Menu

5 nejlepších plaveckých vychytávek, které zlepší vaše výkony

5 nejlepších plaveckých vychytávek, které zlepší vaše výkony

V plaveckém světě existuje mnoho různých vychytávek, které mohou výrazně zlepšit vaše výkony a zpříjemnit trénink. Pokud hledáte tipy na takové pomůcky, jste tady správně. Vybrali jsme pro vás TOP 5 plaveckých potřeb, které vám pomůžou posunout vaše výkony na vyšší level.

Vodotěsný MP3 přehrávač pro plavce

První z plaveckých vychytávek na našem seznamu je sportovní vodotěsný MP3 přehrávač. Poslech oblíbené hudby vás při tréninku požene dopředu a zpříjemní vaše soustředění na techniku a výkon. Některé moderní vodotěsné přehrávače dokonce umožňují vysokou kvalitu zvuku bez použití sluchátek, které by vám při plavání mohly překážet. Jak je to možné?

Příkladem takového produktu je sportovní MP3 přehrávač FINIS Duo s revoluční technologií Bone Conduction, která vede zvuk po lícní kosti až do vnitřního ucha. Model nabízí tyto parametry:

 • vodotěsnost do 3 metrů,
 • 4GB vnitřní paměti poskytují dostatek prostoru pro oblíbenou hudbu (až 1 000 skladeb),
 • 3 dílnou konstrukci – vysoce kontrastní OLED display a 2 boční reproduktory,
 • velkou výdrž baterii – na jedno nabití hraje až 7 hodin,
 • podporu formátů MP3 a WMA.

Zajímavou alternativou s klasickým špuntovým provedením je ale také Sony NWZ-WS413.

Nejlepší chytré hodinky pro plavce

Další nezbytnou součástí vybavení pro vyšší výkon jsou vodotěsné chytré hodinky. Chytré hodinky vám nabídnou dokonalý přehled o vaší kondici. Při výběru chytrých hodinek na plavání vás samozřejmě nejvíce zajímá jejich voděodolnost. Proto se před jejich nákupem vždy ujistěte, do kolika metrů (resp. ATM) jsou určeny a do jakého prostředí jsou vhodné (bazén vs. venkovní vodní plocha).

Z hlediska propracovanosti a funkčnosti na trhu vyniká model Garmin Venu 2 Plus, jehož vodotěsnost je 50 m (5 ATM). Mezi hlavní přednosti tohoto produktu patří:

 • perfektní design a vysoká kvalita provedení,
 • přesné funkce sledování kondice a zdraví,
 • technologie rychlého nabíjení,
 • perfektní telefonická podpora,
 • snadné propojení se všemi telefony.

Pro někoho může být nevýhodou lehce podprůměrná výdrž baterie (max. 240 h). Uživatelé Applu a Samsungu ale mohou samozřejmě volit i hodinky vlastních výrobců, které si pod vodou vedou také na výbornou.

Speciální plavecké brýle

Jaké by to bylo plavání bez plaveckých brýlí? Pokud sháníte něco extra, máme tu pro vás tip na horkou novinku na trhu. Tou je model Aqua Sphere Defy Ultra Titan Mirror, který disponuje inovativním zorníkem DuoCurve s panoramatickým viděním. Dalšími přednostmi brýlí jsou:

 • ultralehká bezrámečková konstrukce se sníženým odporem k vodě,
 • silikonová lícnice Precision Fit pro dokonalé pohodlné utěsnění,
 • zrcadlová úprava očnic poskytující ochranu proti odleskům,
 • vnitřní vrstva očnic Antifog minimalizující zamlžení,
 • UV filtr vhodný pro plavání vně i uvnitř,
 • extra široký zorný úhel, ideální pro plavce v otevřené vodě a triatlonisty.

Nevýhodou těchto brýlí je snad jen vysoká pořizovací cena.

Plavecké packy

Plavecké packy jsou skvělou pomůckou pro zlepšení kondice, plavecké techniky, posílení horní části těla a zlepšení citu ve vodě. Existuje jich mnoho variant, z nichž za zmínku stojí především inovativní model Speedo Fastskin Hand paddle,  který na první pohled zaujme svým neobvyklým tvarem. Odlišný tvar od ostatních modelů naznačuje, že je tento produkt něčím výjimečný. Byl totiž vyvinut ve spolupráci s vrcholovými plavci. Díky tomu:

 • bude váš trénink efektivnější a chytřejší,
 • disponují speciálním systémem uchycení, který umožňuje lepší hydrodynamické vlastnostmi a větší komfort při plavání,
 • jako jedny z mála kombinují silový trénink s upevněním správně provedené techniky.

Jejich nevýhodou může být jediná univerzální velikost, takže než si na ně zvyknete, mohou se vám zpočátku zdát těsné.

Tréninkový plavecký pás

Jako poslední tip uvádíme jednoduchou, nicméně velmi sofistikovou pomůcku. Tou je tréninková plavecká guma, kterou si připevníte k ramenům a křížem za kotníky. Při tréninku s tímto pásem si efektivně posilujete dolní končetiny a propracováváte správnou a přesnou techniku kraulového kopu. Váš pohyb nohou je tahem gumy omezen jen na vertikální pohyb. Vychytaným modelem tréninkového pásu je Mad Wave Kick Trainer.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.