Menu

Jak na jarní vyčištění tenisek? Vyzkoušeli jsme čistič Crep Protect (Recenze)

Jak na jarní vyčištění tenisek? Vyzkoušeli jsme čistič Crep Protect (Recenze)
Vše mimo pouzdro

Bílé tenisky vypadají obvykle po pár měsících občasného nošení na podzim a v zimě tak, že by potřebovaly do teniskového wellnes. Běžně si poradíme vodou s mýdlem, ale protože v Árecenzích rádi zkoušíme nové věci, hledali jsme profesionální řešení pro čištění bot. Zaujal nás čistič Crep Protect, který jsme pořídili rovnou ve variantě, kdy je součástí krabička, hadřík a kartáč. Celá sada vyjde asi na 519 Kč, samotný čistič pořídíte od 350 Kč.

Během pár dnů nám sada přišla ve velké krabici od bot a vrhli jsme se na testování. Pouzdro působí luxusním dojmem, vše je příjemně zabalené a vypadá velmi dobře.

Shrnutí:

 • Crep Protect je specializovaný čistič bot, který jsme vyzkoušeli v pěkném kompaktním balení i s příslušenstvím
 • Čistič se aplikuje na botu pomocí kartáče a vytváří se pěna, která se následně setře hadříkem
 • Čistič dokáže výborně vyčistit nečistotu z bílé kůže, průměrně z látkových částí boty, ale neporadí si se zašlou špínou na gumových podrážkách
 • Celkově lze říci, že čistič si dobře plní svou práci, ale ne o tolik lépe než běžná mýdlová voda nebo levnější čističe
 • Můžeme ho doporučit pro čištění tenisek, ale existují i levnější a podobně účinné metody čištění

Klady

 • Vyčistí dobře nečistotu zejména z bílé kůže
 • Kompaktní balení
 • Dobrá kvalita všech součástí

Zápory

 • Nadprůměrná cena, průměrný účinek
 • Neporadí si se zašlou špínou na gumě podrážky
 • Nefunguje nijak skvěle na látkovou část bot
 • Kartáč je malý a blbě se drží

Jak se sada Crep Protect používá

Čistič jsme použili na průměrně zašpiněné boty z běžného nošení. Nechtěli jsme čistit obrovskou vrstvu bláta jako to dělají často výrobci v promo videích, protože pak se i obyčejná voda zdá jako skvělý čistič. Zajímalo nás, jak si poradí s běžnou “zašedlou” botou od okopání a běžné chůze.

Níže přikládáme video od výrobce, znečištění ve videu nám přišlo zvláštně velké a výsledek až podezřele skvělý.

Návod říká, že máme postupovat v těchto krocích, které jsme také dodrželi:

 

  1. Do misky nalejte teplou vodu a nakapte čistič
  2. Malé množství čističe aplikujte na kartáč
  3. Pečlivě vykartáčujte tenisky tak, aby vznikla vrstva pěny
  4. Očistěte tenisky hadříkem do sucha
 1.  

 

Čistidlo je vodové struktury a na kartáč se nakapává. Problém byl na začátku určit, kolik kapek máme nakapat. Při několika málo kapkách čistič na botách nevytvářel požadovanou vrstvu pěny, proto jsme přidali a kapali asi 6-10 kapek na každou stranu boty, celkem tedy asi 20 kapek na botu.

Jak bylo psáno v návodu, na botě se vytvořila vrstva pěny a pokračovali jsme v drhnutí. Pěnu jsme následně setřeli hadříkem a botu doleštili.

Výsledky na teniskách Nike Air Max – hodnotíme 6 / 10

Výsledky na teniskách Nike Air Force – hodnotíme 8,5 / 10

Shrnutí a závěr – Celkově hodnotíme 7,5 / 10

Čistič si dobře poradil zejména s bílou kůži tenisek. Látkové části sice trochu vyčistil, ale efekt byl podobný, jako když použijeme jen vodu s mýdlem. S čím si čistič moc neporadil, jsou zašedlé podrážky (s těmi si ale zatím neporadil žádný čistič, který jsme zkoušeli).

Celkově nás čistič spíše zklamal, protože jsme očekávali lepší účinek vzhledem k tomu, že jde o specializovaný a ne zrovna levný čistič. Svoji práci splnil, ale ne zas tako lépe, než mýdlová voda nebo základní levnější čističe.

Doporučit ho tedy pro čištění tenisek můžeme, zvlášť pokud vám vyhovuje celá sada, zpracovaná je výborně. Rozhodně ale najdete i levnější podobně účinné čističe nebo metody čištění. Do budoucna pro vás připravujeme srovnávací článek jednotlivých metod a čištění bot.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.