Menu

5 tipů na Vánoce 2023 pro hráče videoher: Tyhle kousky seženete i na poslední chvíli

5 tipů na Vánoce 2023 pro hráče videoher: Tyhle kousky seženete i na poslední chvíli

V dnešním světě her může být hledání dokonalého dárku pro vášnivého hráče poněkud náročné. Ať už se rádi ponoří do podmanivých sfér konzolí Xbox nebo PlayStation, prochází virtuálními krajinami pomocí přesných dálkových ovladačů, nebo si užívají vzrušení z realistických závodů s volantem, možnosti jsou opravdu rozmanité. V tomto článku objevíte pět nejlepších dárků, které uspokojí vysoké nároky a preference hráčů a pozvednou jejich herní dobrodružství na novou úroveň.

Microsoft Xbox Series X

Herní konzole Xbox jsou stále oblíbenou klasikou mezi hráči videoher. Microsoft Xbox Series X je revoluční konzole s optimální podporou pro nastupující generaci her a zpětnou kompatibilitou s tisícovkami titulů přes čtyři generace konzolí. S výrazným zkrácením načítání, vylepšenou grafikou ve 4K a frekvencí až 120 snímků za sekundu přináší maximální herní zážitek. Zpětná kompatibilita umožňuje hrát starší hry na jednom zařízení.

S funkcí rychlého obnovení můžete plynule přepínat mezi hrami a aplikacemi. Celkově nabízí Xbox Series X inovativní a autentické herní prostředí pro jedinečný zážitek. Na Heurece získala konzole Xbox Series X nadprůměrné hodnocení 97 %.

PlayStation 5

 

PlayStation 5 přináší úžasný herní zážitek s ultrarychlým SSD diskem pro nevídanou rychlost čtení a zápisu dat. Konzole podporuje rozlišení 4K a frekvenci až 120 snímků za vteřinu, s technologií Ray Tracing pro realističtější vykreslování stínů a světelných paprsků. Zpětná kompatibilita umožňuje hrát i starší hry a konzole je navíc kompatibilní se soupravou pro virtuální realitu.

Nový herní ovladač DualSense nabízí inovativní hmatovou odezvu, adaptivní spouště, vestavěný mikrofon a další vychytávky pro maximální herní pohodu. Na Heurece se konzole PlayStation 5 se v roce 2022 stala produktem roku.

Herní ovladač

Herní ovladač je skvělým dárkem pro někoho, kdo již konzoli vlastní. Ať už jde o Xbox či PlayStation, na výběr je z opravdu velkého množství různých ovladačů.

Pro konzoli řady Xbox One nebo Series můžete zvolit např. efektní podsvícený ovladač PowerA Advantage Wired za 1 799 Kč, který vyniká vícezónovým osvětlením RGB pro personalizaci herního prostoru a vestavěným infračerveným vysílačem, umožňujícím ovládání kompatibilního osvětlení přímo z gamepadu. S ergonomickým designem, extra dlouhým 3m kabelem, a pokročilými herními funkcemi je ideální pro Xbox Series X|S, Xbox One a Windows 10/11.

Pro PlayStation 5 může být správnou volbou ovladač DualSense za 1 799 Kč v mnoha barevných provedeních – např. fialovýrůžový nebo modrý. Ovladač přináší revoluční hmatovou odezvu, která propojuje hráče s virtuálním světem jako nikdy předtím. Tato inovativní technologie umožňuje hráčům lépe vnímat pohyb a interakce ve hře skrze ovladač, což přidává nový rozměr k hernímu zážitku.

Herní volant Thrustmaster T80 Ferrari

Thrustmaster T80 je dokonalá replika závodního volantu Ferrari 488 GTB pro PlayStation 4. S ergonomickým designem optimalizovaným pro různé závodní hry, vestavěnými tlačítky a realistickým odporem volantu poskytuje skvělý herní zážitek. Sekvenční měniče rychlosti a velká pedálová souprava s nastavitelným náklonem zajišťují precizní ovládání. Volant je zcela kompatibilní s PS4 a PC.

Mechanická klávesnice Niceboy ORYX K445 Element

Niceboy ORYX K445 Element je kvalitní herní klávesnice s mechanickými spínači Goro RX, které zaručují vysokou životnost a přesnost při každém stisku. S funkcí Anti-Ghosting a stoprocentním pokrytím všech kláves zaznamená každý příkaz, což je klíčové pro plynulý herní zážitek. Klávesnice nabízí také stylové RGB podsvícení s devíti dynamickými efekty, které lze přizpůsobit podle osobních preferencí.

S dvanácti multimediálními klávesami a extra funkcemi, jako je Win-Lock klávesa, která zabrání náhodné aktivaci funkce Windows Start během herní relace, je ideální pro efektivní práci s počítačem. Odolná kovová konstrukce s hliníkovým krytem a opletený kabel s délkou 1,5 metru zajišťují dlouhou životnost a spolehlivost této herní klávesnice. Dle uživatelských recenzí jde o kvalitní a odolnou klávesnici za přijatelnou cenu.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.