Menu

Běžecký pás do garsonky? 5 modelů, které schováte za skříň i pod postel

Běžecký pás do garsonky? 5 modelů, které schováte za skříň i pod postel

Běžecký pás je oblíbeným strojem na cvičení, umožňuje chůzi nebo běh v pohodlí domova či posilovny i za špatného počasí. Každá správná posilovna má několik běžeckých pásů, aby se dostalo na více sportujících. Chtěli byste si pořídit běžecký pás i domů, ale bojíte se, že byste ho neměli kde skladovat? Dnes už můžete už mít skládací běžecký pás, který se vejde i do garsonky. Mrkněte, na co dát pozor při výběru i na konkrétní tipy na pásy.

Druhy běžeckých pásů

Běžecké pásy se rozdělují podle pohonu motoru na motorové a bezmotorové.

  • Bezmotorové pásy se hodí do malých prostorů, jsou skladné jak při cvičení, tak i při skladování. Malou nevýhodou je, že musíte pás rozpohybovat sami. Výraznější nevýhoda je jejich výkon, hodí se spíše na chůzi, doporučují se také po rehabilitaci nebo pro seniory. Pásy by mohly být skvělé, ale protože jich je na trhu malý výběr, tak mají tyto výrazné nedostatky.
  • Motorové pásy jsou naopak hojně využívané. Jejich funkce i možnosti rychlostí jsou o mnoho lepší. Součástí pásů bývají i bezpečnostní pojistky, aby se běžecký pás při pádu běžícího vypnul, případně aby se stroj nepřehrál. Pásy také běžně sledují uběhnuté km, tempo běhu, spálené kalorie a měří tep.

Pásy do malé domácnosti

Dnes je již většina pásů skládací, běžecký pás je možné složit a uskladnit, mívají také tlumič a kolečka pro přesun. Pokud máte kupříkladu místo vedle skříně, je možné, že se vám vedle ní vejde i relativně mohutný stroj. Pokud ale chcete, aby vám stroj zabíral co nejméně místa, myslete na to při výběru základních parametrů – vybírejte nižší hmotnost stroje i rozměry běžecké plochy.

Vybírat byste měli také podle vaší sportovní výkonnosti. Pokud plánujete na pásu spíše chůzi nebo pomalejší běh, pás nemusí mít takový výkon.

Parametry, které sledovat při výběru

Další parametry, které je důležité při výběru porovnávat jsou ty technické. Běžecké pásy se liší nosností, výbavou i doplňkovými funkcemi.

Běžné pásy mají nosnost 100-170 kg, čím vyšší nosnost stroj má, tím je kvalitnější a déle vydrží. Je důležité, pro jaký typ cvičení se bude pás využívat. Pásy se vyrábějí s maximální rychlostí až do 20 km/h, pokud jste zdatnými běžci, měl by pás mít maximální rychlost alespoň 15 km/h.

Důležitý je také výkon motoru. Prodejci uvádějí jednotku HP (horse power / koňská síla), která odpovídá přibližně 0,75 kW. Pro časté používání by měl mít pás výkon 4-5 HP, pro méně časté vám postačí motor s výkonem 2-3 HP. Některé pásy mají i možnost nastavení náklonu, který simuluje běh do kopce a umožňuje přirozenější pohyb i efektivitu cvičení. Sklon bývá v rozmezí 0-20 stupňů. Čím vyšší sklon, tím náročnější cvičení, výběr už pak záleží na potřebách běžce.

Tipy na skládací pásy se skvělými recenzemi

Nejkvalitnější pásy jsou většinou špatně skladné, protože potřebují velkou konstrukci pro takový výkon. Existují ale pásy, které splňují oboje – kvalitu i skladnost, můžete mrknout na výběr těch nejlepších.

Housefit

Běžecké pásy Housefit mají hned několik verzí s různou výkonností, vybere si mezi nimi určitě každý. Pásy jsou velmi kvalitní a kterýkoli z nich vyberete, nesáhnete vedle. Zároveň jsou také dobře skladné a díky nižší hmotnosti se dají lépe přenášet. Doporučit lze například Housefit Tempo 50, který je aktuálně k dostání za 13 990 Kč nebo o něco rychlejší a profesionálnější Housefit SPIRO 80 iRun za 22 990 Kč.

inSPORTline

Tato značka vyrábí také řadu kvalitních pásů, které se umisťují v testu mezi nejkvalitnějšími. Při jejich výběru do malého bytu ale sledujte i jejich hmotnost a robustnost, většinu strojů bohužel nejde do garsonky doporučit. Za doporučení ale stojí inSPORTline Lavister, který se dá aktuálně sehnat zhruba za 17 700 Kč a má nižší hmotnost, takže se s ním dobře manipuluje. Zajímavý je též levnější inSPORTline inCondi T20i.

Acra

Běžecký pás Acra je velmi kvalitní, ale bývá robustní. Doporučit lze pás Acra 05-GB4300 za 15 900 Kč, který má kratší běžeckou plochu a je skladnější. Pás je ideální pro běžce vysoké do 170 cm, pro ostatní je pás také vhodný, ale běžci by měli nejprve vyzkoušet běh v pomalejším tempu, aby si přivykli na prostor, po kterém běhají.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.