Menu

Česká značka Festa působí na trhu více než 30 let: S původem jejích produktů je to ale složitější

Česká značka Festa působí na trhu více než 30 let: S původem jejích produktů je to ale složitější
Zdroje obrázků: Festa, Ilustrace: Arecenze

Festa je ryze česká značka, která nabízí extrémně široký sortiment nářadí a dalších potřeb pro kutily a profesionály. Chlubí se více než 30 letou tradicí a bezmála 7 000 různými produkty ve svém aktuálním portfoliu. Kde své nářadí vyrábí a vyrábí si jej vůbec?

Festa zásobuje řemeslníky i kutily

Značku Festa vlastní česká společnost Levior se sídlem v Přerově. Levior se zaměřuje především na ruční, elektrické a akumulátorové nářadí, měřící zařízení, zahradní nářadí, autodoplňky a další vybavení pro řemeslníky a kutily. Na trhu působí více než 30 let (založeno 1992) a své produkty dodává do maloobchodů, obchodních řetězců, stavebních firem, dílen a garáží.

Společnost uvádí, že její aktuální nabídka čítá téměř 7 000 položek, kterými zásobuje přes 3 000 spokojených maloobchodních zákazníků v České republice a dalších 15 zemích Evropy a USA. Levior se chlubí, že při výrobě používají kvalitní a zdravotně nezávadné materiály. Při navrhování svých produktů kladou důraz na moderní a ergonomický design.

U českých kutilů a drobných řemeslníků je Festa poměrně populární. Podle Heureky se nejvíce se prodává různé dílenské vybavení, pomůcky pro zedníky a obkladače, měřící zařízení, spotřební materiál a zahradní nářadí. Uživatelských recenzí těchto produktů není mnoho, ale jsou velmi dobré. Z osobní zkušenosti mohu doporučit zednické nástroje této značky, které jsou cenově dostupné a přitom kvalitní.

Sama Festa ale nářadí nevyrábí

Přímo na svých webový stránkách se Levior označuje za “dodavatele” nářadí a nikoliv výrobce. Zároveň se chlubí, že „kvalitu svého zboží pravidelně kontrolujeme za pomoci renomovaných zkušeben a vlastních pracovníků na výrobních místech”. Zdá se tedy, že si Festa jako mnoho jiných značek nářadí nechává sortiment vyrábět dalšími společnostmi na zakázku v cizině podle svých přesně definovaných požadavků.

Renomovaní výrobci nářadí (DeWalt, Makita, Bosch či Milwaukee) zpravidla sice mají své vlastní továrny, nachází se ale po celém světě. Nejčastějšími lokalitami výroby nářadí jsou nejen u těchto značek Čína, Mexiko, Malajsie, Indonésie, Tchaj-wan, Vietnam a v menší míře Evropa. I když se nám nepodařilo zjistit konkrétní výrobní lokality Festy, s nevyšší pravděpodobností budou velmi podobné jako v případě ostatních výrobců nářadí.

Zdroje: FESTA, Levior

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.