5 aku šroubováků, které se vejdou do kapsy | Arecenze
Menu

5 aku šroubováků, které se vejdou do kapsy

5 aku šroubováků, které se vejdou do kapsy

Kvalitní aku šroubovák je základní součástí výbavy každého správného kutila. Využití ovšem nachází i při běžných opravách a úpravách v domácnosti. Obyčejné aku šroubováky ale bývají poměrně rozměrné a může se s nimi proto hůře manipulovat, nedostanou se všude a jejich přenášení může být nekomfortní. Následující pětice malých aku šroubováků se s takovými problémy potýkat nemusí.

Skladný a všestranný

Šroubovák Xiaomi WOWSTICK je velký jen jako obyčejné pero, které také na první pohled připomíná, a není ani o moc těžší, což významně usnadňuje práci. Chlubit se může také Li-Ion baterií s výdrží až 8 hodin, plné nabití pak má trvat asi 40 minut. Součástí balení je i rozsáhlá řada šroubovacích bitů, díky kterým by si měl WOWSTICK poradit s širokou škálou drobných přístrojů a elektroniky.

Šroubovák WOWSTICK je ideální i do prostor, kam se nedostává příliš mnoho světla, a to díky třem LED světlům, která oblast šroubování osvětlí tak, jak je potřeba. Kromě toho umožňuje také bezpečné manuální použití v případech, kdy akumulátor na nějaký úkol nestačí. Šroubovák se v neposlední řadě i příjemně drží díky tělu z anodizovaného hliníku.

Snadná obsluha a vše pod kontrolou

Hlavní výhodou šroubováku Bosch PushDrive je velice jednoduché ovládání, se kterým si poradí naprosto každý. PushDrive je tak vhodný jak pro profesionály, tak pro amatérské kutily i úplné začátečníky, kteří jen potřebují pomocníka na opravy v domácnosti. Součástí robustního úložného boxu je i sada 32 šroubovacích bitů, které postačí na většinu běžných kutilských úkonů.

Baterie se plně nabije během dvou hodin, nedochází u ní ale k samovolnému vybíjení a šroubovák tak lze použít kdykoliv, i po delší době bez nabití. Stav baterie navíc ukazuje LED indikátor, takže nikdy nedojde k náhlému nepříjemnému překvapení v podobě úplného vybití uprostřed práce.

Poslední důležitou vlastností šroubováku PushDrive je možnost předvolby kroutícího momentu podle konkrétního materiálu. Tím se šetří baterie a zabraňuje se zbytečnému opotřebení.

Bezpečnost a maximální výkon

Bosch GO Professional se v lecčem podobá svému kolegovi od stejné firmy a také je vhodný především do domácnosti. Elektronická brzda nabízí možnost snadného vypnutí nástroje, aby nedošlo k poškození povrchu nebo samotného šroubováku, pět nastavení kroutícího momentu a režim maximálního výkonu pak umožňují použití šroubováku pro jakýkoliv úkol.

Tělo šroubováku je ergonomicky vytvarováno tak, aby uživateli přesně padlo do ruky a nebránilo tak v přesné a pečlivé práci i s těmi nejmenšími šrouby.

Růžový a hybridní

Narex AS 37 Hybro Lady kombinuje stylové růžové provedení s překvapivě vysokým výkonem. V praxi tento šroubovák umí dosáhnout až dvojnásobného kroutícího momentu, než všechny ostatní šroubováky na tomto seznamu, a to díky propojení síly elektrického akumulátoru a manuální síly z běžného šroubování.

Šroubovák je skladný, snadný na obsluhu a nechybí mu ani LED světlo pro lepší viditelnost při práci. Sada obsahuje také osm základních šroubovacích bitů a k tomu prodloužený držák na bity, aby se šroubovák dostal do opravdu každého zákoutí.

Univerzální a lehký

Podobně jako předešlý nástroj od stejné firmy, i Narex AS 37-Li Hybro kombinuje manuální a akumulátorové použití pro maximální výkon. Je tak schopen poradit si s menšími projekty citlivějšího charakteru, i s rozsáhlými a náročnými úkoly. Nesmí samozřejmě chybět LED světlo pro temné kouty i rychlonabíječka, díky které se baterie dobije během 45 minut.

Rychloupínací systém nástrojů umožňuje využití velkého množství spotřebního příslušenství, díky čemuž nepředstavuje problém ani nepřítomnost šroubovacích bitů v sadě. Díky propracovanému designu se šroubovák také dostane i na hůře dostupná místa a může tak pomocí tam, kde by běžný aku šroubovák selhal.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.