Menu

Nová baterie Honoru Magic 6 Pro zvládla fungovat i na okraji vesmíru! Globální vydání už příští týden

Nová baterie Honoru Magic 6 Pro zvládla fungovat i na okraji vesmíru! Globální vydání už příští týden
Zdroj: Youtube.com/@honorczsk282

Několikahodinový pobyt s telefonem v mrazivém počasí už nebude pro baterii problém. Honor Magic6 Pro, který bude pro evropský trh oficiálně představen 25. února na veletrhu MWC 2024, je vybaven obří 5 600mAh baterií s extrémní odolností vůči mrazu. Aby Honor dokázal odolnost své revoluční křemíko-uhlíkové baterie 2. generace, musel čelit dvěma extrémním výzvám – pobytu ve stratosféře a v mrazáku s -20°C.

Honor Magic6 Pro. Zdroj: Hihonor

Mrazivá výzva č.1: Výlet do stratosféry

První extrémní výzvou byl více než tříhodinový pobyt ve stratosféře. Stratosféra je jedna z vrstev atmosféry, která se nachází ve výšce okolo 10 – 50 km nad zemským povrchem. Je typická velmi nízkými teplotami v rozmezí -45 do -75 °C. Plně nabitý telefon Honor Magic6 Pro byl připevněn se zapnutým displejem k meteorologickému balónu a vyslán vzhůru (viz video níže).

Jak telefon stoupal, teplota okolí rychle klesala. Později byl telefon spuštěn zpátky na zem. Kapacita baterie se snížila na 86 %, což je po více než 3 hodinách v silném mrazu skvělý výsledek. Mnohé jiné telefony (například starší iPhony) jsou na nízké teploty citlivé a rychle jim klesá kapacita baterie. Někdy dokonce může dojít až k vypnutí.

Mrazivá výzva č.2: Čtyři hodiny v -20°C

Status dosud nejvýkonnější bateriové technologie na světě, která poskytne perfektní výkon i v extrémních teplotách pod nulou, potvrdit Honor také v dalším testu. Ten můžete vidět na youtubovém kanálu PhoneBuff pod názvem “The Most Extreme Battery Test I’ve Ever Done – Honor Magic6 Pro” nebo na videu níže.

Plně nabitý mobil umístili do speciálního mrazáku a nastavili vnitřní teplotu na -20°C. Aby telefon zůstal aktivní, pouštěli na něm z Youtube videa pomocí připojené bezdrátové myši. Po 4 hodinách v mrazu klesla kapacita baterie jen o 24 %.

Co za tím vězí

Běžná lithium-iontová baterie, která zatím v mobilním průmyslu dominuje, funguje na bázi uhlíkové anody. Inovativní křemíko-uhlíková baterie 2. generace využívá na anodě místo uhlíku křemík, který má téměř 10x vyšší energetickou hustotu (372 mAh/g vs. 3 579 mAg/h). Křemík ale není objemově stálý a může nabýt až o 300 %. Aby k tomu nedošlo, zkombinoval jej Honor s uhlíkem.

Díky tomu došlo k o cca 6 % nárůstu energetické hustoty, která umožnila navýšení kapacity na 5 600 mAh, aniž by došlo k fyzickému zvětšení baterie. Za vysokou odolnost vůči nízkým teplotám vděčí baterie kromě křemíku také novému chytrému čipu Honor E1. Inteligentní technologie čipu rozpozná okolní teplotu a optimalizuje jí proces nabíjení a vybíjení baterie. Nová bateriové technologie rovněž přináší posílení rychlého nabíjení na 80 W.

Ilustrační obrázek

Zajímavost na závěr

S vylepšením výkonu baterie přidáním křemíku není zas až takovou novinkou. V roce 2016 Tesla představila elektromobil Model 3, jehož baterie má zvýšenou kapacitu až na zhruba 550 mAh/g a to právě díky přidání určitého procenta křemíku. Tesla Model 3 se prodává od roku 2017.

Související články

Honor Magic 6 Pro vs. Honor Magic 5 Pro: Nový model bude hit, má brutální jas displeje, profi fotoaparát a spoustu dalších vylepšení

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.