Menu

Revoluční chytrá aku vrtačka s dotykovým displejem: Geniální nápad, na který nejsou peníze

Revoluční chytrá aku vrtačka s dotykovým displejem: Geniální nápad, na který nejsou peníze
Zdroj: Robbox

Robbox xDrill je první aku vrtačka svého druhu s chytrými funkcemi a dotykovým LCD displejem. Při jejím navrhování byl kladen důraz především na snadné použití a vysokou funkčnost. Díky integrovaným laserům a mikroprocesoru své obsluze výrazně usnadní práci na nahradí několik dalších kusů nářadí. Projekt zatím stále shání peníze na svou realizaci. Někteří sponzoři už ztrácejí trpělivost.

Dva lasery a dotykový displej

Chytrá aku vrtačka Robbox xDrill kromě vrtání nabízí tyto praktické funkce:

  • Laserové měření – měření vzdáleností, kontrola hloubky, nastavení souřadnic vrtání
  • Digitální nivelací – digitální vodováha na displeji, nastavení vlastního úhlu vrtání
  • Inteligentní rychlost vrtání/kroutivý momentem – dostupné jsou tři režimy (auto, vlastní a rychlý)

Řízení funkcí má na starosti mikroprocesor v rukojeti, který vyhodnocuje data z dvou laserů – horního 180° rotačního laseru a spodního laseru. O výkon stroje se postará digitální bezkartáčový motor.

 

Její ovládání je jednoduché a to především díky dotykovému LCD displeji, který je umístěný v zadní části nad držadlem, aby při práci umožnil neustálou kontrolu nad všemi funkcemi. Samozřejmě nemůže chybět běžný spínač, přepínač chodu vpřed/zpět a regulátoru rychlosti/kroutícího momentu.

Nechybí ani mobilní aplikace

O ještě pohodlnější ovládání a další funkce se postará mobilní aplikace. Ta umožňuje ukládání vašich měření, vyhledání nářadí, jeho uzamčení pro případ krádeže a nastavení uživatelských profilů. Díky ní budete mít dokonalý přehled o délce používání vrtačky, rychlosti vrtání a použitém kroutícím momentu. Aplikace je kompatibilní s iOS a Androidem.

Aku vrtačka disponuje odnímatelnou lithium-iontovou 21 V baterií s vlastní nabíjecí stanicí. Baterie je nabitá z nuly do plné kapacity jen za 45 minut. Výdrž vrtačky na plně nabitý akumulátor činí při běžném provozu 2-3 hodiny, při vyšším zatížení zhruba hodinu.

Stroj vyniká nízkou hmotností. Včetně baterie váží jen 1,5 kg. Celkové rozměry vrtačky jsou 22,5 x 19 x 7,5 cm. Pro snadné přenášení a uskladnění je vrtačka vybavena praktickým kufrem, do kterého se vejde spolu s akumulátorem a nabíječkou.

Hlavní parametry:

  • Bezkartáčový motor
  • Dotykový LCD displej
  • 21 V Li-ion akumulátor
  • Hmotnost 1,5 g
  • Rozměry 22,5 x 19 x 7,5 cm

Zatím ji bohužel nekoupíte

Výrobce plánuje prodávat vrtačku ve dvou variantách – startovací a standardním setu. Startovací set obsahuje vrtačku, akumulátor a nabíječku a měl by stát 291 dolarů (zhruba 6 700 Kč). Standardní set zahrnuje navíc ještě kufr a měl by být k dispozici za cenu 328 dolarů (asi 7 600 Kč).

Vrtačku vyvíjí technologická společnost Robbox Inc. z Vancouveru v Kanadě. Produkt je již několik let v testovací fázi. Aby mohl být projekt uveden na trh, sbírá potřebné finanční prostředky pomocí startupové platformy Kickstarter. Za 4 roky zbylo vybráno jen necelých 190 000 dolarů (4 400 000 Kč) od více než 400 sponzorů.

Bude vůbec někdy dokončena?

Ohledně “vrtačky budoucnosti” se hromadí otazníky. Projekt byl před časem z oficiálního webu společnosti odstraněn a zůstává pouze na platformě Kickstarter. Zde ale proběhla poslední aktualizace před 8 měsíci. Někteří sponzoři si v minulosti stěžovali, že zatím nedostali své předplacené vrtačky. Přitom podle výrobce měly být připravené pro sériovou výrobu už v roce 2021.

Uspokojivý není ani nedostatek konkrétních informací. Nevíme, jaký max. kroutící moment vrtačka nabízí a jestli je vybavena příklepem. Stejně tak není jisté, zda vrtačka splnila běžné testy, jako například na pád z výšky či jaké splňuje IP krytí proti vniknutí prachu a vody. Nicméně, i přesto to se jedná o velmi zajímavý produkt, který by mohl mít velký potenciál.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.