Menu

5 tipů na vánoční dárek pro fanatiky do sci-fi a fantasy 2023

5 tipů na vánoční dárek pro fanatiky do sci-fi a fantasy 2023

Vánoce jsou za rohem, ale do Štědrého dne ještě pár dnů zbývá. Je to akorát tak dlouhá doba na to pořídit chybějící dárky pod stromeček. Každého zaujme něco jiného, ale fanouškům sci-fi a fantasy by mohly přijít k duchu následující tipy na dárky.

LEGO Marvel Já jsem Groot

Po premiéře prvního dílu série Strážci Galaxie se mluvící strom Groot rychle stal jednou z nejoblíbenějších postav marvelovského filmového vesmíru. Jeho popularita ještě vzrostla poté, co se v sequelu objevila jeho dětská verze, takzvaný Baby Groot. Právě jeho vyobrazuje stavebnice LEGO, díky níž si fanoušci Marvelu a superhrdinů obecně mohou postavit Baby Groota v životní velikosti. Stavebnice má pohyblivé klouby, díky nimž se Groot může roztančit, přesně jako v úvodu filmu Strážci Galaxie Vol. 2. Díky popularitě MCU LEGO Groot jako dárek potěší oboje dospělé i dětské milovníky sci-fi, kluky i holky, muže i ženy.

Figurka Hasbro Spider-Man Titan

U Marvelu ještě chvíli zůstaneme, ale přesuneme se od stavebnic k figurkám. Spider-Man je hrdinou, kterého znají a často mají rádi i lidé, kteří jinak s Marvelem doposud nepřišli do kontaktu. Jeho akční figurka má schopnost sama stát a držet ruku nachystanou k vystřelení pavoučí sítě. Díky výšce třicet centimetrů nezabírá tolik prostoru jako větší figurky. Jde o odolnou figurku, která leccos vydrží a je dostatečně velká na to, aby se náhodou neztratila. Není možné dokoupit doplňkové díly, ale hračka dle dosavadních ohlasů mnohé vydrží, takže zejména mladší fanoušci superhrdinských příběhů si s ní vyhrají do sytosti.

Desková hra Vládce Tokia 2. edice

Někdy není potřeba vládnout celé galaxii jako ve Star Treku či Hvězdných válkách. Někdy postačí zvítězit a mít pod palcem jedno město. Nebo v tomto případě pod obří tlapou, protože hrdiny hry Vládce Tokia jsou monstra, která se utkávají o vládu nad Tokiem. Město může v libovolnou chvíli držet vždy jen jedno monstrum a ostatní ho zvenčí nelítostně napadají, aby ho z vůdčí pozice vystrnadily. Pestré ztvárnění postaviček – od Mecha Draka až po Kyberkotě – potěší všechny fanoušky oboje fantasy i sci-fi. Hra upomíná na staré japonské kaiju filmy i na americké snímky typu Godzilla či King Kong. Kombinuje míru náhody a strategii, je jednoduchá na pochopení a díky vtipnému vizuálu sama sebe nebere úplně vážně. Jednotlivé partie bývají rychlé, což vybízí k tomu zahrát jich více během jediného posezení.

Lampa Beling 3D 5S

Hvězdu smrti ve Hvězdných válkách sice zničili, ale to neznamená, že ve skutečném světě se jí nemůže vést lépe. Zejména pokud půjde o lampičku, nikoliv smrtící zbraň. Lampa Beling 3D 5S v sobě spojuje příjemné – design inspirovanými populárními Hvězdnými válkami – s užitečným – lampička, která prozáří nejeden dlouhý zimní večer. Třeba přijde vhod lidem, kteří pod stromeček dostanou nové knížky a budou si je následně moct pod jejím světlem číst. Lampičku je snadné napájet oboje skrze USB kabel či baterie a její design i velikost zaručí, že si její majitel bude připadat jako vesmírný dobrodruh.

Poukaz do kin sítě Cinema City

  • Cena od 299 Kč

Cinema City je v současnosti největší sítí multiplexů v ČR a její kina najdete nejenom v Praze a v Brně. Vzhledem k vzrůstající ceně vstupenek lidi, kteří si rádi vychutnávají filmy na velkém plátně, jako dárek potěší poukaz do kina, který mohou směnit za vstup na libovolný film. Poukazy jde zakoupit oboje v tištěné a v on-line podobě, přičemž v druhém případě je nakupující dostane takřka vzápětí. Poukázky platí libovolný den v týdnu a do všech kin Cinema City v zemi. Existuje více variant, od VIP poukázky (s dvěma vstupenkami) až po dárkové poukázky pro svobodné lidi i páry, na 2D i 3D představení či IMAX.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.