Menu

5 tipů na dárky k Vánocům 2023 pro fanoušky fantasy: Lego, figurky i oblečení

5 tipů na dárky k Vánocům 2023 pro fanoušky fantasy: Lego, figurky i oblečení

Vánoce jsou ideální příležitostí popustit uzdu fantazii a plně se ponořit do světa fantasy. Stále více českých obchodů si uvědomuje, že lidé mají fantasy série rádi a nabízejí z nich více dárků pod stromeček. Na své si tak přijdou všichni fanoušci fantasy, ať už mají rádi čaroděje anebo krále bojující o moc.

LEGO Harry Potter Domácí skřítek Dobby

Jednou z nejoblíbenějších vedlejších postav série Harry Potter se stal domácí skřítek Dobby. Harry Dobbyho osvobodil z područí zlého Luciuse Malfoye a Dobby se mu za to nejednou odvděčil. V posledním díle Dobby hrdinsky zemřel, ale ve světě LEGO stavebnic žije dál díky své podobizně v takřka životní velikosti. Stavebnice Dobby má více možností, jak ji postavit. Ve svých rukou Dobby může držet ponožku, deník Toma Raddlea či létající dort, podle toho, jak budete chtít a Dobbyho si postavíte. Hračka potěší všechny fanoušky Harryho Pottera bez ohledu na věk a jde o dárek, který zabaví na několik hodin.

Figurka Dark Horse Witcher 3 Wild Hunt Geralt Grandmaster Ursine

Zaklínač je fantasy fenomén, který se z Polska rozmohl do celého světa. Kromě knih samotných na tom má zásluhu především seriál od Netflixu s Henry Cavillem v titulní roli a trojice her od studia CD Projekt Red. Z nich zaujal nejvíce díl Zaklínač 3: Divoký hon, z něhož pochází vyobrazení zaklínače Geralta v propracovaném brnění ze školy medvěda. Figurka si zakládá na zachycení velkého množství detailů a využívá bytelný podstavec. Jde o velkou masivní figurku, která působí jako živá a věrně zachycuje Geraltovu podobu. Jedná se o povinnost pro každého fanouška Zaklínače a dárek, který zaujme kvalitou provedení.

Tričko Imperial s vlastním potiskem

Sehnat tričko s fantasy motivem v odpovídající velikosti a z oblíbeného fandomu není lehký úkol. Často se stává, že když už si fanoušek nějaké vyhlédne, dané tričko nemá barvu, jakou by si představoval anebo je vyprodané ve velikosti, kterou potřebuje. Tričko Imperial s vlastním potiskem tento problém řeší. Objednávající si jednoduše vybere motiv, jaký chce na tričko natisknout, ať už z Pána prstenůHry o trůnyZaklínačeHarryho Pottera či řady dalších fandomů. Zvolí střih a barvu a má hotovo! Práce s editorem je jednoduchá, kvalita potisku vysoká a vyhotovení trička rychlé. Potisk vypadá, jako by byl přímou součástí látky, díky čemuž klesá riziko, že dojde k jeho brzkému poničení.

Fantasy Flight Games Hra o Trůny desková hra

Kdo by nechtěl vládnout Západozemí? Díky deskové hře Hra o trůny je to možné! Po smrti krále Roberta Baratheona je trůn znenadání volný a zůstává otázkou, kterému hráči se podaří ho uchvátit pro sebe. Na trůn si brousí zuby hned pět odlišných králů, což znamená, že souboj o něj bude pořádně napínavý. Bez odvahy, propracované taktiky a pochopitelně i špetky štěstí se hráč u této deskovky neobejde, takže každá partie je jiná.

Koho hra zaujme, může si k ní následně pořídit rozšíření, ale i bez nich hra nabízí plnohodnotný zážitek a povedené grafické provedení. Před začátkem hraní je dobré si detailně prostudovat pravidla. Hra počítá s účastí minimálně tří hráčů, ale je možné se do ní pustit i ve dvou, pokud si hráči troufnou na ovládání hned dvou rodů zároveň. Zaujme i nádherné grafické zpracování, díky kterému mají hráči o to silnější pocit, jako kdyby se opravdu ocitli ve světě Westerosu.

Pokladnička Harry Potter

U Harryho Pottera jsme začali a také jím skončíme. Ostatně, nebýt této franšízy, spousta lidí by dnes nečetla či nesledovala fantasy, neboť to byl právě Harry Potter (a filmový Pán prstenů), kteří tento žánr v ČR zpopularizovali. Pokladnička Harry Potter přijde vhod zejména těm, kteří kromě hmotných dárků dostávají o Vánocích i ty finanční – do pokladničky si je budou moct hned uložit. Navíc v sobě pokladnička spojuje dvě v jednom. Díky vyvedení v podobě knihy snadno zapadne do knihovničky mezi ostatní romány ze série Harry Potter i další díla a nebude na sebe vztahovat pozornost případných zlodějů. Pokladnička je určená primárně pro mince, ale lze ji použít i na bankovky. Díky její velikosti se do ní vejde mnoho peněz a má snadné otevírání.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.