Menu

10 Českých výrobků, které jsou lepší než zahraniční konkurence

10 Českých výrobků, které jsou lepší než zahraniční konkurence

Čeští výrobci mají ve světě renomé. Určitě si bez dlouhého rozmýšlení vybavíte automobilku Škoda, hodiny Prim či české sklárny. V dnešním článku se zaměříme na 10 českých výrobků, které doslova převálcovaly zahraniční konkurenci. Důkazem jejich prvenství je vítězství v prestižní mezinárodní soutěži Red Dot Design Award. Možná vás překvapí, že v seznamu uvidíte hasicí přístroj, koloběžku, hrnce či kartáčky na mezizubní prostory.

Kancelářská židle Arcus (Red Dot 2023)

Kancelářská židle Arcus zaujme na první pohled svým netradičním designem i vysokou úrovní komfortu při sezení. Díky svým jedinečným vlastnostem zvítězila v prestižní soutěži Design Award 2023 v kategorii Office Design & Equipment. Její předností je ve tvaru písmene S prohnutý zádový opěrák, poskytuje pohodlnou oporu zádům i ramenům. Židle je na výběr z více barevných provedení, aby skvěle zapadla do každé kanceláře.

10 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Designový hasící přístroj Amplla HUSSECHUCK (Red Dot 2022)

Velkou specialitou české výroby, která v roce 2022 zastínila zahraniční konkurenci, je designový hasící přístroj HUSSENCHUCK. Zcela nový a převratný koncept hasících přístrojů pozvedne každý interiér a přitom si zachovává vysokou funkčnost a kvalitu. Přístroj při manipulaci navádí uživatele hlasovými pokyny a snadno se ovládá i jednou rukou. Součástí produktu je také ochranný štít proti žáru nebo rozbitému sklu a další funkční doplňky (svítilna, hasičská deka, lékárnička a plynová maska).

9 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Turistické lyže Egoé Beat (Red Dot 2021)

V roce 2021 zabodovaly v designové soutěži Red Dot turistické lyže značky Egoé Beat. Lyže jsou lehké a nabízí dokonalé pohodlí a bezpečnost. Jejich hlavní doménou je nekonvenční design v duchu moderního minimalismu. Díky svému provedení a funkčnosti lyže uspokojí i náročnější uživatele.

10 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Mezizubní kartáčky Spokar XM (Red Dot 2021)

Dalším českým produktem, který v roce 2021 zvítězil nad konkurencí, jsou mezizubní kartáčky Spokar z dílny Spojených kartáčoven Pelhřimov. Porotu soutěže Red Dot zaujaly různě barevné kartáčky zobrazené na obalu, které usnadňují výběr správného produktu, a praktický stojánek zajišťující hygienické skladování. Dalším plusem produktu je použití udržitelných materiálů.

120 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Odšťavňovač Sana Supreme Juicer (Red Dot 2021)

Top českým produktem je bezpochyby i horizontální odšťavňovač Sana Supreme Juicer, který přináší revoluci v odšťavňování. Odšťavňovač disponuje řadou inovativních technologiích, která výrobku přinesla v roce 2021 ocenění Red Dot. Tichý a výkonný motor BLDT se nepřehřívá a umožňuje nepřetržitý chod. Výhodou je možnost regulace otáček i automatický zpětný chod při přehlcení. Jeho obsluha i čištění jsou proto velmi jednoduché.

18 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Úklidový systém ProfiMate Tescoma (Red Dot 2020)

Úklidová sada ProfiMate od českého výrobce Tescoma zahrnuje celkem 30 domácích úklidových nástrojů pro širokou škálu požadavků. Součástí systému jsou mopy, štěrky a smetáky s třemi různými rukojeti a s protiskluzovým držadlem. Nejvíce zaujme rozprašovací mop s nádržkou, či ždímací mop s 3D otočným kloubem pro pohodlný úklid pod nábytkem. Porota Red Dot charakterizovala produkt jako “prostorově velmi úsporný” a “nejmodernější pomocník při úklidu.”

Rychlovarná konvice Tescoma President (Red Dot 2018)

Dalším úspěchem značky Tescoma je nerezová rychlovarná konvice President, která vyniká praktickým a elegantním designem. Konvice umožňuje uvařit vodu na 80, 90, 95 nebo 100°C a udržet ji na požadované teplotě až po dobu 30 minut. S Tescomou President je snadná také příprava kojenecké stravy – konvice převáří vodu a po jejím ochlazení na 40°C upozorní akustickým signálem. Široký plnící otvor umožňuje snadnou obsluhu i čištění. 

3 900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Ponožkoboty Skinners (Red Dot 2017)

A teď trochu z jiného soudku. Čeští výrobci často přicházejí s doslova převratnými koncepty. Jedním z nich jsou i ponožkoboty Skinners, které jsou držiteli ocenění Red Dot z roku 2017. Inovativní obuv nadchne vysokým komfortem a odolnými materiály umožňující jejich nošení při indoorových i outdoorových aktivitách. V současné době značka navázala na úspěch druhou Skinners Comfort 2.0.

1 000 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Nádobí Tescoma Ultima (Red Dot 2015 a 2017)

Ještě jednou a naposled se vrátíme ke kuchyňskému vybavení. Z nádobí značky Tescoma hravě předčí konkurenci tlakový hrnec Ultima 6.0. Hrnec o objemu 6 litrů umožňuje pohodlné a bezpečné otevírání/zavírání a díky systému nastavení tlaku v něm lze připravit širokou škálu různých pokrmů. V Red Dot zaskórovala taktéž 10 dílná sada hrnců Ultima s inovativním systémem poklic, které nabízí různé možnosti uzavření hrnců.

Koloběžka Yedoo Wolfer (Red Dot 2016)

Posledním z námi vybraných produktů je opravdová specialita. Jedná se o stylovou závodní koloběžku Yedoo Wolfer s lehkým a nevšedně zakřiveným hliníkovým rámem. Hlavními přednostmi koloběžky jsou atraktivní design a perfektní jízdní vlastnosti. Porota Red Dot ocenila především promyšlenou koncepci se zakřivenými profily, které dodávají výrobku eleganci, dynamiku a odolnost.

15 600 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Co to je Red Dot

Red Dot Design Award je mezinárodní soutěž zaměřená na produktový, průmyslový, značkový a komunikační design. Soutěž se koná každoročně od roku 1954 a zúčastňují se jí výrobci a produkty z celého světa. Vítězům je udělena značka kvality Red Dot (“Červená tečka”). V soutěži jsou úspěšní také zástupci z České republiky. Ocenění opakovaně získávají například modely aut Škoda či výrobky do kuchyně a domácnosti značky Tescoma.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.