Menu

5 nejhnusnějších spotřebičů podle naší redakce: Nechybí Dyson ale ani Apple

5 nejhnusnějších spotřebičů podle naší redakce: Nechybí Dyson ale ani Apple
Koláž: Arecenze (Zdroje obrázků: Wikimedia, Youtube/Behind Designs, Heureka)

Někdy zůstává jen rozum stát nad vkusem a záměry některých produktových designérů. Důkazem toho je těchto 5 nejošklivějších spotřebičů podle naší redakce. A abychom potěšili vaše oko něčím naopak krásným, představíme vám alternativy vyznamenané designovým oceněním Red Dot Design Award.

Fiat Multipla vs. Kia Carens

Fiat Multipla je osobní automobil MPV určený pro početnější rodiny. Byl vyráběn v letech 1998 – 2010. Předfaceliftová verze rozdělila společnost svým originálním zaobleným designem na dva tábory. První jej hodnotí jako jeden z nejškaredějších automobilů všech dob a ti ostatní na něj nedají dopustit.

Jako designově nejpovedenější alternativu můžeme považovat model Kia Carens (Kia Rondo). Toto kompaktní MPV se vyrábí od roku 1999. V roce 2013 získala jeho 3. generace prestižní designové ocenění Red Dot za propojení modernosti a elegance. Novou Kiu Carens pořídíte od 460 000 Kč.

Apple Mouse vs. Logitech G502 X

Ultra štíhlá, velmi jednoduchá a s jediným výrazným prvkem nakouslého jablka. To je bezdrátová myš Magic Mouse od Applu, která ne každému padne do oka. I přesto ale v roce 2010 získala ocenění Red Dot za svůj elegantní vzhled a inovativní multidotykový povrch nahrazující mechanická tlačítka a rolovací kolečko. Hnusnou myš činí zejména její nabíjení, její konektor je totiž umístěn na dolní hraně. Pokud se vám tedy myš vybije, nemůžete ji používat.

I v tomto případě vám představíme podle nás hezčí alternativu. Tou je bezdrátová herní myš Logitech G502 X, která zvítězila v Red Dot v roce 2023. Model vyniká profesionálním bezdrátovým připojením LIGHTSPEED s velmi rychlou odezvou a přesným senzorem HERO 25K.

Sluchátka Ergo AMT vs. JBL Tour Pro 2

Sluchátka Ergo AMT bezpochyby vynikají svým nevšedním hranatým tvarem, který nedeformuje boltce a zajišťuje prostorové vnímání zvuku. Těžko ale říct, jestli tyto vlastnosti ocení každý a nedá přednost spíše konvenčně vypadajícím sluchátkům.

Nás v redakci zaujala bezdrátová špuntová sluchátka JBL Tour Pro 2, které bodovaly v soutěži Red Dot v roce 2023. Model se pyšní uzavřenou konstrukcí, ANC, hlasovým asistentem, přepínáním skladeb a přijímáním hovorů. Unikátní je rychlý přístup k hlavním funkcím skrze ovládací panel na pouzdru.

Fujifilm Q1 Digital vs. Fujifilm X-S10

Fujifilm Q1 Digital, kompaktní digitální fotoaparát s 2 Mpx snímačem, byl představen v roce 2003 jako levný model pro začátečníky. Nabízel 4x digitální zoom, vestavěný blesk a 1,5″ barevný LCD displej. Byl kritizován kvůli nízkému optickému zoomu a lacinému plastovému provedení.

Od téhož výrobce najdeme mezi kompaktními fotoaparáty designově i funkčně velmi povedený kousek. Fujifilm X-S10 se stal vítězem Red Dot v roce 2021. Důvodem úspěchu byla klasická a vysoce propracovaná estetika, kvalita a vysoký technický výkon.

Dyson CR01 Contrarotator vs. LG WT1210BBF

Automatická pračka Dyson CR01 Contrarotator byla druhým produktem značky Dyson. Měla nevšední design s fialovými prvky a revoluční konstrukci se dvěma bubny, které se otáčely různými způsoby. Prodávala se ve Velké Británii mezi lety 2000 – 2004. Proč její výroba skončila se dozvíte ve videu.

Z praček vyznamenaných za svůj design a funkčnost nás nejvíce zaujala prací věž LG WT1210BBF. Pračka (dole) a sušička (nahoře) se ovládají jedním displejem. Vítězství v Red Dot 2021 jí zajistilo prostorově úsporné řešení v kombinaci s elegantním nerušivým vzhledem.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.