Menu

8 smart zařízení pro dokonalou automatizaci domácnosti

8 smart zařízení pro dokonalou automatizaci domácnosti

Chytrá domácnost se stává stále populárnější, a to především díky pokrokům v oblasti chytrých zařízení. Je tak možné jednoduše ovládat a monitorovat různé aspekty domova pomocí mobilních aplikací.

Chytrá zařízení umožňují automatizovat osvětlení, termostaty, zabezpečení a mnohé další systémy v domácnosti.

1. Chytré osvětlení Philips Hue

Philips Hue je ideálním způsobem, jak začít s automatizací vaší domácnosti.

Jedná se o revoluční systém chytrého osvětlení, který umožňuje dálkové ovládání světla z mobilního telefonu či laptopu. Osvětlení je kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant a je možné jej jednoduše ovládat hlasem. Aplikace Hue Bluetooth přináší mnoho způsobů, jak si osvětlení přizpůsobit.

Vybírat můžete s různých druhů osvětlení, od žárovek až po LED pásky či venkovní svítidla.

2. Robotický vysavač

Robotický vysavač je vysavač s inteligentními funkcemi, který vám ulehčí úklid – prakticky za vás vysaje podlahu. Díky navigačním senzorům se snadno pohybuje po místnosti, vyhýbá se překážkám a uklízí i pod nábytkem. Můžete ho programovat, ovládat přes mobilní aplikaci nebo hlasovým asistentem.

Na trhu existuje mnoho značek robotických vysavačů, ze kterých můžete vybírat. Mezi ty nejlepší patří např. iRobot, Roborock S8 nebo Rowenta.

3. Chytrá zásuvka TP-Link Tapo

Inteligentní elektrická zásuvka TP-Link Tapo vám pomůže se správou elektrických spotřebičů, i když jste mimo domov. Mobilní aplikace Tapo, se kterou svou zásuvku spárujete, vám umožní na dálku vypínat a zapínat spotřebiče nebo nastavovat různé časové režimy.

Zásuvka je navíc kompatibilní s virtuálními asistenty Amazon Alexa i Google Assistant.

4. Reproduktor Google Nest Mini

Google Nest Mini je kompaktní chytrý reproduktor s vestavěným hlasovým asistentem Google Assistant. S množstvím funkcí, které v sobě skýtá, vám poskytuje hlasové ovládání hudby, informací, domácnosti a dalších chytrých zařízení.

Navíc s kvalitním zvukem a možností propojení s dalšími reproduktory je perfektním společníkem pro zábavu a automatizaci vaší domácnosti.

5. Chytrý termostat Netatmo

Tento inteligentní termostat vám umožní ovládat vytápění vašeho domova na dálku, pomocí vašeho mobilního telefonu, tabletu či notebooku. Termostat je kompatibilní s operačními systémy Android, iOS i Windows Phone.

Lze jej používat společně s hlasovými asistenty Apple HomeKit, Amazon Alexa nebo Google Assistant.

6. Chytrý květináč Click and Grow Smart Garden

Click and Grow je inovativní chytrý květináč, který vám umožní snadno pěstovat čerstvé bylinky a rostliny uvnitř v bytě. Díky automatickému zavlažování, optimálnímu osvětlení a inteligentnímu senzoru se postará o ideální podmínky pro růst rostlin.

Stačí jednoduše kliknout a začít pěstovat svou vlastní zahradu v interiéru, bez námahy a s vynikajícími výsledky.

7. Tesla Smart Pet Sofa

Smart Pet Sofa je chytrý pelíšek pro vaše čtyřnohé miláčky. Pomocí mobilní aplikace Tesla Smart můžete manuálně nastavit teplotu pelíšku, a to od 20 °C do 38 °C, a dopřát tak vašim mazlíčkům dokonalý odpočinek.

Pohovka Smart Pet je vhodná především pro kočky a menší plemena psů do 15 Kg.

8. Venkovní Wi-Fi kamera TP-Link Tapo C500

Kompaktní bezpečnostní kamera s vysokým rozlišením, která poskytuje ostrý obraz a sledování ve vaší domácnosti nebo kanceláři. S funkcemi jako noční vidění, pohybovým detektorem a dvousměrným zvukem umožňuje vzdálené monitorování prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace.

Snadná instalace a možnost ukládání záznamů na microSD kartu nebo v cloudu zajistí klid a bezpečnost každé chytré domácnosti.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.