejlepších, které se aktuálně na trhu prodávají.

Elektronická ALBI tužka

V dnešní době tabletů a chytrých telefonů je téměř nemožné donutit děti si alespoň na chvíli sednout ke knize a začít objevovat věci, které jim může pravidelné čtení přinést. Tento výrobek je za nás ideální alternativou mezi využíváním elektroniky tak, aby nepřinesla více škody než užitku, a opravdovým čtením. Jedná se tužku, která je kompatibilní se všemi výrobky z edice Kouzelné čtení a Tolki a je zde pro to, aby dětem čtení zpříjemnila.

Děti se tímto způsobem nejenom naučí číst pohádky, ale mohou si tak číst atlasu světa, dozvědět se něco ze světa zvířat nebo se naučit, jak funguje vesmír. Tužka pomáhá ve čtení a učení tím způsobem, že kdykoli se bude chtít malý student dozvědět něco o konkrétní věci, jednoduše k vybranému obrázku přiloží tužku a kniha mu sama prozradí, co že daný obrázek skrývá za informace.

V těchto knihách mimo texty, obrázky a nespočet schovaných zvuků najdete také kvízy, kde si děti znalosti mohou ověřit. Tato tužka vychází na přibližně 1300 Kč a zakoupení každé knížky vás bude stát asi 400 Kč.

OSMO coding starter kit aneb hrátky s tabletem

Tablet je dnes snad nejoblíbenější součástí života dnešních dětí a jsou na něm schopni strávit doslova hodiny. Co tak tyto hodiny využít efektivně? Tato hra na tablet zapojuje hned několik smyslů a podporuje tak dětskou kreativitu i logické myšlení. Dětem se pomocí této hry rozšíří realita a nehrají si tak sami, ale s postavičkou Awbie, a tak je hraní ještě zábavnější. Tato hra je určena pro děti od 6 do 10 let a v internetových obchodech vychází na přibližně 3 500 Kč.

Hudební podložka pro aktivní děti

Kde je napsáno, že by vzdělávání muselo být pouze teoretické. Některé děti se totiž nejvíce naučí s využitím pohybu. Multifunkční taneční podložka naučí děti nejenom koordinaci rukou a nohou, ale i hudebnímu sluchu a koordinaci pohybu. Tato podložka patří i do kategorie těch levnějších hraček, protože ji můžete pořídit i do 1 000 Kč.

Ozobot Bit+ aneb programovatelný robot

Těchto robotů existuje na trhu opravdu veliká hromada, ale tento je výjimečný tím, že pomáhá dětem s rozvojem logiky matematiky. Nejenom s tímto robot pomáhá. Je také zaměřený na rozvoj základů programování a kritického myšlení. Ozobot Bit+ robota seženete do 3 300 Kč a profitovat z jeho užívání mohou i školy pro žáky prvního stupně základní školy.

LEXIBOOK aneb hrátky s televizí

Pokud nemůžete děti dostat ven od koukání na televizi, tato hračka bude to pravé pro vás. Je to totiž televizní herní konzole, která vaši televizi promění rázem v prostor ke vzdělávání či zábavě. V konzoli je nahraných na 200 vzdělávacích her z toho dokonce 50 interaktivních jako je tenis nebo golf. Z této hračky může mít radost dokonce i celá rodina a konzole vás vyjde pouze na něco málo přes 1 400 Kč.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.