Menu

Vyvarujte se nejhorším těm kočárkům (2024): Pozor na bezpečnost, plastová kolečka a rozměry kočárku po složení

Vyvarujte se nejhorším těm kočárkům (2024): Pozor na bezpečnost, plastová kolečka a rozměry kočárku po složení
ilustrace: Arecenze

Nákup kočárku pro dítě je jedna z nejdůležitějších investic, kterou rodiče dělají. Bezpečnost, pohodlí a možnost praktického používání za všech okolností jsou klíčovými faktory, které je třeba vzít v úvahu. Ne všechny kočárky na trhu ovšem tyto základní požadavky splňují. V dnešním článku se podíváme nejhorší kočárky dostupné na trhu do června 2024 a zaměříme se na to, co nepovedené modely spojuje. Na konci článku pak najdete také tipy na kvalitní kočárky. 

Nejhorší kočárky podle uživatelů

Kočárky na portálu Heureka.cz obvykle sklízí kladná uživatelská hodnocení a jen velmi málo z nich dosahuje horšího výsledku než 80 %. I přesto se ale u některých produktů negativní recenze najdou. Pojďte se podívat, co uživatelům na nepovedených modelech nejčastěji vadí a jaké vlastnosti kočárků jsou vnímány záporně.

Nedostatečná bezpečnost

Bezpečnost je tím nejdůležitějším kritériem, které rodiče při nákupu kočárku zvažují. Jedny z nejčastěji negativně hodnocených bezpečnostních prvků na kočárcích jsou:

  • Popruhy, které se mohou snadno rozepínat
  • Konstrukce, které jsou náchylné k převrácení, zejména při rychlém manévrování nebo na nerovném terénu
  • Brzdy, které nefungují spolehlivě

Horší kvalita provedení

Mezi další uživateli negativně hodnocené vlastnosti patří horší kvalita použitých materiálů. Ty přitom mají přímý vliv na životnost kočárku i celkový komfort dítěte v něm. Některým rodičům u nepovedených modelů vadí náročnější demontáž sporťáku na korbičku nebo nepraktické rozměry po složení, což může být překážkou pro jízdu v autě.

Negativně někteří hodnotí také opotřebovávající se látku, která se rychle trhá nebo ztrácí barvu. Jiní zase poukazují na křehkou konstrukci, od které nelze očekávat 100% spolehlivost, nebo plastová kolečka bez pogumování, která při jízdě vydávají nesnesitelný hluk.

Nedostatečný komfort pro dítě i pro rodiče

Protože dítě v kočárku během života stráví velkou spoustu času, patří mezi nezbytná kritéria výběru také dostatečný komfort. Ten přitom některé hůře zpracované kočárky údajně nenabízí. Podle uživatelů mají některé modely nekvalitní polstrování, což může být pro dítě během jízdy nepříjemné. V rámci komfortu je pak negativně hodnoceno také špatné odpružení, skrze které může pohybový aparát dítěte trpět.

Nejlepší kočárky podle uživatelů

Z dostupných informací na portálu Heureka.cz vyplývá, že mezi uživateli nejlépe hodnocené kočárky aktuálně patří Thule Urban Glide 2 Dark Shadow 2021. V červnu 2024 činí jeho celkový průměr všech uživatelských recenzí 99 %, což je vynikající skóre. Doporučuje ho přitom celých 100 % uživatelů. Jedná se o sportovní kočárek ve variantě tříkolky, který je určený do každého terénu. Ocení jej zejména aktivní rodiče dětí od 6 měsíců.

Aktuálně nejprodávanějším kočárkem na portále Heureka.cz je Thule Urban Glide 3 Mid blue 2024, který se umístil coby TOP 1 na první příčce mezi nejprodávanějšími produkty. I v tomto případě se jedná o sportovní kočárek vhodný pro děti od 6 měsíců, v podstatě je to o řadu vyšší model, než jaký sklízí u uživatelů nejlepší recenze.

Mezi nejprodávanější kombinované kočárky aktuálně patří Cybex Balios S Lux Kombinovaný, ke kterému obdržíte také autosedačku Aton B2 i-Size 0-13 kg a základnu One Isofix 4v1 Deep Black 2023. Jedná se tak o ideální volbu vhodnou pro miminko od prvních dnů narození.

Závěr

Při nákupu kočárku je potřeba dávat pozor především na bezpečnost dítěte. S tím ostatně souvisí i určené kočárku, kdy máte možnost výběru z kombinovaných variant určených pro miminka od narození a sportovních kočárků určených pro větší děti (nejčastěji od 6 měsíců). Našimi tipy na kvalitní kočárky jsou Thule Urban Glide 2 Dark Shadow 2021, Thule Urban Glide 3 Mid blue 2024 a Cybex Balios S Lux Kombinovaný.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.