Menu

Avast údajně slibuje Čechům výdělek 100 000 Kč / týden, pokud si koupí akcie. Ale jde o podvod, varuje sám Avast

Avast údajně slibuje Čechům výdělek 100 000 Kč / týden, pokud si koupí akcie. Ale jde o podvod, varuje sám Avast
Zdroj fotografie: Pexels a Rawpixel a Uživatel NortonLifeLock / Creative Commons / CC BY-SA

Internetoví podvodníci zneužívají ke svým nekalým praktikám mj. jméno společnosti Avast, jejíž stejnojmenný antivirus patří dlouhodobě k nejlepším na trhu. Lidi lákají na pohádkový výdělek, kterého mohou dosáhnout právě díky antiviru a spolupracující falešné platformě. Vše přitom vypadá věrohodně a oběti jsou o tomto informovány na známém ekonomickém portálu e15, varuje Avast.

Výdělek 100 000 Kč / týden za „malý“ poplatek

Avast je v případě klamavé reklamy zneužit následovně: podvodníci na sociálních sítích sdílí reklamu, v níž lákají na krásné výdělky, a více se dozví v článku. Po jeho otevření se dostanou na zfalšovanou stránku nějakého média, například zmíněného deníku e15.cz, kde popisují, že Avast ve spolupráci s firmou Invictus Mining (ta mimochodem existuje a je registrována v ČR) zajistí krásný výdělek.

Jednat se má o 4 000 € týdně, což je v přepočtu kolem 100 000 Kč. Samozřejmě velmi lákavé, ale platí jednoduché pravidlo, že jakmile to vypadá až moc krásně, jde o podvod. Což v tomto případě je. Skrze antivirus přitom podvodníci slibují těžbu kryptoměn, ale program k ničemu takovému neslouží.

Kdo se nechá nachytat, vyzvou ho podvodníci nejdříve k nákupu akcií Avastu přes falešnou investiční platformu, což je onen vstupní poplatek. Ten nicméně varoval, že jde o podvod a žádný takový program nevyvíjí ani nešíří, jeho jméno je pouze zneužíváno, aby útočníci vzbuzovali v obětech jistotu.

Reklamy mívají zejména gramatické chyba

Zmást se nenechte ani falešnými zprávami, v nichž často stojí vyjádření ekonomů, generálního ředitele společnosti apod., opět se jedná o sprosté zneužití jmen a významu osob. Že jde o podvod můžete mimochodem poznat i podle toho, že v nich jsou gramatické a stylistické chyby, špatné skloňování atd.

Výsledkem tohoto podvodu můžete být nejenom ztráta peněz za onen vstupní poplatek, potažmo nákup údajných akcií Avastu, ale rovněž vám mohou ukrást platební údaje a strhávat vám dále peníze. Jinou metodu pak používají podvodníci v případě dalších podvodných investičních reklam.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.