Menu

5 produktů, které nesmí chybět žádnému rybáři

5 produktů, které nesmí chybět žádnému rybáři

Jste nadšenci do rybaření a hledáte tipy na nezbytnou výbavu? Pak jste tu zcela správně. V následujícím článku vám představíme povinnou výbavu rybáře a 5 nejdůležitějších položek pro váš úspěšný rybolov.

Povinná výbava rybáře

Nejen řidiči, ale i rybáři mají stanovenou povinnou výbavu. Rybářský řád stanovuje povinnost mít u sebe:

  • povolenku k lovu,

  • rybářský lístek,

  • občanský průkaz,

  • metr,

  • vyprošťovač háčků,

  • podběrák.

Bez těchto položek nelze vykonávat rybářské právo, čili lovit ryby. Pouze povinná výbava však pro úspěšný rybolov nestačí. Které produkty nesmí chybět žádnému modernímu rybáři?

Bez prutu není úlovku

Nejdůležitějším nástrojem rybáře je dobrý prut. Není ale prut jako prut. Pruty se rozdělují do několika kategorií podle jejich použití (např. feederové, přívlačové, plavačkové, muškařské, teleskopické) a druhu lovených ryb (kaprové, sumcové). Který ale zvolit?

Na prutu rozhodně nešetřete a hledejte lehký, pružný, vyvážený a kvalitní kousek. Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější pruty patří Alcon Carp 3,6 m 3 lb od českého výrobce MIVARDI. Jedná se o kaprařský prut, který ocení všichni zastánci pohodového rybaření v podobě lovení kaprů na položenou.

Prut Alcon Carp se vyrábí v osvědčené kaprařské délce 3,6 metrů. Pro pohodlný přenos je rozložitelný do tří částí o délce 127 cm. Váží 390 g, a proto je vhodné jej vybavit lehčím navijákem. Prut disponuje parabolickou akcí (ohne se v celé délce), díky čemuž je vhodný i pro začátečníky.

Vyhledávač ryb zpříjemní každý lov

Možná teď budete namítat, že se spíš neobejdete bez návnad nebo podložky pod ryby. Nicméně, vyhledávač ryb vám může zásadně zvýšit úspěšnost rybolovu. Jak funguje? Rybářské echoloty (sonary) prostorově mapují dno, měří teplotu vody, její hloubku a lokalizují kořist. Polohu ryby detekují pomocí paprsku světla nebo zvukových vln, které se od ní odrážejí.

Nahazovací Sonar Deeper Fishfinder Pro+ umožňuje podrobně prozkoumat reliéf dna ve vašem chytrém telefonu, a to při chytání ze břehu i z lodě. Jako jediný na trhu dokáže ze břehu vytvářet batymetrické mapy, disponuje bezkonkurenčním rozsahem náhozu (až 100 m) a rozsahem skenované hloubky (až 80 m). Jeho výkonný snímač rozpozná objekty ve vzdálenosti 2,5 cm od sebe a díky rychlému Wifi připojení poskytne data v reálném čase.

Kvalitní naviják je nutností

K prutu je nezbytností naviják a vlasec. Výběr obou produktů se opět odvíjí od techniky lovu a druhu lovených ryb. Mezi nejoblíbenější navijáky se řadí velmi lehký a zároveň odolný naviják NGT Carp Runner MAX60 s volnoběžnou brzdou.

Dostatečně široká grafitová cívka znemožňuje kroucení vlasce a je vybavena oscilačním systémem s křivkou S pro pravidelné namotávání. V ceně navijáku je vlasec GT Spider line se šířkou 0,30 mm a délkou 300 m. Produkt je prodáván ve výhodném setu 1 + 1 zdarma.

Pohodlí vždy až na prvním místě

Čekání na úlovek může někdy zabrat i hodiny. Proto se rozhodně neobejdete bez pohodlné rybářské sedačky či lehátka. Anatomický tvar opěradla a silně polstrovaný polštář pro položení hlavy rybářského křesla Mivardi Comfort Quattro vám zajistí maximální komfort.

Možnost úpravy sklonu opěradla nabízí polohu v sedě i v leže. Při častém transportu křesla oceníte jeho skladnost a nízkou hmotnost, která ale nijak neovlivňuje jeho bytelnost. Pevná konstrukce unese až 160 kg.

Podběrák si poradí i s obří rybou

A nyní přichází na řadu jedna z položek povinné výbavy. Bez podběráku větší úlovek na souš nedostanete. Skvělý poměr cena a výkon nabízí kaprový podběrák Carp Plus Landing Net s délkou ramen 105 cm a celkovou délkou 178 cm.

Podběrák je vyroben z pevného hliníkového materiálu a vyniká šetrností k rybě. Jemná a pevná síťka jí netrhá ploutve a vyndavací ramena usnadňují manipulaci s úlovkem. Dvoudílná teleskopická rukojeť disponuje protiskluzovým povrchem pro pevný úchop.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.