Menu

5 tipů na dárky pro milovníky filmů v roce 2023

5 tipů na dárky pro milovníky filmů v roce 2023

Přemýšlení o tom, čím obdarovat o Vánocích své blízké, může být někdy opravdu náročné. Nejsnazší situaci mají ti, kdo vymýšlejí dárek pro osobu s jasným koníčkem. Tento popis pak určitě „sedí“ na filmové fanoušky. Dárky pro ně se vybírají prakticky samy. Z čeho všeho mohou mít milovníci filmů radost?

Poukázka do kina

Co lepšího by si mohl filmový nadšenec přát, než poukázku do kina? S ní mu neunikne žádná premiéra. Poukázky nabízí prakticky všechny velké kino řetězce a nebude tak těžké vybrat tu do oblíbeného kina obdarovaného. Poukázky navíc také hezky vypadají a pod stromečkem ostudu rozhodně neudělají. O tom, jakou celkovou cenu budou poukázky mít, rozhodujete vy sami.

Kvalitní televize – Samsung UE65CU7172

Běžná cena 13 700 Kč

LED televizor Samsung UE65CU7172 s úhlopříčkou 65 palců je ideálním dárkem pro každého milovníka filmů, který si chce užít své oblíbené filmy ve 4K rozlišení a dokonalé barevné kvalitě dané technologií PurColor s funkcí zvýraznění kontrastu v závislosti na aktuální scéně.

Velmi kvalitní je též ozvučení s efekty Q-Symphony. Televizor lze samozřejmě bez problémů využít i jako herní monitor, a dokonce také jako zařízení pro propojení chytrých spotřebičů v celé domácnosti.

Na webu Heureka hodnotilo televizi 31 zákazníků. Průměrné hodnocení činí 94 %. Zákazníci si pochvalují obraz televizoru i jeho bohaté funkce. Ojedinělé negativní recenze zmiňují spíše pozáruční servis.

Soundbar LG SL10Y

Běžná cena 14 000 Kč

Zážitek z filmu není bez opravdu kvalitního zvuku nikdy kompletní. Nadělte proto svým blízkým se zálibou ve filmech špičkový soundbar. Třeba takový, jaký představuje 5.1.2 systém LG SL10Y. Produkt využívá technologie Dolby Atmos i DTS:X a díky kombinaci hardwaru a schopnosti dotvářet zvuk skrze digitální zpracování signálu je výsledkem skutečně studiový zvuk.

Součástí systému soundbaru o výkonu 570 W je také bezdrátový subwoofer. Připojení k televizoru lze realizovat prostřednictvím HDMI, Bluetooth nebo optického vstupu a integrovaný Chromecast umožňuje mimo jiné i online streamování hudby i přenos obrazu ve 4K HDR. K tomuto soundbaru lze dokoupit i samostatné zadní reproduktory.

Celkem 34 zákazníků srovnávače Heureka hodnotí tento produkt průměrným hodnocením 94 procent. Většina zákazníků vyzdvihuje kvalitu zvuku (především v kombinaci se zadními reproduktory) i design a bezdrátové řešení. Někteří zákazníci však zmiňují příliš výrazné efekty, které ruší mluvené slovo nebo náchylnost k poškrábání. Také je kritizována kvalita zvuku bez zadních reproduktorů.

Domácí kino Yamaha YHT-1840

Běžná cena 15 000 Kč

Bez domácího kina se neobejde žádný správný filmový fanoušek. Yamaha YHT-1840 obsahuje audio-video receiver a systém 5+1, tedy pět reproduktorů a subwoofer. Systém dokáže poskytovat silný a dynamický zvuk, stejně jako podporuje přenos 4K Ultra HD videa.

Domácí kino umožňuje rychlé nastavení režimu, disponuje moderním grafickým rozhraním pro snadnější ovládání a nastavení i řadou funkcí typu automatického ovládání apod. V neposlední řadě je domácí kino Yamaha YHT-1840 povedené z hlediska designu a bude se hodit do každé místnosti.

Hodnocení domácího kina na webu Heureka činí 94 procent, je nicméně nutno vzít v potaz, že jej hodnotily jen čtyři zákazníci. I přesto se jedná o nejčastěji hodnocené domácí kino. Zákazníci jasně poukazují na kvalitní zvuk i líbivý design. Negativní recenze míří na absenci českého návodu.

Sběratelské filmové postavičky

Běžná cena 1 400 Kč

Správný filmový fanoušek se na filmy nejen dívá, ale také svůj byt vybavuje nejrůznějšími sběratelskými předměty, které se k filmu vážou. Těch existuje prakticky nepřeberné množství a známí filmoví hrdinové jsou k dispozici v ultra-realistickém provedení stejně jako stylizované postavy s velkou hlavou.

Sága o Zaklínači je kulturním fenoménem literárního, filmového i videoherního světa. Proč proto neobdarovat filmového fanouška skvěle provedenou figurkou Geralta z Rivery, hlavního hrdiny tohoto díla. Realisticky provedená, ručně malovaná postavička v dárkovém boxu potěší každého příznivce videohry, seriálu z dílny Netflixu i fantasy žánru obecně.

Na Heurece hodnotilo produkt 38 zákazníků. Od nich si postavička vysloužila hodnocení 95 procent. Převažující kladná hodnocení zdůrazňují kvalitní materiál i propracované detaily. Méně početná záporná hodnocení poukazují na nepřesnosti v nátěrech, byť na první pohled prakticky nerozeznatelné.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.