7 nejlepších zahradních pomocníků z Lidlu | Arecenze
Menu

7 nejlepších zahradních pomocníků z Lidlu

7 nejlepších zahradních pomocníků z Lidlu

Jaro je v plném proudu a s ním přichází nejen teplejší počasí, ale také období zahradních prací. Léto se nezadržitelně blíží a je na čase se zaměřit na údržbu a zkrášlování našich zahrad. V tomto článku se podíváme na 7 nejzajímavějších pomocníků na zahradu zahradu, které jsme vybrali z nabídky prodejen Lidl. Tato zařízení usnadní práci a pomohou vám udržet zahradu v optimálním stavu během celé sezóny.

Nejzajímavější nářadí od Parksidu:

Aku pilka na větve PAAS 12 A2

Klady

+ Dobře padne do ruky

+ Je velice lehká

+ Držák na větve pomáhá

Zápory

Výkon spíše pro menší větve

Použitý akumulátor patří do užšího bateriového programu

600 Kč

ORIENTAČNÍ CENA BEZ AKUMULÁTORU

Prořezávání větví má ještě čas, už teď vám ale poradíme, jaké zařízení tuto práci usnadní. Pobíhat totiž po zahradě s ruční pilkou je sice záslužný sport, a nutno dodat že s kvalitní ruční pilkou není tato práce ani taková dřina, ale existují i modernější přístupy. Aku pilka Parkside PAAS 12 A2 je zajímavým pomocníkem. Její konstrukce je levná, lehká, dobře padne do ruky a díky levným akumulátorům si jich můžete koupit několik a udržovat ji tak stále v chodu.

Aku nůžky na živý plot PPHSA 40-Li B2

Klady

+ Bezkartáčový elektromotor (vyšší životnost)

+ Překvapivě vysoký výkon

+ Nastavitelné otáčky

Zápory

Vyšší pořizovací cena

2 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Krásný živý plot je více méně synonymem pro dokonalou zahradu. Dosáhnout jej ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Začít je potřeba už u výběru vhodné dřeviny, kterým jsme se zabývali v tomto článku. Dalším krokem je tvarování a údržba plotu. Anglický královský zahradník by možná na ruční nůžky na plot nedal dopustit, ale my ostatní na takovou zábavu typicky nemáme čas ani nervy.

Práci vám proto usnadní aku nůžky na živý plot. Vybraný model aku nůžek Parkside Performance PPHSA 40-Li B2 se pyšní kvalitním bezkartáčovým elektromotorem, laserem broušeným nožem a hliníkovou lištou s krytem. Nůžky mají vysoký výkon a jsou součástí bateriového programu.

Aku řetězová pila PKSA 40-Li A1

Klady

+ Extrémní výkon na aku pilu

+ Levný ale plně funkční stroj

+ Jednoduchá údržba

Zápory

Plastové tělo

Úhel rukojeti není nastavitelný

2 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Parkside PKSA 40-Li A1 představuje atraktivní alternativu k tradičním spalovacím řetězovým pilám. Jde o model z řady Performance, který nabízí solidní kvalitu a především vysoký výkon. Když si k této pile pořídíte dva 8Ah akumulátory, nebudete mít problém s dostatkem síly při řezání. Pila má také systém pro pozvolný start a bezkartáčový elektromotor, který zaručuje delší životnost. Výborně uspokojí potřeby náročnějších zahrádkářů.

Vysokotlaký čistič PHDP 180 B2

Klady

+ Vysoký tlak i průtok

+ Vodou chlazený indukční motor

+ Dlouhá vysokotlaká hadice

Zápory

Může se stát, že narazíte na vadný kus

Má vyšší hmotnost

4 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Po zimním spánku se nám venku probouzí slunce a zalévá paprsky také terasy, pergoly, chodníčky a také omítku. Nedostatky, které skrývala absence slunečního světla a pochmurnost zimních dní, jsou najednou o kus lépe viditelné. Přidává se navíc probouzející se příroda – mezi dlažebními kostkami prorůstá tráva a znečišťují je ptáci. Zbavit se nánosů špíny jde i manuálně, ale práce to rozhodně není zábavná, je náročná a zabere hodně času.

Velkým usnadněním je využití vysokotlakého vodního čističe. Možná jej znáte pod lidovým označením „wapka“. Jeden takový nabízí s vynikajícím poměrem ceny a výkonu Lidl pod značkou Parkside Performance. Model PHDP 180 B2 nabídne tlak až 180 barů a průtok vody až 600 litrů za minutu. Motor je přitom chlazený vodou.

Aku křovinořez PPFSA 40-Li A1

Klady

+ Dostupný aku křovinořez

+ Odolný bezkartáčový elektromotor

+ Automatické odvíjení strunové hlavy

Zápory

Poměrně vysoká hmotnost

S akumulátory se oproti benzínové prodraží

2 700 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Bující travní porost zkrotí samozřejmě nejlépe klasická sekačka, co ale s místy, do kterých se nedostane? Nejlepší volbou je kombinovaný křovinořez. Ten nabízí funkci strunové sekačky i křovinořezu a poradí si nejen s trsy trávy, ale také navátými dřevinami či rákosem.

Aku křovinořez Parkside Performance PPFSA 40-Li A1 se řadí mezi ty lépe vybavené aku křovinořezy a nabízí vysoký výkon a elektromotor s dlouhou životností. S ohledem na vyšší hmotnost obdržel také praktická řídítka a závěs, takže se jeho asi 7 kilogramů s bateriemi rozloží do ramen a ne do předloktí.

Aku sekačka PPRMA 40-Li A1

Klady

+ Pro plochy až 1 500 m2

+ Díky 4 akumulátorům má vysoký výkon i výdrž

+ Nechybí regulovatelný pojezd a ocelový buben

Zápory

Vyšší pořizovací cena

Pokud budete chtít osadit 4 akumulátory, sekačka se prodraží

9 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Aku sekačky si v posledních letech své místo na trhu ještě hledaly, postupně se ale začínají dostávat na více a více zahrad. Nejlepší na nich je přitom to, že kombinují výhodu svobody pohybu, která je spojená s benzínovými modely s nižší hlučností a pokročilejšími funkcemi elektrických sekaček. Předně tedy odpadá nekonečné škubání za startovací šňůru doprovázené nadávkami „proč ten krám zase nestartuje“.

Aku sekačka Parkside Performance PPRMA 40-Li A1 je aktuálně nejlepší aku model, který Lidl nabízí. Má celou řadu předností, tou hlavní je ale její určení pro velké plochy. S těmi si poradí zejména díky využití rovnou 4 baterií s kapacitou až 8 Ah na kus. Sekačka dovede fungovat i se dvěma, ale výdrž i výkon jsou nižší. Elektromotor je bezkartáčový, takže nedochází k jeho rychlému opotřebení a nechybí ani ocelový buben či nastavitelný pojezd.

Zahradní kultivátor PGK 1500 A1

Klady

+ Velké ulehčení práce na záhonech

+ Levný ale plně funkční stroj

+ Jednoduchá údržba

Zápory

Plastové tělo

Úhel rukojeti není nastavitelný

3 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Možná jste o kultivátoru nikdy neslyšeli nebo jen tušíte, k čemu toto zařízení s ocelovými hvězdicemi slouží. Jde o nástroj určený k provzdušňování půdy, který při rozhrabávání hlíny nahrazuje rýč a motyku. Zahradní kultivátor Parkside PGK 1500 A1 z Lidlu máme na zahradě, otestovali jsme ho a spolehlivě nám slouží už více než rok.

Zdroje fotek: Lidl

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.