Menu

Nejlepší chytré hodinky Apple Watch Ultra jsou v lákavé slevě

Nejlepší chytré hodinky Apple Watch Ultra jsou v lákavé slevě

Uvažujete o koupi perfektních chytrých hodinek vhodných i pro outdoorové aktivity? Pak vás nejspíš zaujmou Apple Watch Ultra 1. generace, které jsou nyní k dispozici za zvýhodněnou cenu. Jaké mají hodinky přednosti? Vyplatí se jejich koupě, nebo je lepší si připlatit za novější verzi Apple Watch Ultra 2?

Hvězda mezi chytrými hodinkami

Apple Watch Ultra jsou unisexové chytré hodiny, které překvapí svým důmyslným designem a vysokým výkonem. Díky řadě praktických funkcí je využijete po celý den. Můžete s nimi přijímat hovory, psát SMS nebo platit skrze integrovanou funkci Apple Pay. Perfektně se hodí  při sportování, outdoorových aktivitách všeho druhu a skvěle monitorují také životní funkce.

Jejich hlavní předností je vysoká odolnost, za kterou vděčí titanovému pouzdru, safírovému sklíčku a voděodolnosti do 100 metrů. Jsou vybaveny jasným a velkým displejem, který je dobře čitelný i na přímém slunci. Kapacita interního úložiště 32 GB nabízí dostatek prostoru pro vaše oblíbené aplikace.

Disponují velmi přesnou dvoufrekvenční GPS lokalizací, spolehlivým kompasem a aplikací Oceanic+ poskytující cenné informace o oceánu pro potápěče. Vylepšené tlačítko Akce umožňuje ovládat hodinky i po hmatu a jeho funkčnost si můžete nastavit podle svých potřeb. Baterie vydrží při běžném režimu až 36 hodin, v úsporném režimu až 60 hodin.

Klady

+ Velký jasný displej

+ Kvalitní a odolné provedení

+ Vodotěsnost do 100 m

+ Slušná výdrž baterie

+ Mnoho funkcí včetně outdoor funkcí

+ Vhodné i pro náročné sporty

+ Sofistikovaný design

+ Programovatelné tlačítko Akce

+ Přesná GPS

+ České menu

Zápory

Vyšší cena

V porovnání s běžnými Apple Watch vyšší hmotnost

Dražší originální řemínky

16 800 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Apple Watch Ultra vs. Apple Watch Ultra 2

Pojďme si nyní porovnat první generaci Apple Watch Ultra s letošní novinkou, Apple Watch Ultra 2. Na první pohled je design obou hodinek zcela identický. Stejné zůstávají také použité materiály a rozměry produktu. Upgrade zaznamenal displej, a to zvýšení jasu o 1 000 nitů, což má vliv na lepší čitelnost na slunci.

Další inovací je zvýšení interní paměti z 32 GB na 64 GB. Původní velikost je ale pro většinu uživatelů dostatečná a kapacitu 64 GB využije jen ten, kdo používá opravdu hodně aplikací. Rozdíl ve výkonu čipu není mezi generacemi patrný. Detailní parametry obou modelů a jejich srovnání nabízí následující tabulka:

Apple Watch Ultra Apple Watch Ultra 2
Vzhled
Uvedení na trh srpen 2022 srpen 2023
Orientační cena od 16 800 Kč od 21 000 Kč
Max. výdrž baterie při běžném používání 36 h 36 h
Hmotnost 61,3 g 61,3 g
Velikost pouzdra 49 mm 49 mm
Materiál pouzdra Letecký titan Letecký titan
Sklíčko Safírové Safírové
Typ displeje a svítivost Retina, OLED, 2 000 nitů Retina, OLED, 3 000 nitů
Velikost displeje a rozlišení 2″, 410 x 502 2″, 410 x 502
RAM 2 GB 2 GB
Kapacita úložiště 32 GB 64 GB
Vodotěsnost  100 m (10 ATM) 100 m (10 ATM)
Kompatibilní OS iOS 16, iOS 17 iOS 17
Konektivita Wi-Fi, Bluetooth, NFC, LTE Wi-Fi, Bluetooth, NFC, LTE
Menu v češtině Ano Ano

Závěr

Prémiovou modelovou řadu Apple Watch nelze popsat jinak než jako perfektní hodinky. Nezklamou při běžných každodenních aktivitách, ani při extrémních sportech. Novější verze Apple Watch Ultra 2 nepřinesla oproti první generaci Apple Watch Ultra žádné převratné inovace.

Design je zcela identický a zásadní rozdíly ve výkonu a funkčnosti nepozná ani náročnější uživatel. Patrný tak zůstává především rozdíl v ceně. Pokud uvažujete o pořízení nejlepších chytrých hodinek od Applu, první generace Apple Watch Ultra vás určitě nezklame a přitom ušetříte pár tisíc korun.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Lze používat prosím i PDF Viewer?

Martin čáp

Dobrý den, ano, existují k tomu určené aplikace.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.