Chytrá domácnost z Lidlu je levná, moc parády ale neudělá | Arecenze
Menu

Chytrá domácnost z Lidlu je levná, moc parády ale neudělá

Chytrá domácnost z Lidlu je levná, moc parády ale neudělá

Silvercrest a Livarno – tyto privátní značky skupiny, do níž se Lidl řadí, patří mezi příznivci obchodního řetězce mezi oblíbené. Mezi produkty těchto značek najdete kuchyňské vybavení, osvětlení, nebo třeba vybavení pro osobní hygienu (elektrické kartáčky, holící strojky, ale i osobní váhy). Jednou z méně známých kategorií je chytrá domácnost.

Zajímavé produkty jsou, je jich ale málo

Na e-shopu Lidlu najdete několik zařízení orientovaných na chytrou domácnost. Jejich propojení je snadné, kvalita odpovídá pořizovací ceně, výběr ovšem zatím není nikterak nepřeberný. Řetězec tak cílí spíše na nenáročné uživatele, kteří nehledají žádnou pokročilou automatizaci, ale zcela základní prvky. Všechna zařízení jsou navíc omezena pouze na standard Zigbee 3.0.

Centrální jednotka Silvercrest

Klady

+ Velmi nízká cena

+ Podpora kvalitního standardu Zigbee 3.0

+ Google Assistant i Apple HomeKit

Zápory

Nutno připojit k síti kabelem

Nejedná se zrovna o designový zázrak

650 Kč

Základním stavebním kamenem chytré domácnosti je centrální jednotka. Pod značkou Silvercrest najdete jednotku SGWZ 1 A2, která slouží k připojení všech možných zařízení podporujících standard Zigbee 3.0. Dosah jednotky by měl být podle výrobce až 70 m ve volném prostoru, v domácnosti ovšem počítejte samozřejmě s podstatně nižší vzdáleností. Zařízení podporuje Google Assistenta stejně jako Apple HomeKit.

Chytré zásuvky a zásuvkové lišty Silvercrest

Klady

+ Zajímavá cena

+ Podpora kvalitního standardu Zigbee 3.0

+ Google Assistant i Apple HomeKit

Zápory

USB porty nelze vypnout, vypínat se dá pouze zásuvkové zdířky

350 Kč

Mezi nejjednodušší způsoby, jak udělat z „hloupých“ zařízení chytré je jejich připojení na chytrou zásuvku. Lidl má v nabídce jak smart zásuvky, tak i celé zásuvkové lišty (lidově „prodlužky“). Jedná se o zajímavou a dostupnou variantu, na které není moc co pokazit a není se tedy čeho bát. Podle uživatelů fungují tyto produkty dobře.

Chytrá stropní svítidla a žárovky Livarno

Klady

+ Levné řešení osvětlení

+ Podpora kvalitního standardu Zigbee 3.0

+ Dobré uživatelské recenze

Zápory

Hodně omezený výběr

V nabídce jsou jen celé sady žárovek

1 200 Kč

Nejoblíbenější aplikací chytré domácnosti je využití chytrých svítidel. Těch najdete ve výběru Lidlu pod značkou Livarno jen velice omezený počet, a to sice sadu žárovek s centrálou, stropní svítidla, lampičky, LED pásek a venkovní svítidla. Zařízení jsou funkční a uživatelé jsou s nimi vesměs spokojení, omezující je ale to, že se například žárovky prodávají pouze v sadě a ne samostatně.

Zdroj obrázků: Lidl

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.